Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radnice rozhodla o další výrazné investici do modernizace kina Metro 70. Obnova se má týkat digitální technologie ve standardu DCI, tedy takzvané redigitalizace. Uvedená záležitost má stát zhruba pět milionů korun a magistrát teď bude hledat dotační možnosti, kde se jen dá...


„Rada na svém jednání rozhodovala o podání projektové žádosti Digitalizace a modernizace kin prostějovským kinem Metro 70 v rámci výzvy k podávání žádostí o podporu kinematografie ze Státního fondu kinematografie. Jedná se o podporu technického rozvoje kina a následnou spoluúčast města Prostějova na jeho dalším rozvoji,“ řekl na nedávné tiskové konferenci František Jura (ANO 2011), primátor Statutárního města Prostějov.
O jaké obnově a finančních částkách je řeč? „Životnost projektoru se blíží ke své hranici, do konce roku 2021 bude nutné pořídit nový digitální projektor a příslušenství. Vypsaná výzva, o které hovoříme, specifikuje maximální výši podpory. Projekt v oblasti obnovy digitální technologie může být podpořen maximálně do výše třís et tisíc korun. V žádosti ředitelky kina Metro jsou specifikované náklady na pořízení nového laserového projektoru s integrovaným 3D systémem a bílého plátna s kruhovou polarizací ve výši zhruba pěti milionů korun. V případě schválení projektové žádosti poskytovatelem dotace zřizovatel, tedy město Prostějov, dofinancuje zbývající částku. Rádi bychom oslovili se žádostí o dotaci také Olomoucký kraj,“ objasnila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně prostějovského primátora pro kulturu.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments