Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pěkný zážitek si o víkendu odnášely stovky lidí ze zámku v Čechách pod Kosířem. Kromě klasických prohlídek zámeckých interiérů si totiž návštěvníci užili i historických kostýmů. Ožila tak například Gabriela Silva Tarouca a další někdejší obyvatelé zámku. A to s nemalou dávkou humoru.

Návštěvníci se dozvěděli například zábavné rodinné historky. Jak zjistili, malá hrabátka dokázala svým rodičům a vychovatelům pořádně zatopit. Třeba prdět do zámeckého parku. Kostýmovaní průvodci však také prozradili, že v knihovně na zámku je na padesát svazků o vlkodlacích. Nebo jak ženy dokázaly komunikovat s pomocí vějíře. „Jsme tu na zámku poprvé. A prohlídka se nám moc líbila. Ani na chvíli to nebyla nuda,“ zhodnotila po absolvování Ivana Přikrylová. Její rodina přitom souhlasně přikyvovala.
Návštěvníky pak během prohlídky překvapily nejméně dvě věci. Jednak „krádež“ obrazu v průběhu prohlídky jednou z průvodkyň, potom pak také ochutnávka domácích koláčků. Naopak vysoká návštěvnost nepřekvapila kastelána zámku Martina Váňu. „Za pátek a sobotu prošlo zámkem na 800 lidí, jsme tedy rozhodně spokojení. Je to tradiční akce, při které chceme návštěvníkům nabídnout zase něco trochu jiného. A jsme moc rádi, že se jim program líbí,“ uvedl pro Večerník k prohlídkách, při nichž se lidé dozvěděli také něco o životě a neslavném konci malíře Josefa Mánesa.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments