Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem června byla ve Špalíčku v Uprkově ulici zahájena výstava Když dřevo promluví, na níž představili své dřevěné práce studenti Střední školy řezbářské Tovačov. O prázdninách se v rámci této výstavy dočkají realizace dva workshopy. Ten určený pro seniory již proběhl, druhý určený dětem se bude konat tento čtvrtek 8. srpna v budově Špalíčku. Drobotina si při něm netradičním způsobem prohlédne výstavu obohacenou o interaktivní prvky.

Výstava Když dřevo promluví, kterou můžete zhlédnout od konce června až do 25. srpna ve Špalíčku v Uprkově ulici, představila řadu výjimečných prací mladých studentů tovačovské řezbářské školy. Expozice přitom nabídla pokračování v podobě dvou workshopů. První z nich se konal ve dnech 18. a 23. července a účastnit se jej mohli senioři. Zájemci se stali tvůrci návrhu pokoje a nábytku v něm a také si vyzkoušeli práci s řezbářskými dláty.
Druhý workshop s názvem Pohádkové odpoledne aneb najdi dřevěného prince potěší zase děti. Nejdříve si poslechnou pohádku a poté se vydají na putování výstavou. „Výstavu Když dřevo promluví si budete moci prohlédnout netradičním způsobem. Pro děti budou připraveny interaktivní prvky provázející je celou expozicí. Na začátku se seznámíte s pohádkou, která je ústředním motivem tohoto putování. Pohádkový příběh vypráví, jak se z kusu dřeva stává socha a jak na řezbáře dýchá duch dřeva. Dřevěné postavičky budou provázet výstavou a přibližovat vám řezbářské řemeslo,“ popsali pořadatelé. Pohádkové odpoledne se bude konat v budově Špalíčku ve čtvrtek 8. srpna od 14:00 do 17:00 hodin. Cena workshopu za dítě a doprovod je 50 korun. Doporučená věková kategorie dětí je 5 až 10 let, celý program ovšem bude volně přístupný všem zájemcům. 

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments