Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Slovenština zněla uplynulou středu hodně nahlas na hlavním prostějovském náměstí. Na Hanou totiž zavítala jedna z nejpopulárnějších skupin našich východních sousedů a oblíbený účastník řady festivalů kapela Desmod. I když přitom v českých rádiích její písně zase tak často nezní, diváky si našla i v Prostějově. A to v nečekaně obrovském množství. Do centra na jednu z posledních akcí Prostějovského léta jich dorazily stovky, často natěšených na prima rockový zážitek. Nechyběl mezi nimi ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

A rocku se všem přítomným dostalo požehnaně. Skupina hrála svou vůbec první píseň, zároveň však také novinky. Kapela trvale potvrzuje, že na Slovensku ani po 23 letech existence mnohdy nemá konkurenci. V listopadu 2017 byly její nahrávky nejprodávanější, předběhly například legendy jako Pink. Fanoušci je přitom skvěle přijali i v Prostějově.

„Tohle by měly hrát všechny kapely a zpívat všichni interpreti,“ prohlásil zpěvák a frontman Desmodu Martin Kollár a zahrál Som na teba závislý. Mířil tím na fanoušky, bez kterých se žádná kapela neobejde. Ocenili třeba píseň Vyrobená pre mňa.
Navíc si svým středečním vystoupením před prostějovskou radnicí možná našla nové. „Kapelu jsem doteď neznala, ale má výborné písničky. Nějaké si určitě dohledám,“ pochválila Desmod Yuliya Babjak, jedna z mnoha divaček. Zajímavé pak bylo, že zatímco jiní interpreti, například Pavel Callta nebo Chinaski, v Prostějově zaujali spíše určitou věkovou kategorii, cestu na tento koncert si našly všechny generace, včetně řady starších lidí. „Pár písniček od Desmod znám. Líbí se mi, že to mají takové pestré, rozmanité,“ poznamenal jeden ze starších posluchačů Zbyněk.
Spokojení nakonec byli všichni. Jak diváci, tak členové kapely a organizátoři. „Desmod byl navýsost spokojený. Jeho členové se shodli na tom, že publikum bylo úžasné. Když hrají v klubech, tak počítají s tím, že tam jsou jejich fanoušci a budou s nimi zpívat. Tady se to ale také stalo,“ ocenila přízeň publika za organizátory Martina Drmolová z kulturního klubu Duha. Ona i kapela si poradily i s drobnou nepříjemností, kvůli které se koncert opozdil asi o deset minut. „S Desmodem byla rozumná domluva. A to i ve chvíli, kdy nešla elektřina, protože jeden z diváků do ní vylil pivo,“ prozradila mírnou komplikaci zpočátku akce.Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar