Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Všichni chlapi jsou ve své podstatě prasata. Skončí špatně a můžou si za to sami! To bylo v kostce asi hlavní poselství hry Don Juan aneb Strašlivé hodování, se kterou uplynulé úterý v Plumlově vystoupil divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten.

„Geissleři“ dorazili do Plumlova již po šesté. Svoji divadelní káru tam dotáhli v rámci svého turné po hradech, zámcích a dalších památkách. Do Plumlova se kvůli jeho nezaměnitelnému geniu loci dle svých slov vrací obzvláště rádi. „Vždy jsme sem přijížděli s našimi nejnovějšími inscenacemi. Tentokrát jsme naopak dorazili s tou nejstarší. Premiéru měla před téměř deseti lety. Půjde o její předposlední uvedení. To definitivně poslední proběhne koncem srpna na našem domovském festivalu Theatrum Kuks,“ uvedl hru umělecký šéf divadla Petr Hašek.
Kvůli prudkému lijáku se jeviště z nádvoří zámku přesunulo do kamenného sálu. Na zhruba čtyři desítky diváků tam čekala barokně mnohovrstevnatá inscenace založená na textu staré české loutkařské hry. Její děj se točil kolem příprav na svatbu v zapadlé vesničce ve východních Čechách, kam se sjely nevěstiny kamarádky a příbuzné. Jejich setkání bylo skvělou příležitostí, jak důkladně probrat chlapy a vzájemně si postěžovat na svůj nelehký ženský úděl. Do toho pak prosakovaly motivy z původní hry o Donu Juanovi, který byl nejen nezadržitelným svůdníkem, ale také několikanásobným vrahem. Pod dojmem tohoto vypravování se původně naivní a zamilovaná nevěsta stále více chmuřila. Vše skončilo svatbou, před níž se dívka proměnila v neúprosného komtura, který prostopášného ženicha odnesl přímo do pekla. „Musím se přiznat, že jsem spoustu věcí ve hře prostě nepochopila. Docela mě to štvalo a ulevilo se mi až v momentě, kdy jsem u dalších diváků zjistila, že v tom rozhodně nejsem sama. Na druhé straně herci byli velmi dobří, nic neodflákli a zejména některé jejich vícehlasy byly skutečně působivé. Mezi všemi pak vyniklo až drastické ztvárnění lidové písně Holka modrooká. Něco takového jsem tedy ještě neslyšela a už asi ani nikdy neuslyším,“ zhodnotila divačka Tereza.
Plumlovské kulturní léto na zámku tímto rozhodně neskončilo. Už tuto neděli 11. srpna od 19:00 hodin tam bude k vidění scénický koncert o činu a oběti Jana Zajíce Pochodeň č. 2, vystoupí kolektiv divadla ze Šumperku.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments