Dobré dopoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagramTento týden proběhne v Prostějově již 62. ročník celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie. Také tentokrát nabídne pestrý program čítající kromě recitace a divadel i hudební vystoupení nebo semináře. Následujících pět dnů bude nabito kulturními zážitky, které si přeci nenecháte ujít!


Celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov má neuvěřitelnou tradici, v níž organizátoři z Kulturního klubu DUHA pokračují i letos. Pětidenní program zahájí toto úterý 11. června v 11:00 hodin semináře, které potrvají až do 16:00 hodin. Jejich tématy jsou Psaní jako nutnost a hra (v Městské knihovně), Fyzické básnictví (na prostějovském zámku) a Od tématu k divadlu poezie (v Městské knihovně). V 16:30 hodin proběhne v Duze oficiální zahájení spojené s předáním symbolického klíče od městských bran a od 21:00 hodin bude „Wolkráku“ předán prostějovský zámek, k čemuž bude hrát kapela Zrní. Od středy již započne přehlídka recitátorů, večery budou patřit koncertům a divadelním představením. Závěrečný večer s předáním cen festivalu je na programu tradičně tuto sobotu od 19:00 hodin.
„Určitě bych doporučila všem Prostějovanům, aby se Wolkrova Prostějova zúčastnili. Jistě budou příjemně překvapeni, že recitace a přednes celkově už dávno nejsou o deklamaci básní z povinné četby a že zde můžou slyšet moderní a často velmi originální a vtipné texty. Letos se urodilo i velké množství povedených divadel, také bych doporučila noční představení Poem macht frei s tematikou holocaustu a velmi sugestivním divadelním zpracováním. Z doprovodného programu bych ráda pozvala třeba na koncerty kapel Zrní a Jananas,“ láká diváky Pavla Vašková, vedoucí Kulturního klubu Duha.
Podrobný program jednotlivých akcí na každý den naleznete na www.vecernikpv.cz a také na facebookových stránkách Wolkrova Prostějova. Vstupné pro veřejnost činí 20 korun, a to na celý večerní program na prostějovském zámku. V ostatních případech je vstup volný.


KDY: ÚTERÝ 11. AŽ SOBOTA 15. ČERVNA, OD 11:00 HODIN
KDE: KULTURNÍ KLUB DUHA, ZUŠ VL. AMBROSE,
PROSTĚJOVSKÝ ZÁMEK, DIVADLO POINT, MĚSTSKÁ KNIHOVNA PROSTĚJOV

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments