Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
 Prostějovské léto i tento rok nabízí pestrou paletu kulturních zážitků. V tomto týdnu se můžete těšit hned na trojici z nich! Ve středu 14. srpna v knihovně se bude konat deskohraní, den nato pak proběhne oblíbené čtení pohádek a příběhů a nakonec také hudební a taneční večer v podání společnosti Aire Rioplantense, Terezy Mátlové, Radima Schwaba a prostějovského sboru Proměny.
Prostějovské léto se pomalu blíží do svého finiše. Přesto pro vás má stále připravenou spoustu zážitků. Ve středu 14. srpna od 10:00 do 16:00 hodin v knihovně pro děti a mládež přijďte třeba na oblíbené deskohraní. „Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si ‚deskovky‘. Přijďte sami, s rodiči nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí,“ lákají pracovníci knihovny. Také tento týden se můžete těšit zase na nové deskovky.
Ve čtvrtek 15. srpna bude Prostějovské léto pokračovat taktéž v knihovně pro děti a mládež. Od 9:00 do 11:00 hodin se tam budou číst pohádky a příběhy pro ty nejmenší. „Čtete svým dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Všechny knihy, a to jak čtené, tak doporučené, si budete moci vypůjčit domů,“ vzkazují ještě pracovníci knihovny. Nejvíce příběhy zaujmou děti ve věku od dvou do pěti let.
Léto pak vyvrcholí ve čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka v podvečerních hodinách programem nazvaným Napříč muzikálem a operetou. Od 18:00 hodin nejprve vystoupí společnost Aire Rioplantense se svým argentinským tangem. Ve stejný čas ji doplní Ekocentrum Iris se svým Hvězdářským večerem. Připraví si na něm pro děti hravé aktivity o hvězdách a noční obloze. Konečně od 20:00 hodin na náměstí zazpívají Tereza Mátlová, Radim Schwab a prostějovský sbor Proměny.
Vypravte se tedy určitě alespoň na jednu z akcí Prostějovského léta, výběr je bohatý!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments