Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Skvělou kulturně-společenskou akcí byla uplynulou sobotu zakončena celá letošní série Rock Maier Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Umělecká agentura HIT TRADE tam letos uspořádala Fast Food, koncerty skvělých skupin Jelen a Rybičky 48 či tradiční Rock Memory Of. Před dvěma dny se u přehrady uskutečnil v pořadí již pátý ročník Guláš Rock Festu, který celý seriál roku 2019 uzavřel. V sobotu 10. srpna bylo sice proměnlivé počasí, ale ani to neodradilo stovky příchozích z řad fanoušků výborné muziky a nyní i skvělého jídla od kuchařských mistrů. Chybět utoho nemohl ani Večerník.

Tentokrát davy návštěvníků mířily na pláž U Vrbiček hned na úplný začátek akce, snad z obavy, aby na každého zbyla alespoň jedna porce guláše... A tak přesně v patnáct hodin nastoupila na pódium první kapela Ashena, kterou po hodině vystřídalo zajímavé muzikantské uskupení 19 rumů. Místo rumů však hudebníci posílali na pláž jednu písničku za druhou. Následovaly kapely Putic Acoustic Rock, Smokie revival a až do pozdních nočních hodin se na pódiu vystřídaly ještě skupiny Majestico Muzikus, Kontakt a Quercus. „Letos jsme při pátém ročníku Guláš Rock Festu přišli s novinkou, přesněji řečeno nepozvali jsme pouze rockové kapely. A jsem hrozně moc rád, že lidem se letos líbil i folk či pop,“ mnul si ruce Petr Zlámal, ředitel pořádající umělecké agentury HIT TRADE.
Start se nesl v naprosté pohodě i díky počasí. Večer ale už pláž U Vrbiček zkrápěl občasný déšť. „Zaplaťpánbůh, že celkově meteorologům předpověď opět vůbec nevyšla. Hlásili totiž déšť po celý den. Takže díky aspoň za pár hodin sluníčka a tepla,“ pronesl před Večerníkem Petr Zlámal.
Kromě poslechu skvělé muziky různých žánrů si lidé rádi vystáli fronty na voňavé guláše. „Já jsem přijel z Kokor nabídnout srnčí guláš. Samozřejmě neprozradím všechny ingredience, snad jen to, že základem je sůl a česnek. A srnčí musí být pochopitelně minimálně tři dny předem naložené. Jsem rád, že dnes lidem chutná,“ řekl Večerníku Vojtěch Kupka, který ještě nechyběl na žádném z pěti ročníků Guláš Rock Festu.
Fronty se tvořily také u stánku dalšího tradičního účastníka, majitele hospody Kocanda ve Smržicích Pavla Opluštila. Právě on je široko daleko znám jako jeden z nejlepších kuchařů gulášů. „Já dnes nabízím srnčí, dančí a segedínský guláš. Nejtěžší na vaření je asi ten segedín, u něho je potřeba správně zacházet se smetanou,“ smál se vyhlášený kuchtík.
Návštěvníci akce strávili v sobotu U Vrbiček příjemné odpoledne i večer. „Já už si to bez těchto akcí tady na přehradě nedovedu představit. Máme zde nedaleko chatu a ještě jsme nevynechali nic, co se tady pořádá. A co mě se týká, tak Guláš Rock Fest je mojí nejoblíbenější akcí. Ani moje žena neumí uvařit tak dobré guláše,“ zubil se pobaveně Jiří Nadymáček.
Guláš Rock Festem byla ukončena letošní série akcí pořádaných na pláži U Vrbiček z dílny umělecké agentury HIT TRADE. „Jednak jsem smutný, že pro letošek všechno skončilo, léto hrozně moc uteklo. Částečně smutný jsem ovšem také z toho, že většinu akcí nám letos pokazilo počasí, což se odrazilo na návštěvnosti. Hlavně koncerty Jelena a Rybiček 48 si určitě zasloužily větší diváckou kulisu. My se ale nenecháme odradit, už nyní máme v hlavě plán pro příští rok,“ poznamenal na závěr Petr Zlámal.Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments