Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Jsou různý druhy mužů, se mnou to není výhra. Jsou různý druhy nožů, stačí si jen vybrat,“ zpívala minulý čtvrtek na prostějovském náměstí Jana Jelínková s kapelou Sto zvířat a v refrénu dodala: „Nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama.“ Divoká a veselá banda kamarádů během další akce v rámci Prostějovského léta ukázala, že pokud děláte něco, co vás opravdu baví, čas letí neskutečně rychle. U toho prostě Večerník nemohl chybět.

Koncert kapely Sto zvířat hrající hudbu ve stylu ska ve čtvrtek 1. srpna neproběhl tentokrát před radnicí, ale u prostějovského muzea. Na menší pódium se tak muselo vtěsnat hned osm skvělých hudebníků a jedna zpěvačka s divadelními sklony. „Jsme banda kreténů, alkoholiků, bláznů, Holanďanů a filatelistů.

Je neuvěřitelné, že to s námi Jana tak dlouho vydržela,“ představil publiku kapelu její frontman Jan Kalina, který tak kromě charakterových vlastností a zálib jednotlivých členů narážel i na fakt, že už 16 let s kapelou hraje nizozemský baskytarista Willem Versteeg.
Pro Sto zvířat to byl v Prostějově teprve druhý koncert v jejich báječné historii, kterou by jim nejrůznější „rychlokvašky“ mohly skutečně jen závidět. „Poprvé jsme tu hráli nedlouho po svém založení v roce 1990. Jsme rádi, že se sem z Prahy opět vracíme,“ překvapil Kalina.
Během koncertu zazněly všechny největší hity kapely včetně milostné písně s výjimečně chytrým textem Nikdy nic nebylo, chytlavé Školy o problémech dospívajících, kteří se brání zařadit se do „stáda“, či o tom, proč se Alice dala na pití a jakou roli v tom sehrál její strejda.
Na koncert se přišlo podívat odhadem necelých pět stovek lidí, kteří se postupem času tu více tu méně nechávali strhnout energickou show dokonale sehraných muzikantů. Kdo se však bavil zcela bezvýhradně, byli samotní hudebníci, kteří na sebe na pódiu házeli jeden úsměv za druhým. „Žižkov, New York City a Prostějov, má města nejoblíbenější!“ prohlásil v závěrečné euforii Jan Kalina.
Mnozí z odcházejících netajili nadšení. „Na koncerty v rámci Prostějovského kulturního léta chodím skutečně pravidelně. Byla jsem před dvěma týdny i na kapele Mirai, která zaplnila celé náměstí. Nicméně musím odpovědně říct, že tak dobří muzikanti tu zatím nebyli. Navíc z nich sálala skutečná radost, která se přenášela na všechny kolem. Jen škoda, že měli ze začátku trochu problémy se zvukem a i v dalším průběhu koncertu jsem měla problém rozeznat jednotlivá slova textů písní,“ shrnula své dojmy Martina, jedna z posluchaček.
Příští čtvrtek by náměstí v rámci Prostějovského léta mělo patřit filmu. Promítat se tam bude populární filmová komedie Ženy v běhu. Jedná se o snímek, který v historii české kinematografie viděl miliontý divák v nejkratší době od jeho premiéry.


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments