Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem června byla ve Špalíčku v Uprkově ulici zahájena výstava Když dřevo promluví, na níž představili své dřevěné práce studenti Střední školy řezbářské Tovačov. O prázdninách se v rámci této výstavy dočkají realizace dva workshopy. Ten určený pro seniory již proběhl, druhý určený dětem se bude konat tento čtvrtek 8. srpna v budově Špalíčku. Drobotina si při něm netradičním způsobem prohlédne výstavu obohacenou o interaktivní prvky.

Výstava Když dřevo promluví, kterou můžete zhlédnout od konce června až do 25. srpna ve Špalíčku v Uprkově ulici, představila řadu výjimečných prací mladých studentů tovačovské řezbářské školy. Expozice přitom nabídla pokračování v podobě dvou workshopů. První z nich se konal ve dnech 18. a 23. července a účastnit se jej mohli senioři. Zájemci se stali tvůrci návrhu pokoje a nábytku v něm a také si vyzkoušeli práci s řezbářskými dláty.
Druhý workshop s názvem Pohádkové odpoledne aneb najdi dřevěného prince potěší zase děti. Nejdříve si poslechnou pohádku a poté se vydají na putování výstavou. „Výstavu Když dřevo promluví si budete moci prohlédnout netradičním způsobem. Pro děti budou připraveny interaktivní prvky provázející je celou expozicí. Na začátku se seznámíte s pohádkou, která je ústředním motivem tohoto putování. Pohádkový příběh vypráví, jak se z kusu dřeva stává socha a jak na řezbáře dýchá duch dřeva. Dřevěné postavičky budou provázet výstavou a přibližovat vám řezbářské řemeslo,“ popsali pořadatelé. Pohádkové odpoledne se bude konat v budově Špalíčku ve čtvrtek 8. srpna od 14:00 do 17:00 hodin. Cena workshopu za dítě a doprovod je 50 korun. Doporučená věková kategorie dětí je 5 až 10 let, celý program ovšem bude volně přístupný všem zájemcům. 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments