Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V prostějovské kavárně Café zámek Prostějov vystaví svá výtvarná díla Prostějovanka Olga Měsícová. Maluje abstraktní díla i konkrétní, hraje si s barvami a tvary, tvoří rozličnými technikami a své umění využívá i při práci se svými klienty, abstinujícími alkoholiky. Přijďte se do kavárny podívat na její pozoruhodnou tvorbu. Její obrazy jsou vystaveny od pátku 7. června, vernisáž proběhne ale až v pondělí 10. června od 17:00 hodin.


Výstava obrazů Olgy Měsícové započala v kavárně Café zámek Prostějov již uplynulý pátek. Vernisáž ovšem proběhne až tohle pondělí, tj. dnes 10. června, v 17:00 hodin. Olga Měsícová je absolventkou prostějovského gymnázia Jiřího Wolkera a VŠE v Ostravě. Následně praktikovala ve firmách se zaměřením na oděvy a módu ve vrcholovém managementu. V současnosti pracuje ve financích na pozici ředitelky agentury. Je také absolventkou studia arteterapie v Olomouci na Akademii Alternativa s.r.o. Jako absolventka se stala místopředsedkyní MAUT za obor arteterapie. Zajímavé je také to, že vlastním nákladem vydala knihy Za oponou a Kam kráčíš, člověče…, které prezentuje na autorských čteních.
A jak je to s její tvorbou? „Výtvarné základy získala soukromým studiem ve volném čase a plně je rozvinula až v roce 2010. V pestré škále její tvorby barevně i stylově vynikají abstraktní práce. Pohrává si s barvami a tvary, tvoří různými technikami od enkaustiky až po olej a akryl. Dynamiku barev, hravost a energii, která provází její tvorbu, využívá i při práci s klienty. Ve svém zaměření se orientuje zejména na práci s abstinujícími alkoholiky. Ve svépomocné psychoterapeutické skupině na léčení závislosti působí již dva roky jako arteterapeutka. Své arteterapeutické dovednosti rovněž uplatňuje v centru sociálních služeb při práci se seniory a s klienty z domova se zvláštním režimem.“
Svá výtvarná dílka přitom vystavovala v prostějovských a olomouckých kavárnách. Její první ucelenou prezentací v galerijním prostoru byla výstava Hra barev, která měla vernisáž 3. března 2014 v prostějovském Kulturním klubu Duha. Na jaře 2014 vystavovala také v Brně v prostorách Staré Pekárny. Následovala výstava v Galerii Mánes klub nebo kavárně Avatarka.
Výstava v Café zámek potrvá do 8. července a prezentovaná díla jsou v případě zájmu prodejná.

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments