Dobré odpoledne, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Dřevořezbu, pohádku a muzejní expozici. To vše dali dohromady v Muzeu a galerii Prostějov. Uplynulý čtvrtek proto mohli přivítat řadu rodičů a prarodičů s dětmi na cestě řezbářskou pohádkou, kterou je v budově Špalíčku provedl řezbář Jorg v příběhu, kdy děti postupně zavedl až ke dřevěnému princi.

A samozřejmě také k diplomu a dobrému pocitu. U toho nemohl Večerník chybět.
Ve výstavních sálech byla nově vyznačená trasa k objevení prince. Lepicí páska označovala nejen hádanky a jednotlivá zastavení, děti si jejich prostřednictvím procvičily i čtení a namáhaly taktéž šedou kůru mozkovou. „Možná je to spíše pro starší děti, řekněme od těch osmi let. Ale právě pro ty starší by to mohlo být zajímavé,“ uvedla Hana Hejnová, která zavítala s dcerou.
Už od začátku výstavy, která vypukla dvě hodiny po poledni, se začaly postupně do historické budovy trousit rodiny s dětmi. Jejich zájem pak autorky nápadu Beatu Petříkovou a Alenu Zatloukalovou potěšil. „Je to pro nás inspirace do budoucna. Byl to společný nápad, jak přivést děti ke dřevu, pohádka od pana Netíka o Jorgem tomu pomohla,“ uvedla první jmenovaná.
Celkem za odpoledne dorazily desítky dětí, které na závěr úspěšného pátrání obdržely diplom. „Jsme spokojení, protože tak působili i návštěvníci, což nás moc těší,“ přidala Beáta Petříková.
phocagallery view=category|categoryid=3994|limitstart=0|limitcount=0|imageordering=1}

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments