Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagramTento týden proběhne v Prostějově již 62. ročník celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie. Také tentokrát nabídne pestrý program čítající kromě recitace a divadel i hudební vystoupení nebo semináře. Následujících pět dnů bude nabito kulturními zážitky, které si přeci nenecháte ujít!


Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov má neuvěřitelnou tradici, v níž organizátoři z Kulturního klubu DUHA pokračují i letos. Pětidenní program zahájí toto úterý 11. června v 11:00 hodin semináře, které potrvají až do 16:00 hodin. Jejich tématy jsou Psaní jako nutnost a hra (v Městské knihovně), Fyzické básnictví (na prostějovském zámku) a Od tématu k divadlu poezie (v Městské knihovně). V 16:30 hodin proběhne v Duze oficiální zahájení spojené s předáním symbolického klíče od městských bran a od 21:00 hodin bude „Wolkráku“ předán prostějovský zámek, k čemuž bude hrát kapela Zrní. Od středy již započne přehlídka recitátorů, večery budou patřit koncertům a divadelním představením. Závěrečný večer s předáním cen festivalu je na programu tradičně tuto sobotu od 19:00 hodin.
„Určitě bych doporučila všem Prostějovanům, aby se Wolkrova Prostějova zúčastnili. Jistě budou příjemně překvapeni, že recitace a přednes celkově už dávno nejsou o deklamaci básní z povinné četby a že zde můžou slyšet moderní a často velmi originální a vtipné texty. Letos se urodilo i velké množství povedených divadel, také bych doporučila noční představení Poem macht frei s tematikou holocaustu a velmi sugestivním divadelním zpracováním. Z doprovodného programu bych ráda pozvala třeba na koncerty kapel Zrní a Jananas,“ láká diváky Pavla Vašková, vedoucí Kulturního klubu Duha.
Podrobný program jednotlivých akcí na každý den naleznete na www.vecernikpv.cz a také na facebookových stránkách Wolkrova Prostějova. Vstupné pro veřejnost činí 20 korun, a to na celý večerní program na prostějovském zámku. V ostatních případech je vstup volný.


KDY: ÚTERÝ 11. AŽ SOBOTA 15. ČERVNA, OD 11:00 HODIN
KDE: KULTURNÍ KLUB DUHA, ZUŠ VL. AMBROSE,
PROSTĚJOVSKÝ ZÁMEK, DIVADLO POINT, MĚSTSKÁ KNIHOVNA PROSTĚJOV

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments