Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na závěr svého programu si Prostějovské kulturní léto připravilo skutečnou třešničku na dortu. Ve středu 28. srpna vystoupí na náměstí T. G. Masaryka slovenská rocková skupina Desmod a následující den zase mistr písňových textů Xindl X. Kromě toho se tento týden můžete s Ekocentrem Iris vydat na vycházku lesy nad Běleckým Mlýnem nebo do knihovny pro děti a mládež na deskohraní či čtení pohádek a příběhů.


Program posledního týdne Prostějovského kulturního léta začíná v úterý 27. srpna vycházkou s Ekocentrem Iris. „Společně projdeme lesy v okolí Běleckého Mlýna a pokusíme se najít a navštívit všechny pozorovatelny zvěře. Hledání pozorovatelen bude spojeno s plněním hravých přírodovědných aktivit zaměřených na život organismů v lese,“ prozradila Eva Zatloukalová z Ekocentra Iris. Ráno bude sraz na vlakové zastávce ve Zdětíně v 8:30 hodin, v 8:02 hodin odjíždí do Zdětína vlak z Prostějova. Vycházka skončí nejpozději ve 14:30 hodin. Délka trasy bude 7 kilometrů a poplatek za dítě činí 30 korun.
Program bude pokračovat ve středu 28. srpna. Od 10:00 do 16:00 hodin si můžete přijít zahrát oblíbené deskovky do knihovny pro děti a mládež. I tentokrát budou k dispozici jiné hry.
Středeční večer přinese Léto Prostějovanům slovenskou rockovou hvězdu Desmod, která pro vás bude hrát od 20:00 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Zajímavostí je, že název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného, který zní Desmodus rotundus, čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Tento netopýr se totiž živí sáním krve savců. Ještě předtím, od 18:00 hodin, na stejném místě se na pódiu objeví prostějovská kapela Spectrum II.
Letošní Léto uzavře ve čtvrtek 29. srpna zpěvák, kytarista a textař Xindl X. Mezi jeho nejznámější písně patří třeba V blbým věku, Chemie, Barbína, Na Vodě či Anděl. Přijďte si jeho hity poslechnout na náměstí od 20:00 hodin! Jako předkapela vystoupí na náměstí od 18:00 hodin prostějovská skupina Majestico Muzikus.
Před vlastním koncertem můžete zajít ještě naposledy do knihovny pro děti a mládež na čtení pohádek a příběhů. Předčítání pro nejmenší bude probíhat od 9:00 do 11:00 hodin. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments