Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagramTento týden proběhne v Prostějově již 62. ročník celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie. Také tentokrát nabídne pestrý program čítající kromě recitace a divadel i hudební vystoupení nebo semináře. Následujících pět dnů bude nabito kulturními zážitky, které si přeci nenecháte ujít!


Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov má neuvěřitelnou tradici, v níž organizátoři z Kulturního klubu DUHA pokračují i letos. Pětidenní program zahájí toto úterý 11. června v 11:00 hodin semináře, které potrvají až do 16:00 hodin. Jejich tématy jsou Psaní jako nutnost a hra (v Městské knihovně), Fyzické básnictví (na prostějovském zámku) a Od tématu k divadlu poezie (v Městské knihovně). V 16:30 hodin proběhne v Duze oficiální zahájení spojené s předáním symbolického klíče od městských bran a od 21:00 hodin bude „Wolkráku“ předán prostějovský zámek, k čemuž bude hrát kapela Zrní. Od středy již započne přehlídka recitátorů, večery budou patřit koncertům a divadelním představením. Závěrečný večer s předáním cen festivalu je na programu tradičně tuto sobotu od 19:00 hodin.
„Určitě bych doporučila všem Prostějovanům, aby se Wolkrova Prostějova zúčastnili. Jistě budou příjemně překvapeni, že recitace a přednes celkově už dávno nejsou o deklamaci básní z povinné četby a že zde můžou slyšet moderní a často velmi originální a vtipné texty. Letos se urodilo i velké množství povedených divadel, také bych doporučila noční představení Poem macht frei s tematikou holocaustu a velmi sugestivním divadelním zpracováním. Z doprovodného programu bych ráda pozvala třeba na koncerty kapel Zrní a Jananas,“ láká diváky Pavla Vašková, vedoucí Kulturního klubu Duha.
Podrobný program jednotlivých akcí na každý den naleznete na www.vecernikpv.cz a také na facebookových stránkách Wolkrova Prostějova. Vstupné pro veřejnost činí 20 korun, a to na celý večerní program na prostějovském zámku. V ostatních případech je vstup volný.


KDY: ÚTERÝ 11. AŽ SOBOTA 15. ČERVNA, OD 11:00 HODIN
KDE: KULTURNÍ KLUB DUHA, ZUŠ VL. AMBROSE,
PROSTĚJOVSKÝ ZÁMEK, DIVADLO POINT, MĚSTSKÁ KNIHOVNA PROSTĚJOV

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments