Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské léto neustále zásobuje své příznivce dávkami kulturních zážitků. V tomto týdnu se můžete těšit na vycházku okolím plumlovského „Podhraďáku“, deskohraní, čtení pohádek a příběhu a v samém závěru také na koncert skvělé skupiny Sto zvířat. To si nenechte ujít!

Prostějovské léto tento týden zahájí svůj program v úterý 30. července vycházkou okolo Podhradského rybníka, kterou si pro malé a velké připravilo Ekocentrum Iris. „Trasa vycházky povede částečně kolem Podhradského rybníka, poté odbočíme do lesa Obora. Pro děti budou připraveny hravé vodní a lesní aktivity,“ uvedla Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris. Ráno bude sraz v Plumlově v 8:40 hodin. Přijet tam můžete z Prostějova autobusem, který vyjíždí ze stanoviště č. 11 v 8:15 hodin. Předpokládaný konec vycházky bude opět v Plumlově do 13. hodiny. Délka trasy činí zhruba 5 kilometrů a poplatek za každé dítě 30 korun.
Ve středu 31. července pro vás bude opět přichystáno v knihovně pro děti a mládež oblíbené deskohraní. Přijít můžete mezi 10. a 16. hodinou. „Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si ‚deskovky‘. Přijďte sami, s rodiči nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí,“ lákají pracovníci knihovny. Každý týden pro vás přitom jsou připraveny jiné hry.
Čtvrtek 1. srpna nakonec nabídne hned dvě akce. V prvé řadě se bude od 9:00 do 11:00 hodin v knihovně pro děti a mládež předčítat z knížek. Tentokrát čtení bude určeno dětem od dvou do pěti let. „Čtete svým dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Všechny knihy, a to jak čtené, tak doporučené, si budete moci vypůjčit domů,“ vzkazují ještě pracovníci knihovny.
Tou největší peckou ale bude koncert kapely Sto zvířat ve čtvrtek 1. srpna od 20:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Tato devítičlenná skupina hraje v žánru ska a mezi její největší hity patří například skladby Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta nebo Alice se dala na pití. Ještě předtím od 18:00 hodin na náměstí bude vystupovat prostějovská předkapela Smokie revival a taktéž budou Ekocentrem Iris zajištěny soutěže pro děti, tentokrát na téma Vodní večer.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments