Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Jsou různý druhy mužů, se mnou to není výhra. Jsou různý druhy nožů, stačí si jen vybrat,“ zpívala minulý čtvrtek na prostějovském náměstí Jana Jelínková s kapelou Sto zvířat a v refrénu dodala: „Nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama.“ Divoká a veselá banda kamarádů během další akce v rámci Prostějovského léta ukázala, že pokud děláte něco, co vás opravdu baví, čas letí neskutečně rychle. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Koncert kapely Sto zvířat hrající hudbu ve stylu ska ve čtvrtek 1. srpna neproběhl tentokrát před radnicí, ale u prostějovského muzea. Na menší pódium se tak muselo vtěsnat hned osm skvělých hudebníků a jedna zpěvačka s divadelními sklony. „Jsme banda kreténů, alkoholiků, bláznů, Holanďanů a filatelistů.

Je neuvěřitelné, že to s námi Jana tak dlouho vydržela,“ představil publiku kapelu její frontman Jan Kalina, který tak kromě charakterových vlastností a zálib jednotlivých členů narážel i na fakt, že už 16 let s kapelou hraje nizozemský baskytarista Willem Versteeg.
Pro Sto zvířat to byl v Prostějově teprve druhý koncert v jejich báječné historii, kterou by jim nejrůznější „rychlokvašky“ mohly skutečně jen závidět. „Poprvé jsme tu hráli nedlouho po svém založení v roce 1990. Jsme rádi, že se sem z Prahy opět vracíme,“ překvapil Kalina.
Během koncertu zazněly všechny největší hity kapely včetně milostné písně s výjimečně chytrým textem Nikdy nic nebylo, chytlavé Školy o problémech dospívajících, kteří se brání zařadit se do „stáda“, či o tom, proč se Alice dala na pití a jakou roli v tom sehrál její strejda.
Na koncert se přišlo podívat odhadem necelých pět stovek lidí, kteří se postupem času tu více tu méně nechávali strhnout energickou show dokonale sehraných muzikantů. Kdo se však bavil zcela bezvýhradně, byli samotní hudebníci, kteří na sebe na pódiu házeli jeden úsměv za druhým. „Žižkov, New York City a Prostějov, má města nejoblíbenější!“ prohlásil v závěrečné euforii Jan Kalina.
Mnozí z odcházejících netajili nadšení. „Na koncerty v rámci Prostějovského kulturního léta chodím skutečně pravidelně. Byla jsem před dvěma týdny i na kapele Mirai, která zaplnila celé náměstí. Nicméně musím odpovědně říct, že tak dobří muzikanti tu zatím nebyli. Navíc z nich sálala skutečná radost, která se přenášela na všechny kolem. Jen škoda, že měli ze začátku trochu problémy se zvukem a i v dalším průběhu koncertu jsem měla problém rozeznat jednotlivá slova textů písní,“ shrnula své dojmy Martina, jedna z posluchaček.
Příští čtvrtek by náměstí v rámci Prostějovského léta mělo patřit filmu. Promítat se tam bude populární filmová komedie Ženy v běhu. Jedná se o snímek, který v historii české kinematografie viděl miliontý divák v nejkratší době od jeho premiéry.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments