Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavně na zábavu budou i letos sázet v letních kinech na Prostějovsku. Promítat pod širým nebem se bude hned na několika místech. A ta už se pomalu chystají na první diváky. Přípravy vrcholí například v Mostkovicích. Tradiční a jediné stálé letní kino v regionu už má hotový program. „Startujeme již jedenadvacátého června. Vsadíme na úspěšné snímky z posledního roku a české filmy, hlavně komedie,“ prozradil Pavel Ošlejšek.

Ten láká do kina diváky nejen na neopakovatelnou atmosféru, ale také na nejpopulárnější filmy z poslední doby. Včetně toho v České republice vůbec nejúspěšnějšího. „Letní kino je spojené spíše se zábavu. Budeme tedy promítat třeba Bohemian Rhapsody, Ženy v běhu či Mamma Mia,“ vypočítal některé ze snímků. Tradicí pak budou nedělní pohádková představení. Kino však přišlo se dvěma novinkami: lidi o dění v Mostkovicích už nyní informuje zbrusu nový web, pochlubit se v kině mohou také facebookovou skupinou. První snímek letos promítne 21. června.
Letní kino v Mostkovicích je sice jediným, které pravidelně hraje, nicméně promítat se bude také na jiných místech. V pátek 28. června poprvé chystají promítat také na hřišti ve Vrbátkách. K dočasným letním kinům by se měl přidat i Prostějov. „Máme v plánu promítání pod širým nebem, řeším jeho podobu s paní náměstkyní Sokolovou. Uskutečnit by se mělo na nádvoří zámku, zatím je ale vše v jednání,“ uvedla ředitelka kina Metro 70 Barbora Prágerová. „Během kulturního léta se chystáme promítat přímo na hlavním náměstí. Jak pohádky, tak rodinné filmy,“ připomněla pak ještě Milada Sokolová. Na náměstí tak mohou diváci zhlédnout snímky jako Asterix a tajemství kouzelného lektvaru, ale také opět Bohemian Rhapsody.
Zapomenout se však nesmí ani na spolek Prostor Prostějov, který už pravidelně v létě promítá. Letos tak bude činit v červenci, a to v Držovicích a v Čechovicích. Přesný program ještě není, podobně jako ve Tvorovicích. Ty se už osm let chlubí nejmenším českým filmovým festivalem. „Tradičně v pátek a v sobotu jako první film máme něco pro děti. Tentokrát se bude festival konat ve dnech 19. až 21. července,“ prozradila jedna z organizátorek Ludmila Hýblová. Filmoví nadšenci mají tedy v létě z čeho vybírat. 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments