Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na závěr svého programu si Prostějovské kulturní léto připravilo skutečnou třešničku na dortu. Ve středu 28. srpna vystoupí na náměstí T. G. Masaryka slovenská rocková skupina Desmod a následující den zase mistr písňových textů Xindl X. Kromě toho se tento týden můžete s Ekocentrem Iris vydat na vycházku lesy nad Běleckým Mlýnem nebo do knihovny pro děti a mládež na deskohraní či čtení pohádek a příběhů.


Program posledního týdne Prostějovského kulturního léta začíná v úterý 27. srpna vycházkou s Ekocentrem Iris. „Společně projdeme lesy v okolí Běleckého Mlýna a pokusíme se najít a navštívit všechny pozorovatelny zvěře. Hledání pozorovatelen bude spojeno s plněním hravých přírodovědných aktivit zaměřených na život organismů v lese,“ prozradila Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris. Ráno bude sraz na vlakové zastávce ve Zdětíně v 8:30 hodin, v 8:02 hodin odjíždí do Zdětína vlak z Prostějova. Vycházka skončí nejpozději ve 14:30 hodin. Délka trasy bude 7 kilometrů a poplatek za dítě činí 30 korun.
Program bude pokračovat ve středu 28. srpna. Od 10:00 do 16:00 hodin si můžete přijít zahrát oblíbené deskovky do knihovny pro děti a mládež. I tentokrát budou k dispozici jiné hry.
Středeční večer přinese Léto Prostějovanům slovenskou rockovou hvězdu Desmod, která pro vás bude hrát od 20:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Zajímavostí je, že název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného, který zní Desmodus rotundus, čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Tento netopýr se totiž živí sáním krve savců. Ještě předtím, od 18:00 hodin, na stejném místě se na pódiu objeví prostějovská kapela Spectrum II.
Letošní Léto uzavře ve čtvrtek 29. srpna zpěvák, kytarista a textař Xindl X. Mezi jeho nejznámější písně patří třeba V blbým věku, Chemie, Barbína, Na Vodě či Anděl. Přijďte si jeho hity poslechnout na náměstí od 20:00 hodin! Jako předkapela vystoupí na náměstí od 18:00 hodin prostějovská skupina Majestico Muzikus.
Před vlastním koncertem můžete zajít ještě naposledy do knihovny pro děti a mládež na čtení pohádek a příběhů. Předčítání pro nejmenší bude probíhat od 9:00 do 11:00 hodin. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments