Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Stovky lidí, dobrá zábava a pivo v hlavní roli. Ve Lhotě pod Kosířem předminulou sobotu opět oslavovali jak nejvyšší hanácký kopec, tak tamní pivovar a jeho zlatavý mok. Organizátorům se i tentokrát podařilo na akci přivábit moře lidí. Pro návštěvníky připravili soutěže, řadu stánků s občerstvením, atrakce i hudbu.

Spousta jich například využila možnosti a zúčastnila se exkurze minipivovaru Kosíř. O ně se staral Petr Komárek. „Provázím na této akci podruhé za sebou, baví mě to. A myslím, že i přítomným se to líbilo. Dorazily jich desítky,“ uvedl pro Večerník mladý průvodce. Lidé se díky němu měli šanci dozvědět mnoho o výrobě piva a také o historii pivovaru.
Venku však bylo ještě živěji: fotbalové hřiště před Kosířem zaplnily desítky stánků s pitím a jídlem, včetně tvarůžkových specialit. Nebo hamburgerů. Děti zlákal skákací hrad nebo třeba obří šipky. Dospělí si pak mohli vyzkoušet i soutěže v jedení a v pití. Ale také třeba jen poslouchat muziku.
Účastníci přitom byli rozmanití. Byli mezi nimi metalisti, ale také hosté z okolních obcí. Nechyběli ani cyklisté. „Děláme si každý rok takové tour de beer. Na festival jezdíme na kolech, letos jsme akorát obrátili trasu a zde jsme to zakončili tak, abychom stihli hudbu na závěr,“ prozradil Jiří Zatloukal z Hněvotína, který dorazil pod Kosíř s celou partou.
Řada zájemců přišla právě i kvůli hudbě. Z pódia totiž zněly hity ACDC. „Zatím jsem si užil hlavně hudební část akce. Jsem zde vůbec poprvé a je to tu v pohodě,“ zhodnotil Kosíř fest Jaroslav Soldán. Pivo ale ocenit nemohl. „Řídím, takže bohužel,“ poznamenal. Přestože dost aktérů zvolilo dopravu autem, u stánků se tvořily fronty. Lidé koštovali, co to šlo. „S návštěvností akce jsme velice spokojení. Lidé si nás našli. Jsme rádi, že je program zaujal,“ poznamenal sládek minipivovaru Kosíř David Kapsia.
Událost se tentokrát změnila spíše v detailech. „Přidali jsme nějaké soutěže, třeba pití tupláků na čas. Šlo ale spíše o kosmetické úpravy,“ sdělil pro Večerník. Akci celkově za organizátory hodnotil kladně. Ovšem s jedním nemalým „ale“. „Nepříjemně nás překvapilo počasí. Přáli jsme si, ba jsme se za to modlili, aby nepřišel déšť. Trochu to samozřejmě zamrzelo,“ vyjádřil se David Kapsia. Celkový dojem však ani počasí nezměnilo. Počet návštěvníků ukázal, že o podobné akce je veliký zájem. Déšť – nedéšť.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments