Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavně na zábavu budou i letos sázet v letních kinech na Prostějovsku. Promítat pod širým nebem se bude hned na několika místech. A ta už se pomalu chystají na první diváky. Přípravy vrcholí například v Mostkovicích. Tradiční a jediné stálé letní kino v regionu už má hotový program. „Startujeme již jedenadvacátého června. Vsadíme na úspěšné snímky z posledního roku a české filmy, hlavně komedie,“ prozradil Pavel Ošlejšek.

Ten láká do kina diváky nejen na neopakovatelnou atmosféru, ale také na nejpopulárnější filmy z poslední doby. Včetně toho v České republice vůbec nejúspěšnějšího. „Letní kino je spojené spíše se zábavu. Budeme tedy promítat třeba Bohemian Rhapsody, Ženy v běhu či Mamma Mia,“ vypočítal některé ze snímků. Tradicí pak budou nedělní pohádková představení. Kino však přišlo se dvěma novinkami: lidi o dění v Mostkovicích už nyní informuje zbrusu nový web, pochlubit se v kině mohou také facebookovou skupinou. První snímek letos promítne 21. června.
Letní kino v Mostkovicích je sice jediným, které pravidelně hraje, nicméně promítat se bude také na jiných místech. V pátek 28. června poprvé chystají promítat také na hřišti ve Vrbátkách. K dočasným letním kinům by se měl přidat i Prostějov. „Máme v plánu promítání pod širým nebem, řeším jeho podobu s paní náměstkyní Sokolovou. Uskutečnit by se mělo na nádvoří zámku, zatím je ale vše v jednání,“ uvedla ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová. „Během kulturního léta se chystáme promítat přímo na hlavním náměstí. Jak pohádky, tak rodinné filmy,“ připomněla pak ještě Milada Sokolová. Na náměstí tak mohou diváci zhlédnout snímky jako Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, ale také opět Bohemian Rhapsody.
Zapomenout se však nesmí ani na spolek Prostor Prostějov, který už pravidelně v létě promítá. Letos tak bude činit v červenci, a to v Držovicích a v Čechovicích. Přesný program ještě není, podobně jako ve Tvorovicích. Ty se už osm let chlubí nejmenším českým filmovým festivalem. „Tradičně v pátek a v sobotu jako první film máme něco pro děti. Tentokrát se bude festival konat ve dnech 19. až 21. července,“ prozradila jedna z organizátorek Ludmila Hýblová. Filmoví nadšenci mají tedy v létě z čeho vybírat. 

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments