Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Bez většího zájmu veřejnosti probíhala až do uplynulé soboty v prostorách zámku výstava prostějovského rodáka Jiřího Valtra nazvaná Co bylo a je. Zahrnovala jak zcela abstraktní shluky barev vystavené v kavárně, tak i realističtější obrazy umístěné v prostoru za kavárnou.


Expozice byla v zámku k vidění od 11. července. Její zahájení se obešlo bez tradiční vernisáže, kterou si autor nepřál. Jiří Valtr se v Prostějově narodil před 75 lety a žil zde prvních 36 let. Do paměti se zapsal zejména jako amatérský ochotník, divadlu se věnoval téměř dvacet let.
Jako čtyřicetiletý emigroval do Kanady. Kreslit začal až v polovině devadesátých let.
„Stalo se to 24. června 1996 krátce po půlnoci. Znenadání jsem nemohl popadnout dech. Že by infarkt jako vloni? Ne, tentokrát ne. Co si ale počít? Psát? Ne! Moje oči se mimoděk zastavily na fotografii mého táty staré 60 let. Že bych ho zkusil nakreslit? Hotov jsem byl za svítání a nemohl jsem uvěřit vystiženému kukuči,“ popsal Valtr své začátky.
O výstavu dle zainteresovaných nebyl příliš velký zájem, pár nadšenců si na ni ovšem cestu našlo. „Bylo, je a díky Tobě zůstane. Díky, Bob,“ vzkázal například známý prostějovský fotograf a výtvarník Bohumil Pacholík. Další návštěvníci oceňovali osobitost a barevnost obrazů. Našly se však i názory z opačného spektra. „Jsou to depresivní mazanice,“ napsal do návštěvní knihy jeden z Prostějovanů.
Výstavu Jiřího Valtra v prostorách prostějovského zámku od 29. srpna vystřídá expozice Pohledy fotografů Jitky Ungermannové a Oldřicha Skulila.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments