Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 Plakaty beze slovBohumil Olšanský předvedl výsledky své kreativní práce v Galerii Šatlava na nádvoří plumlovského zámku. Vedle ‚pohřebaček‘ mohli návštěvníci výstavy obdivovat „Plakáty beze slov“, které nabídly fantazii, aby se po libosti vyřádila...

Jméno Bohumila Olšanského má většina zasvěcených spojeno s kreativními fotografiemi a netradičními úpravami snímků. Tentokrát na zdech nově otevřených prostor na nádvoří plumlovského zámku mohli účastníci vernisáže obdivovat kreativní využití prefabrikovaných stavebních dílců, které bývalý konstruktér a projektant ing. Olšanský navrhl na počátku devadesátých let ke strojnímu využití a následně je využil k sestavení komických či strašidelných masek - pohřebaček. Současně s jedenácti trojrozměrnými, ručně malovanými plakáty ‚beze slov‘. „Výstava nabízí návštěvníkům možnost k zamyšlením nad tím, co si vlastně každý z nás představuje pod slovem plakát. Slovním spojením ‚beze slov‘ jsou často označovány kreslené vtipy natolik dobře, že nepotřebují vysvětlení. Vtip je zakódován i v mých plakátech, jak moc je ten vtip dobrý, nechám na posouzení návštěvníků,“ doplnil Bohumil Olšanský.

A jak je to s těmi ‚pohřebačkami‘?  „Pro ty, co dovedou popustit uzdu fantazii, jsou to masky mimozemských návštěvníků, kteří se chtěli přizpůsobit zdejšímu prostředí a pro změnu své mimikry použili, co jim zrovna přišlo pod ruku. A já jsem měl to štěstí, že jsem vše viděl a zdokumentoval a výsledek nyní nabízím divákům k posouzení či potěšení,“ směje se autor, který si pro výstavu svých děl propůjčil historické prostory na nádvoří plumlovského zámku, které trefně pojmenoval Galerie Šatlava. Ta splnila svůj účel a kromě netradičního výstavního prostoru nabídla desítce účastníků středeční vernisáže i příjemné ochlazení v horkém odpoledni.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments