Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Pódium pro hvězdy vyrostlo v centru Prostějova opět minulý čtvrtek. Před muzeum totiž proběhla další část programu Prostějovského léta a tentokrát se na pódiu představilo hned několik interpretů z několika žánrů. Představil se například prostějovský sbor Proměny a také duo Tereza Mátlová a Radim Schwab. To také zaplnilo náměstí velkou měrou a oba protagonisté sklízeli nemalé ovace od diváků, kteří ocenili operetní zpěv hlasitým potleskem a nadšením. Někteří dokonce využili improvizovaný parket. U toho prostě Večerník nemohl chybět.
Obecenstvo se v centru města začalo scházet před osmnáctou hodinou a záhy bylo jasné, že lavičy u muzea nemusí stačit. Nejprve vystoupilo argentinské tango, koncert v podobě Aire Rioplantense. S půl hodinovým zpožděním až ve 20:30 pak došlo na dvě hvězdy. Do Prostějova přijela muzikálová herečka a operní pěvkyně z Národního divadla Praha Tereza Mátlová spolu s Radimem Schwabem, známým z Fantoma opery. Zazněly písně z muzikálu West Side Story, či píseň Summer time.
Aire Rioplantense přivezlo do Prostějova tango, dokonce třeba v rytmu valčíku. Centrem města se tak linula španělština. „Dorazila jsem plánovaně, líbí se mi tento styl hudby. Naživo jsem na ničem podobném snad ještě nebyla, ono v Prostějově není moc příležitostí,“ svěřila se Jarmila Loumanová, jedna z mnoha divaček. Ta mohla obdivovat třeba zpěv Petry Svobodové, která mimo jiné učí španělštinu na vysoké škole. Zatímco od diváků si vysloužila chválu, na některých místech jihu Ameriky by úplně neplesali. Jedna z písní totiž sice byla v rytmu a nádechu atmosféry měst Montevidea a Buenos Aires, jak ale interpretka dodala, atmosféra je to hlavně došeda, plačtivá.
Prostějovské léto ale ani tímto týdnem nekončí. V průběhu týdne proběhne v knihovně například deskobraní nebo čtení pohádek pro děti. Na své si přijdou ale také obdivovatelé módy. Ve čtvrtek se totiž pod širým nebem na prostějovském náměstí uskuteční také módní přehlídka. Kulturní program Prostějovského léta pak vyvrcholí 29. srpna. Tehdy vystoupí na náměstí nejprve kapela Majestico Muzikus následovaná úspěšnou českou kapelou Xindl X.Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments