Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kdo tam nebyl, může jen litovat. Sobotní večer na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě patřil fanouškům, kteří si oblíbili tvorbu jedinečné české pop-punkové kapely Rybičky 48. Ta dorazila do Plumlova po vystoupení ve slovenském Ružomberoku a členové skupiny hned od začátku koncertu nešetřili humorem. Zaujala ovšem také předkapela Penzistor. Starší pánové na vycházce ze sociálního zařízení, jak je nazval samotný organizátor akce Petr Zlámal, rozesmáli hned od počátku stovky diváků. PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl exkluzivním mediálním partnerem koncertu.

Akce na pláži U Vrbiček začala v sobotu večer úderem půl osmé večer vystoupením předkapely Penzistor. O hodinu a půl později už stovky fanoušků bouřlivě přivítaly hlavní hvězdy večera. „Omlouváme se, že trošku chraptíme, ale přijeli jsme rovnou z Ružomberoku, kde jsme neskutečně promokli a nastydli se. Ale my to tady zvládneme, děkujeme za skvělé přivítání,“ pronesl po prvních dvou písničkách frontman kapely a baskytarista Kuba Ryba.
Rybičky 48 pak plavaly na pódiu jako skutečné ryby ve vodě a hrnuly do obecenstva jeden svůj hit za druhým. „Já tu kapelu prostě miluju, i když mnozí ji moc neznají. Osobně je sleduji už od roku 2002, kdy skupina vznikla. Líbí se mi její písničky a hlavně texty jsou hodně vtipné a nápadité,“ svěřila se Večerníku při koncertu Jana Dočekalová, která k Vrbičkám dorazila až z Němčic nad Hanou. „Pro mě to bylo seznámení s novou vlnou mladé muziky. Na Rybičkách mě oslovily dvě věci, a to jednak neskutečná vstřícnost, skromné vystupování i komunikace s návštěvníky ze strany kapely, nebránili se focení, povídání a to zase není u profesionálních kapel úplně běžné. Za druhé mě zaujalo neskutečné nasazení a energie, s jakou celý koncert kluci odehráli. Myslím, že ti, co přišli, museli být maximálně spokojeni a nadšeni z předvedeného výkonu,“ pochvaloval si Petr Zlámal, ředitel pořádající umělecké agentury HIT TRADE.
Zajímavé pro řadu fanoušků bylo také vystoupení předkapely Penzistor. „To myslíte tu kapelu starších pánů, co měli vycházku z domova socialního zaopatření? Je to má srdeční záležitost, setkání s kamarády, kteří jsou absolutně v pohodě a rozdávají radost, smích i rockový zážitek. Já tomu nadneseně říkám, že jste právě dostali tři v jednom, jak se píše v reklamních obchodních letácích. Úžasný výkon, úžasné nasazení a neskutečný rockový nářez čtyř mladíků v důchodovém věku z Přerova,“ smál se a zároveň Penzistoru složil poklonu Petr Zlámal.
Na otázku Večerníku, zda vystoupení Penzistoru a hlavně Rybiček 48 nechtěl kvůli sobotnímu nestálému počasí přesunout do Společenského domu v Prostějově, zavrtěl odmítavě hlavou. „Jedná se o open air koncerty a s tím se musí zkrátka počítat. To, že jsme se snažili vyjít návštěvníkům vstříc a v případě deště zajistit i náhradní řešení, je dvojsečná zbraň. Hodně lidí se nás ptalo, proč jsme koncert nepřemístili do kulturáku v Prostějově. My jsme se ale rozhodli tak, jak jsme se rozhodli. Možná chladnější počasí, ale bez deště, někoho odradilo od příjezdu na přehradu, ale s tím se nedá nic dělat,“ objasnil Zlámal.
Další akce agentury HIT TRADE následuje na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě již tuto sobotu 10. srpna. Na pořadu bude další ročník oblíbeného Guláš Rock Festu. „Zvolili jsme trošku pozměněný koncept kulturního doprovodu celé akce, kdy začínáme folkem, pokračujeme country, popem, disco rockem, rockem a končíme Joy bandem, což je extraliga hudebníků tohoto regionu. Ale jinak budou k dispozici excelentní guláše, a to jako vždy od špičkových dodavatelů i zástupců regionální gastronomie. Samozřejmě pan Kocourek má připravený bohatý doprovodný program jako každý rok, navíc děti do 10 let mají vstup zdarma. Začínáme v patnáct hodin. Ovšemže se nebráníme ani nováčkům, kteří by chtěli vyzkoušet svůj um veřejně, potěšit mlsné jazýčky návštěvníků. Mohou se domluvit přímo s panem Kocourkem, kdyby byl zájem se účastnit této skvělé akce,“ posílá vzkaz před další skvělou akcí U Vrbiček Petr Zlámal.
Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments