Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
 Prostějovské léto i tento rok nabízí pestrou paletu kulturních zážitků. V tomto týdnu se můžete těšit hned na trojici z nich! Ve středu 14. srpna v knihovně se bude konat deskohraní, den nato pak proběhne oblíbené čtení pohádek a příběhů a nakonec také hudební a taneční večer v podání společnosti Aire Rioplantense, Terezy Mátlové, Radima Schwaba a prostějovského sboru Proměny.
Prostějovské léto se pomalu blíží do svého finiše. Přesto pro vás má stále připravenou spoustu zážitků. Ve středu 14. srpna od 10:00 do 16:00 hodin v knihovně pro děti a mládež přijďte třeba na oblíbené deskohraní. „Letní počasí může být jako na houpačce, ale v knihovně je vždycky příjemně. V prázdninové středy se u nás můžete schovat před horkem či deštěm a zahrát si ‚deskovky‘. Přijďte sami, s rodiči nebo s kamarády, vyberou si malí i velcí,“ lákají pracovníci knihovny. Také tento týden se můžete těšit zase na nové deskovky.
Ve čtvrtek 15. srpna bude Prostějovské léto pokračovat taktéž v knihovně pro děti a mládež. Od 9:00 do 11:00 hodin se tam budou číst pohádky a příběhy pro ty nejmenší. „Čtete svým dětem? A chcete získat tipy na knížky, které se jim budou líbit? Přijďte si poslechnout čtení určené těm nejmenším. Všechny knihy, a to jak čtené, tak doporučené, si budete moci vypůjčit domů,“ vzkazují ještě pracovníci knihovny. Nejvíce příběhy zaujmou děti ve věku od dvou do pěti let.
Léto pak vyvrcholí ve čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka v podvečerních hodinách programem nazvaným Napříč muzikálem a operetou. Od 18:00 hodin nejprve vystoupí společnost Aire Rioplantense se svým argentinským tangem. Ve stejný čas ji doplní Ekocentrum Iris se svým Hvězdářským večerem. Připraví si na něm pro děti hravé aktivity o hvězdách a noční obloze. Konečně od 20:00 hodin na náměstí zazpívají Tereza Mátlová, Radim Schwab a prostějovský sbor Proměny.
Vypravte se tedy určitě alespoň na jednu z akcí Prostějovského léta, výběr je bohatý!

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments