Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Baletní soubor Moravského divadla Olomouc zve všechny fanoušky na začátek letošní sezóny, která se uskuteční pod širým nebem. V Baletním galavečeru v režii a choreografii Michala Štípy připraveném pouze pro tyto dvě události se představí kromě stávajících členů souboru i jeho nové posily. Během galavečera vystoupí také exkluzivní hosté Michal Štípa se svou dlouholetou taneční partnerkou Nikolou Márovou (první sólistka Národního divadla – pozn. red.). Tuto jedinečnou taneční show uvede Moravské divadlo pouze dvakrát. Bude to v úterý 27. srpna od 20:00 hodin v areálu Korunní pevnůstky, kde soubor baletu slavnostně zakončí festival Moravské divadelní léto, a v sobotu 31. srpna opět od 20:00 hodin na nádvoří zámku v Plumlově.První část večera nabídne ukázky z celovečerního baletu Paquita, v němž se představí nové posily olomouckého baletního souboru. Konkrétně tanečnice Daisy Wales, Ludmila Novotná, Barbora Lahučká, Katarina Gajic, Risa Maruyama, Francesca Raule a tanečníci Andrea Canalicchio, Johannes Nolden a Hodaka Maruyama. Ve druhé části galavečera se mohou diváci těšit na Pas de trois z baletů Spící krasavice a Le Corsaire a také na Indický tanec z Bajadéry. V adagiu ze třetího jednání Labutího jezera uvidíme dlouholeté první sólisty baletu Národního divadla v Praze Nikolu Márovou a Michala Štípu. V průběhu večera vystoupí také primabalerína Moravského divadla Yui Kyotani, a diváci tak mají jedinečnou možnost užít si taneční mistrovství hned tří držitelů Ceny Thálie.

Projekt Balet Gala zakončí program festivalu Moravské divadelní léto, který se koná od 22. srpna ve Velké Bystřici, Křelově a Olomouci. Pod širým nebem budou uvedeny populární inscenace Sluha dvou pánů, Robin Hood či Noc na Karlštejně, open air premiéru zažije adaptace Shakespearovy komedie Kupec benátský. V sobotu 31. srpna pak balet Moravského divadla uvidíte na tradiční akci na nádvoří zámku v Plumlově.

Vstupenky na první událost lze koupit na webu a v pokladnách Moravského divadla Olomouc, na druhou pak v cestovní kanceláři FTL Prostějov a na plumlovském zámku.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments