Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Slovenština zněla uplynulou středu hodně nahlas na hlavním prostějovském náměstí. Na Hanou totiž zavítala jedna z nejpopulárnějších skupin našich východních sousedů a oblíbený účastník řady festivalů kapela Desmod. I když přitom v českých rádiích její písně zase tak často nezní, diváky si našla i v Prostějově. A to v nečekaně obrovském množství. Do centra na jednu z posledních akcí Prostějovského léta jich dorazily stovky, často natěšených na prima rockový zážitek. Nechyběl mezi nimi ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

A rocku se všem přítomným dostalo požehnaně. Skupina hrála svou vůbec první píseň, zároveň však také novinky. Kapela trvale potvrzuje, že na Slovensku ani po 23 letech existence mnohdy nemá konkurenci. V listopadu 2017 byly její nahrávky nejprodávanější, předběhly například legendy jako Pink. Fanoušci je přitom skvěle přijali i v Prostějově.

„Tohle by měly hrát všechny kapely a zpívat všichni interpreti,“ prohlásil zpěvák a frontman Desmodu Martin Kollár a zahrál Som na teba závislý. Mířil tím na fanoušky, bez kterých se žádná kapela neobejde. Ocenili třeba píseň Vyrobená pre mňa.
Navíc si svým středečním vystoupením před prostějovskou radnicí možná našla nové. „Kapelu jsem doteď neznala, ale má výborné písničky. Nějaké si určitě dohledám,“ pochválila Desmod Yuliya Babjak, jedna z mnoha divaček. Zajímavé pak bylo, že zatímco jiní interpreti, například Pavel Callta nebo Chinaski, v Prostějově zaujali spíše určitou věkovou kategorii, cestu na tento koncert si našly všechny generace, včetně řady starších lidí. „Pár písniček od Desmod znám. Líbí se mi, že to mají takové pestré, rozmanité,“ poznamenal jeden ze starších posluchačů Zbyněk.
Spokojení nakonec byli všichni. Jak diváci, tak členové kapely a organizátoři. „Desmod byl navýsost spokojený. Jeho členové se shodli na tom, že publikum bylo úžasné. Když hrají v klubech, tak počítají s tím, že tam jsou jejich fanoušci a budou s nimi zpívat. Tady se to ale také stalo,“ ocenila přízeň publika za organizátory Martina Drmolová z kulturního klubu Duha. Ona i kapela si poradily i s drobnou nepříjemností, kvůli které se koncert opozdil asi o deset minut. „S Desmodem byla rozumná domluva. A to i ve chvíli, kdy nešla elektřina, protože jeden z diváků do ní vylil pivo,“ prozradila mírnou komplikaci zpočátku akce.Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments