Dobrý večer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Skvělou kulturně-společenskou akcí byla uplynulou sobotu zakončena celá letošní série Rock Maier Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Umělecká agentura HIT TRADE tam letos uspořádala Fast Food, koncerty skvělých skupin Jelen a Rybičky 48 či tradiční Rock Memory Of. Před dvěma dny se u přehrady uskutečnil v pořadí již pátý ročník Guláš Rock Festu, který celý seriál roku 2019 uzavřel. V sobotu 10. srpna bylo sice proměnlivé počasí, ale ani to neodradilo stovky příchozích z řad fanoušků výborné muziky a nyní i skvělého jídla od kuchařských mistrů. Chybět utoho nemohl ani Večerník.

Tentokrát davy návštěvníků mířily na pláž U Vrbiček hned na úplný začátek akce, snad z obavy, aby na každého zbyla alespoň jedna porce guláše... A tak přesně v patnáct hodin nastoupila na pódium první kapela Ashena, kterou po hodině vystřídalo zajímavé muzikantské uskupení 19 rumů. Místo rumů však hudebníci posílali na pláž jednu písničku za druhou. Následovaly kapely Putic Acoustic Rock, Smokie revival a až do pozdních nočních hodin se na pódiu vystřídaly ještě skupiny Majestico Muzikus, Kontakt a Quercus. „Letos jsme při pátém ročníku Guláš Rock Festu přišli s novinkou, přesněji řečeno nepozvali jsme pouze rockové kapely. A jsem hrozně moc rád, že lidem se letos líbil i folk či pop,“ mnul si ruce Petr Zlámal, ředitel pořádající umělecké agentury HIT TRADE.
Start se nesl v naprosté pohodě i díky počasí. Večer ale už pláž U Vrbiček zkrápěl občasný déšť. „Zaplaťpánbůh, že celkově meteorologům předpověď opět vůbec nevyšla. Hlásili totiž déšť po celý den. Takže díky aspoň za pár hodin sluníčka a tepla,“ pronesl před Večerníkem Petr Zlámal.
Kromě poslechu skvělé muziky různých žánrů si lidé rádi vystáli fronty na voňavé guláše. „Já jsem přijel z Kokor nabídnout srnčí guláš. Samozřejmě neprozradím všechny ingredience, snad jen to, že základem je sůl a česnek. A srnčí musí být pochopitelně minimálně tři dny předem naložené. Jsem rád, že dnes lidem chutná,“ řekl Večerníku Vojtěch Kupka, který ještě nechyběl na žádném z pěti ročníků Guláš Rock Festu.
Fronty se tvořily také u stánku dalšího tradičního účastníka, majitele hospody Kocanda ve Smržicích Pavla Opluštila. Právě on je široko daleko znám jako jeden z nejlepších kuchařů gulášů. „Já dnes nabízím srnčí, dančí a segedínský guláš. Nejtěžší na vaření je asi ten segedín, u něho je potřeba správně zacházet se smetanou,“ smál se vyhlášený kuchtík.
Návštěvníci akce strávili v sobotu U Vrbiček příjemné odpoledne i večer. „Já už si to bez těchto akcí tady na přehradě nedovedu představit. Máme zde nedaleko chatu a ještě jsme nevynechali nic, co se tady pořádá. A co mě se týká, tak Guláš Rock Fest je mojí nejoblíbenější akcí. Ani moje žena neumí uvařit tak dobré guláše,“ zubil se pobaveně Jiří Nadymáček.
Guláš Rock Festem byla ukončena letošní série akcí pořádaných na pláži U Vrbiček z dílny umělecké agentury HIT TRADE. „Jednak jsem smutný, že pro letošek všechno skončilo, léto hrozně moc uteklo. Částečně smutný jsem ovšem také z toho, že většinu akcí nám letos pokazilo počasí, což se odrazilo na návštěvnosti. Hlavně koncerty Jelena a Rybiček 48 si určitě zasloužily větší diváckou kulisu. My se ale nenecháme odradit, už nyní máme v hlavě plán pro příští rok,“ poznamenal na závěr Petr Zlámal.Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments