Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radnice rozhodla o další výrazné investici do modernizace kina Metro 70. Obnova se má týkat digitální technologie ve standardu DCI, tedy takzvané redigitalizace. Uvedená záležitost má stát zhruba pět milionů korun a magistrát teď bude hledat dotační možnosti, kde se jen dá...


„Rada na svém jednání rozhodovala o podání projektové žádosti Digitalizace a modernizace kin prostějovským kinem Metro 70 v rámci výzvy k podávání žádostí o podporu kinematografie ze Státního fondu kinematografie. Jedná se o podporu technického rozvoje kina a následnou spoluúčast města Prostějova na jeho dalším rozvoji,“ řekl na nedávné tiskové konferenci František Jura (ANO 2011), primátor Statutárního města Prostějov.
O jaké obnově a finančních částkách je řeč? „Životnost projektoru se blíží ke své hranici, do konce roku 2021 bude nutné pořídit nový digitální projektor a příslušenství. Vypsaná výzva, o které hovoříme, specifikuje maximální výši podpory. Projekt v oblasti obnovy digitální technologie může být podpořen maximálně do výše třís et tisíc korun. V žádosti ředitelky kina Metro jsou specifikované náklady na pořízení nového laserového projektoru s integrovaným 3D systémem a bílého plátna s kruhovou polarizací ve výši zhruba pěti milionů korun. V případě schválení projektové žádosti poskytovatelem dotace zřizovatel, tedy město Prostějov, dofinancuje zbývající částku. Rádi bychom oslovili se žádostí o dotaci také Olomoucký kraj,“ objasnila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně prostějovského primátora pro kulturu.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-