Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Bez většího zájmu veřejnosti probíhala až do uplynulé soboty v prostorách zámku výstava prostějovského rodáka Jiřího Valtra nazvaná Co bylo a je. Zahrnovala jak zcela abstraktní shluky barev vystavené v kavárně, tak i realističtější obrazy umístěné v prostoru za kavárnou.


Expozice byla v zámku k vidění od 11. července. Její zahájení se obešlo bez tradiční vernisáže, kterou si autor nepřál. Jiří Valtr se v Prostějově narodil před 75 lety a žil zde prvních 36 let. Do paměti se zapsal zejména jako amatérský ochotník, divadlu se věnoval téměř dvacet let.
Jako čtyřicetiletý emigroval do Kanady. Kreslit začal až v polovině devadesátých let.
„Stalo se to 24. června 1996 krátce po půlnoci. Znenadání jsem nemohl popadnout dech. Že by infarkt jako vloni? Ne, tentokrát ne. Co si ale počít? Psát? Ne! Moje oči se mimoděk zastavily na fotografii mého táty staré 60 let. Že bych ho zkusil nakreslit? Hotov jsem byl za svítání a nemohl jsem uvěřit vystiženému kukuči,“ popsal Valtr své začátky.
O výstavu dle zainteresovaných nebyl příliš velký zájem, pár nadšenců si na ni ovšem cestu našlo. „Bylo, je a díky Tobě zůstane. Díky, Bob,“ vzkázal například známý prostějovský fotograf a výtvarník Bohumil Pacholík. Další návštěvníci oceňovali osobitost a barevnost obrazů. Našly se však i názory z opačného spektra. „Jsou to depresivní mazanice,“ napsal do návštěvní knihy jeden z Prostějovanů.
Výstavu Jiřího Valtra v prostorách prostějovského zámku od 29. srpna vystřídá expozice Pohledy fotografů Jitky Ungermannové a Oldřicha Skulila.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments