Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Slovenština zněla uplynulou středu hodně nahlas na hlavním prostějovském náměstí. Na Hanou totiž zavítala jedna z nejpopulárnějších skupin našich východních sousedů a oblíbený účastník řady festivalů kapela Desmod. I když přitom v českých rádiích její písně zase tak často nezní, diváky si našla i v Prostějově. A to v nečekaně obrovském množství. Do centra na jednu z posledních akcí Prostějovského léta jich dorazily stovky, často natěšených na prima rockový zážitek. Nechyběl mezi nimi ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

A rocku se všem přítomným dostalo požehnaně. Skupina hrála svou vůbec první píseň, zároveň však také novinky. Kapela trvale potvrzuje, že na Slovensku ani po 23 letech existence mnohdy nemá konkurenci. V listopadu 2017 byly její nahrávky nejprodávanější, předběhly například legendy jako Pink. Fanoušci je přitom skvěle přijali i v Prostějově.

„Tohle by měly hrát všechny kapely a zpívat všichni interpreti,“ prohlásil zpěvák a frontman Desmodu Martin Kollár a zahrál Som na teba závislý. Mířil tím na fanoušky, bez kterých se žádná kapela neobejde. Ocenili třeba píseň Vyrobená pre mňa.
Navíc si svým středečním vystoupením před prostějovskou radnicí možná našla nové. „Kapelu jsem doteď neznala, ale má výborné písničky. Nějaké si určitě dohledám,“ pochválila Desmod Yuliya Babjak, jedna z mnoha divaček. Zajímavé pak bylo, že zatímco jiní interpreti, například Pavel Callta nebo Chinaski, v Prostějově zaujali spíše určitou věkovou kategorii, cestu na tento koncert si našly všechny generace, včetně řady starších lidí. „Pár písniček od Desmod znám. Líbí se mi, že to mají takové pestré, rozmanité,“ poznamenal jeden ze starších posluchačů Zbyněk.
Spokojení nakonec byli všichni. Jak diváci, tak členové kapely a organizátoři. „Desmod byl navýsost spokojený. Jeho členové se shodli na tom, že publikum bylo úžasné. Když hrají v klubech, tak počítají s tím, že tam jsou jejich fanoušci a budou s nimi zpívat. Tady se to ale také stalo,“ ocenila přízeň publika za organizátory Martina Drmolová z kulturního klubu Duha. Ona i kapela si poradily i s drobnou nepříjemností, kvůli které se koncert opozdil asi o deset minut. „S Desmodem byla rozumná domluva. A to i ve chvíli, kdy nešla elektřina, protože jeden z diváků do ní vylil pivo,“ prozradila mírnou komplikaci zpočátku akce.Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments