Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Pódium pro hvězdy vyrostlo v centru Prostějova opět minulý čtvrtek. Před muzeum totiž proběhla další část programu Prostějovského léta a tentokrát se na pódiu představilo hned několik interpretů z několika žánrů. Představil se například prostějovský sbor Proměny a také duo Tereza Mátlová a Radim Schwab. To také zaplnilo náměstí velkou měrou a oba protagonisté sklízeli nemalé ovace od diváků, kteří ocenili operetní zpěv hlasitým potleskem a nadšením. Někteří dokonce využili improvizovaný parket. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Obecenstvo se v centru města začalo scházet před osmnáctou hodinou a záhy bylo jasné, že lavičy u muzea nemusí stačit. Nejprve vystoupilo argentinské tango, koncert v podobě Aire Rioplantense. S půl hodinovým zpožděním až ve 20:30 pak došlo na dvě hvězdy. Do Prostějova přijela muzikálová herečka a operní pěvkyně z Národního divadla Praha Tereza Mátlová spolu s Radimem Schwabem, známým z Fantoma opery. Zazněly písně z muzikálu West Side Story, či píseň Summer time.
Aire Rioplantense přivezlo do Prostějova tango, dokonce třeba v rytmu valčíku. Centrem města se tak linula španělština. „Dorazila jsem plánovaně, líbí se mi tento styl hudby. Naživo jsem na ničem podobném snad ještě nebyla, ono v Prostějově není moc příležitostí,“ svěřila se Jarmila Loumanová, jedna z mnoha divaček. Ta mohla obdivovat třeba zpěv Petry Svobodové, která mimo jiné učí španělštinu na vysoké škole. Zatímco od diváků si vysloužila chválu, na některých místech jihu Ameriky by úplně neplesali. Jedna z písní totiž sice byla v rytmu a nádechu atmosféry měst Montevidea a Buenos Aires, jak ale interpretka dodala, atmosféra je to hlavně došeda, plačtivá.
Prostějovské léto ale ani tímto týdnem nekončí. V průběhu týdne proběhne v knihovně například deskobraní nebo čtení pohádek pro děti. Na své si přijdou ale také obdivovatelé módy. Ve čtvrtek se totiž pod širým nebem na prostějovském náměstí uskuteční také módní přehlídka. Kulturní program Prostějovského léta pak vyvrcholí 29. srpna. Tehdy vystoupí na náměstí nejprve kapela Majestico Muzikus následovaná úspěšnou českou kapelou Xindl X.Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments