Dobré poledne, dnes je pondělí 21.10.2019
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pěkný zážitek si o víkendu odnášely stovky lidí ze zámku v Čechách pod Kosířem. Kromě klasických prohlídek zámeckých interiérů si totiž návštěvníci užili i historických kostýmů. Ožila tak například Gabriela Silva Tarouca a další někdejší obyvatelé zámku. A to s nemalou dávkou humoru.

Návštěvníci se dozvěděli například zábavné rodinné historky. Jak zjistili, malá hrabátka dokázala svým rodičům a vychovatelům pořádně zatopit. Třeba prdět do zámeckého parku. Kostýmovaní průvodci však také prozradili, že v knihovně na zámku je na padesát svazků o vlkodlacích. Nebo jak ženy dokázaly komunikovat s pomocí vějíře. „Jsme tu na zámku poprvé. A prohlídka se nám moc líbila. Ani na chvíli to nebyla nuda,“ zhodnotila po absolvování Ivana Přikrylová. Její rodina přitom souhlasně přikyvovala.
Návštěvníky pak během prohlídky překvapily nejméně dvě věci. Jednak „krádež“ obrazu v průběhu prohlídky jednou z průvodkyň, potom pak také ochutnávka domácích koláčků. Naopak vysoká návštěvnost nepřekvapila kastelána zámku Martina Váňu. „Za pátek a sobotu prošlo zámkem na 800 lidí, jsme tedy rozhodně spokojení. Je to tradiční akce, při které chceme návštěvníkům nabídnout zase něco trochu jiného. A jsme moc rádi, že se jim program líbí,“ uvedl pro Večerník k prohlídkách, při nichž se lidé dozvěděli také něco o životě a neslavném konci malíře Josefa Mánesa.

Total Comments

  • Dyne
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments