Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovské léto neustále zásobuje své příznivce dávkami kulturních zážitků. V tomto týdnu se můžete těšit na vycházku okolím plumlovského „Podhraďáku“, deskohraní, čtení pohádek a příběhu a v samém závěru také na koncert skvělé skupiny Sto zvířat. To si nenechte ujít!

Prostějovské léto tento týden zahájí svůj program v úterý 30. července vycházkou okolo Podhradského rybníka, kterou si pro malé a velké připravilo Ekocentrum Iris. „Trasa vycházky povede částečně kolem Podhradského rybníka, poté odbočíme do lesa Obora. Pro děti budou připraveny hravé vodní a lesní aktivity,“ uvedla Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris. Ráno bude sraz v Plumlově v 8:40 hodin. Přijet tam můžete z Prostějova autobusem, který vyjíždí ze stanoviště č. 11 v 8:15 hodin. Předpokládaný konec vycházky bude opět v Plumlově do 13. hodiny. Délka trasy činí zhruba 5 kilometrů a poplatek za každé dítě 30 korun.
Ve středu 31. července pro vás bude opět přichystáno v knihovně pro děti a mládež oblíbené deskohraní. Přijít můžete mezi 10. a 16. hodinou. „Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si ‚deskovky‘. Přijďte sami, s rodiči nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí,“ lákají pracovníci knihovny. Každý týden pro vás přitom jsou připraveny jiné hry.
Čtvrtek 1. srpna nakonec nabídne hned dvě akce. V prvé řadě se bude od 9:00 do 11:00 hodin v knihovně pro děti a mládež předčítat z knížek. Tentokrát čtení bude určeno dětem od dvou do pěti let. „Čtete svým dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Všechny knihy, a to jak čtené, tak doporučené, si budete moci vypůjčit domů,“ vzkazují ještě pracovníci knihovny.
Tou největší peckou ale bude koncert kapely Sto zvířat ve čtvrtek 1. srpna od 20:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Tato devítičlenná skupina hraje v žánru ska a mezi její největší hity patří například skladby Nikdy nic nebylo, Nejkratší cesta nebo Alice se dala na pití. Ještě předtím od 18:00 hodin na náměstí bude vystupovat prostějovská předkapela Smokie revival a taktéž budou Ekocentrem Iris zajištěny soutěže pro děti, tentokrát na téma Vodní večer.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments