Dobré dopoledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Diváci se mohou těšit na inscenace o zradě, lásce a přátelství. Výborné klasické, konverzační, situační, romantické či mrazivé komedie, hry ověnčené cenami nebo dramatické, napínavé, detektivní příběhy.


Hostovat přijedou pražská divadla – Divadlo v Dlouhé, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Ungelt, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Na Fidlovačce, Dejvické divadlo, ale nebudou chybět ani oblastní divadelní soubory z Pardubic, Hradce Králové, Olomouce, Brna, Příbrami a Opavy.

Připravená sezóna bude lákat i na výrazné herecké osobnosti – Danielu Kolářovou, Danu Batulkovou, Svatopluka Skopala, Hanu Maciuchovou, Martina Písaříka, Patrika Děrgela, Eriku Stárkovou, Michala Isteníka, Nelu Boudovou, Ilonu Svobodovou, Martina Pechláta, Miroslava Etzlera, Ivana Trojana a mnohé další.

Cyklus TROJÁK vybral pro své příznivce charismatického Michala Dlouhého. Po jeho boku uvidíme ve třech inscenacích i Michaelu Badinkovou, Kateřinu Lojdovou, Kateřinu Frejovou ad.

„Troják s Michalem Dlouhým budeme prodávat v období před Vánocemi, “ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Potěšitelná je i pestrá nabídka ABONENTNÍCH KONCERTŮ, na nichž se představí významní sólisté i hudební soubory.

Divadlo nezarmoutí ani vyznavače projektu scénického čtení LiStOVáNí.cz., které opět v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců.

Předplatné ČTYŘLÍSTEK, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení.

„Letošní Čtyřlístek bude pohádkově muzikálový, jejich tvůrci našli inspiraci v oblíbené dětské literatuře“, podotkla ředitelka divadla.

Programová brožura na sezónu 2019 - 2020 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku APLAUS, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. V pátek 15. listopadu oslaví HaDivadlo Brno 45. výročí vzniku souboru v Prostějově uvedením inscenace Vyhnání Gerty Snirch a v sobotu 16. listopadu se prostějovské divadlo opět připojí k mezinárodnímu projektu NOC DIVADEL.

Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v divadelní pokladně v pondělí 17. června a skončí v sobotu 29. června.

„V tomto období rezervujeme místa současným 1871 předplatitelům,“ informovala ředitelka Maršálková. Prodej bude pokračovat od 12. srpna do 5. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům. Všichni současní abonenti obdrží poštou informační brožury s bohatou programovou nabídkou. Propagační materiály budou od poloviny června k dispozici také v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku. Všechny údaje je možné vyhledat také na webu: www.divadloprostejov.cz.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 8:44

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments