Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radnice rozhodla o další výrazné investici do modernizace kina Metro 70. Obnova se má týkat digitální technologie ve standardu DCI, tedy takzvané redigitalizace. Uvedená záležitost má stát zhruba pět milionů korun a magistrát teď bude hledat dotační možnosti, kde se jen dá...


„Rada na svém jednání rozhodovala o podání projektové žádosti Digitalizace a modernizace kin prostějovským kinem Metro 70 v rámci výzvy k podávání žádostí o podporu kinematografie ze Státního fondu kinematografie. Jedná se o podporu technického rozvoje kina a následnou spoluúčast města Prostějova na jeho dalším rozvoji,“ řekl na nedávné tiskové konferenci František Jura (ANO 2011), primátor Statutárního města Prostějov.
O jaké obnově a finančních částkách je řeč? „Životnost projektoru se blíží ke své hranici, do konce roku 2021 bude nutné pořídit nový digitální projektor a příslušenství. Vypsaná výzva, o které hovoříme, specifikuje maximální výši podpory. Projekt v oblasti obnovy digitální technologie může být podpořen maximálně do výše třís et tisíc korun. V žádosti ředitelky kina Metro jsou specifikované náklady na pořízení nového laserového projektoru s integrovaným 3D systémem a bílého plátna s kruhovou polarizací ve výši zhruba pěti milionů korun. V případě schválení projektové žádosti poskytovatelem dotace zřizovatel, tedy město Prostějov, dofinancuje zbývající částku. Rádi bychom oslovili se žádostí o dotaci také Olomoucký kraj,“ objasnila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně prostějovského primátora pro kulturu.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments