Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Tahle akce prostě táhne! Přestože se v uplynulém týdnu konal již 22. ročník hudebního festivalu Čarovné tóny Macochy, přehlídka se i tentokrát setkala s nebývalým ohlasem a zároveň přinesla celou řadu novinek. Tou zřejmě nejvýraznější bylo vystoupení zpěvačky Marie Rottrové. Naopak legendární Spirituál kvintet tam uplynulou sobotu zahrál sice již po patnácté, ale s největší pravděpodobností také naposledy. Večerník u toho stejně jako v minulých letech nemohl chybět...


Čarovné tóny Macochy odstartovaly ve středu 12. června vystoupením čtyř violoncellistů a bubeníka, kteří hrají rockové hity z celého světa. O koncert skupiny Arrhythmia byl takový zájem, že pořadatelé museli jedno vystoupení přidat. Ve čtvrtek přišel na řadu šarmantní Miro Žbirka s kapelou. Jako letošní vrchol letos pořadatelé zvolili premiérové vystoupení Marie Rottrové. „V rukávu mám schovaný kapesník,“ přiznala se hned na úvod sedmasedmdesátiletá „Lady soul“, která přijela lehce nachlazená. Ani věk, ani rýma však neubraly nic na její nevídané profesionalitě, s jakou dokázala zazpívat všechny své nejznámější hity. Zavzpomínala přitom na spolupráci například s Jaroslavem Wykrentem či Zuzanou Navarovou. Hostem koncertu se stal zpěvák Petr Němec, který byl společně s kapelou Flamingo u jejích počátků. Právě na tuto dobu ve svých společných i samostatných vystoupeních oba interpreti zavzpomínali.
Vrcholem celého koncertu pak byl duet „S tím bláznem si nic nezačínej“, který Marie Rottrová původně nazpívala s Pavlem Bobkem. „Po jeho smrti jsem si uvědomila, že už si ho asi nikdy nezazpívám. A přišlo mi to líto. Pak jsem ale zjistila, že náš baskytarista Petr Valášek umí opravdu skvěle zpívat, a tak vám to nyní zazpívám spolu s ním,“ uvedla píseň zpěvačka. Publikum pak dlouhým a uznalým potleskem ocenilo skvělé představení obou zpěváků.
Na úplný závěr zazněla úžasná píseň „Lásko, voníš deštěm,“ jejíž text před lety pro Marii Rottrovou napsal Jarek Nohavica. Známou skladbu velmi vkusně doplnil Petr Němec, který zahrál na foukací harmoniku. „Jezdíme sem pravidelně. Loni jsme tady byli na Spirituál kvintetu s Dagmar Peckovou a byl to koncert, na který se skutečně nezapomíná. Letos jsme vyzkoušeli paní Rottrovou, kterou zas tolik neposlouchám. Její vystoupení sice nebylo tak strhující jako to loňské, nicméně s postupem času dokázala vytvořit skutečně příjemnou atmosféru. Pozorovala jsem lidi kolem sebe a viděla, jak se usmívají. Také mě překvapilo, kolikrát během koncertu zaznělo slovo láska. To se jinde v takové míře neslyší,“ zhodnotila jedna z posluchaček.
V sobotu se s festivalem Čarovné tóny Macochy rozloučil Spirituál kvintet, který tam vystupoval neuvěřitelných patnáct let po sobě. „Slyšel jsem je už mnohokrát, ale i tentokrát mi při ohlédnutí za jejich tvorbou běhal mráz po zádech, a to obzvláště při vědomí, že to bylo asi naposled, co u nás vystoupili. Jiří Tichota totiž k oznámil, že letos v dubnu uspořádají posledních deset koncertů a pak po šedesáti letech skončí. Myslím, že v jejich případě to bude definitivní,“ prozradil pořadatel Josef Matoušek.
Vše v neděli zakončilo vystoupení Jaroslava Svěceného. Koncert muzikanta, který před 22 lety stál u samého zrodu celého festivalu, se tentokrát nesl ve znamení moderního argentinského tanga.. „Těší mě, že je o akci stále mimořádný zájem. Řada koncertů byla velmi rychle vyprodaná, postupně se podařilo prodat prakticky všechny lístky na každý z koncertů. Věřím tedy, že za rok se sem opět vrátíme,“ vzkázal Matoušek.


Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-