Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Stovky lidí, dobrá zábava a pivo v hlavní roli. Ve Lhotě pod Kosířem předminulou sobotu opět oslavovali jak nejvyšší hanácký kopec, tak tamní pivovar a jeho zlatavý mok. Organizátorům se i tentokrát podařilo na akci přivábit moře lidí. Pro návštěvníky připravili soutěže, řadu stánků s občerstvením, atrakce i hudbu.

Spousta jich například využila možnosti a zúčastnila se exkurze minipivovaru Kosíř. O ně se staral Petr Komárek. „Provázím na této akci podruhé za sebou, baví mě to. A myslím, že i přítomným se to líbilo. Dorazily jich desítky,“ uvedl pro Večerník mladý průvodce. Lidé se díky němu měli šanci dozvědět mnoho o výrobě piva a také o historii pivovaru.
Venku však bylo ještě živěji: fotbalové hřiště před Kosířem zaplnily desítky stánků s pitím a jídlem, včetně tvarůžkových specialit. Nebo hamburgerů. Děti zlákal skákací hrad nebo třeba obří šipky. Dospělí si pak mohli vyzkoušet i soutěže v jedení a v pití. Ale také třeba jen poslouchat muziku.
Účastníci přitom byli rozmanití. Byli mezi nimi metalisti, ale také hosté z okolních obcí. Nechyběli ani cyklisté. „Děláme si každý rok takové tour de beer. Na festival jezdíme na kolech, letos jsme akorát obrátili trasu a zde jsme to zakončili tak, abychom stihli hudbu na závěr,“ prozradil Jiří Zatloukal z Hněvotína, který dorazil pod Kosíř s celou partou.
Řada zájemců přišla právě i kvůli hudbě. Z pódia totiž zněly hity ACDC. „Zatím jsem si užil hlavně hudební část akce. Jsem zde vůbec poprvé a je to tu v pohodě,“ zhodnotil Kosíř fest Jaroslav Soldán. Pivo ale ocenit nemohl. „Řídím, takže bohužel,“ poznamenal. Přestože dost aktérů zvolilo dopravu autem, u stánků se tvořily fronty. Lidé koštovali, co to šlo. „S návštěvností akce jsme velice spokojení. Lidé si nás našli. Jsme rádi, že je program zaujal,“ poznamenal sládek minipivovaru Kosíř David Kapsia.
Událost se tentokrát změnila spíše v detailech. „Přidali jsme nějaké soutěže, třeba pití tupláků na čas. Šlo ale spíše o kosmetické úpravy,“ sdělil pro Večerník. Akci celkově za organizátory hodnotil kladně. Ovšem s jedním nemalým „ale“. „Nepříjemně nás překvapilo počasí. Přáli jsme si, ba jsme se za to modlili, aby nepřišel déšť. Trochu to samozřejmě zamrzelo,“ vyjádřil se David Kapsia. Celkový dojem však ani počasí nezměnilo. Počet návštěvníků ukázal, že o podobné akce je veliký zájem. Déšť – nedéšť.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments