Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské léto pokračuje deskohraním, čtením pohádek a příběhů a filmem Bohemian Rhapsody. Hraní deskových her si užijete ve středu 10. července v knihovně pro děti a mládež. Poslechnout si pohádky a příběhy můžete přijít taktéž do dětské knihovny ve čtvrtek 11. července. Nakonec životopisný snímek o Freddiem Mercurym a jeho skupině Queen se bude promítat ve stejný den od 21:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

Prostějovské léto frčí v plném proudu. Tento týden nás čeká deskohraní, pohádky a film. Na deskohraní zajděte ve středu 10. července v době od 10:00 do 16:00 hodin do knihovny pro děti a mládež v ulici Vápenice. „Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si ‚deskovky‘. Přijďte sami, s rodiči nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí,“ zvou pracovníci knihovny. Pokud jste byli v rámci Prostějovského léta na deskovkách už minulý týden, klidně přijďte zas. Budou se totiž hrát zase úplně jiné deskové hry!
Čtvrtek 11. července pak nabídne hned dvě akce. Mezi 13:00 a 15:00 hodinou se budou v knihovně pro děti a mládež předčítat pohádky a příběhy z krásných knížek. „Je čtvrtek, venku prší a nedá se nic dělat? Nebo jste už unavení sluníčkem? Přijďte do knihovny pro děti a mládež, pohodlně se usaďte, přečteme vám pohádku, která se bude líbit všem od 5 do 99 let,“ doplňují pracovníci knihovny.
Taktéž ve čtvrtek od 21:30 hodin se bude na náměstí T. G. Masaryka promítat film Bohemian Rhapsody. Snímek oslavuje rockovou skupinu Queen, jejich hudbu a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. V případě nepříznivého počasí se na něj přijďte podívat do Kulturního klubu Duha.
Tak se určitě vydejte alespoň na jednu z akcí Prostějovského léta!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-