Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 Plakaty beze slovBohumil Olšanský předvedl výsledky své kreativní práce v Galerii Šatlava na nádvoří plumlovského zámku. Vedle ‚pohřebaček‘ mohli návštěvníci výstavy obdivovat „Plakáty beze slov“, které nabídly fantazii, aby se po libosti vyřádila...

Jméno Bohumila Olšanského má většina zasvěcených spojeno s kreativními fotografiemi a netradičními úpravami snímků. Tentokrát na zdech nově otevřených prostor na nádvoří plumlovského zámku mohli účastníci vernisáže obdivovat kreativní využití prefabrikovaných stavebních dílců, které bývalý konstruktér a projektant ing. Olšanský navrhl na počátku devadesátých let ke strojnímu využití a následně je využil k sestavení komických či strašidelných masek - pohřebaček. Současně s jedenácti trojrozměrnými, ručně malovanými plakáty ‚beze slov‘. „Výstava nabízí návštěvníkům možnost k zamyšlením nad tím, co si vlastně každý z nás představuje pod slovem plakát. Slovním spojením ‚beze slov‘ jsou často označovány kreslené vtipy natolik dobře, že nepotřebují vysvětlení. Vtip je zakódován i v mých plakátech, jak moc je ten vtip dobrý, nechám na posouzení návštěvníků,“ doplnil Bohumil Olšanský.

A jak je to s těmi ‚pohřebačkami‘?  „Pro ty, co dovedou popustit uzdu fantazii, jsou to masky mimozemských návštěvníků, kteří se chtěli přizpůsobit zdejšímu prostředí a pro změnu své mimikry použili, co jim zrovna přišlo pod ruku. A já jsem měl to štěstí, že jsem vše viděl a zdokumentoval a výsledek nyní nabízím divákům k posouzení či potěšení,“ směje se autor, který si pro výstavu svých děl propůjčil historické prostory na nádvoří plumlovského zámku, které trefně pojmenoval Galerie Šatlava. Ta splnila svůj účel a kromě netradičního výstavního prostoru nabídla desítce účastníků středeční vernisáže i příjemné ochlazení v horkém odpoledni.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments