Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Všichni chlapi jsou ve své podstatě prasata. Skončí špatně a můžou si za to sami! To bylo v kostce asi hlavní poselství hry Don Juan aneb Strašlivé hodování, se kterou uplynulé úterý v Plumlově vystoupil divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten.

„Geissleři“ dorazili do Plumlova již po šesté. Svoji divadelní káru tam dotáhli v rámci svého turné po hradech, zámcích a dalších památkách. Do Plumlova se kvůli jeho nezaměnitelnému geniu loci dle svých slov vrací obzvláště rádi. „Vždy jsme sem přijížděli s našimi nejnovějšími inscenacemi. Tentokrát jsme naopak dorazili s tou nejstarší. Premiéru měla před téměř deseti lety. Půjde o její předposlední uvedení. To definitivně poslední proběhne koncem srpna na našem domovském festivalu Theatrum Kuks,“ uvedl hru umělecký šéf divadla Petr Hašek.
Kvůli prudkému lijáku se jeviště z nádvoří zámku přesunulo do kamenného sálu. Na zhruba čtyři desítky diváků tam čekala barokně mnohovrstevnatá inscenace založená na textu staré české loutkařské hry. Její děj se točil kolem příprav na svatbu v zapadlé vesničce ve východních Čechách, kam se sjely nevěstiny kamarádky a příbuzné. Jejich setkání bylo skvělou příležitostí, jak důkladně probrat chlapy a vzájemně si postěžovat na svůj nelehký ženský úděl. Do toho pak prosakovaly motivy z původní hry o Donu Juanovi, který byl nejen nezadržitelným svůdníkem, ale také několikanásobným vrahem. Pod dojmem tohoto vypravování se původně naivní a zamilovaná nevěsta stále více chmuřila. Vše skončilo svatbou, před níž se dívka proměnila v neúprosného komtura, který prostopášného ženicha odnesl přímo do pekla. „Musím se přiznat, že jsem spoustu věcí ve hře prostě nepochopila. Docela mě to štvalo a ulevilo se mi až v momentě, kdy jsem u dalších diváků zjistila, že v tom rozhodně nejsem sama. Na druhé straně herci byli velmi dobří, nic neodflákli a zejména některé jejich vícehlasy byly skutečně působivé. Mezi všemi pak vyniklo až drastické ztvárnění lidové písně Holka modrooká. Něco takového jsem tedy ještě neslyšela a už asi ani nikdy neuslyším,“ zhodnotila divačka Tereza.
Plumlovské kulturní léto na zámku tímto rozhodně neskončilo. Už tuto neděli 11. srpna od 19:00 hodin tam bude k vidění scénický koncert o činu a oběti Jana Zajíce Pochodeň č. 2, vystoupí kolektiv divadla ze Šumperku.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments