Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poslední prázdninový večer se v Plumlově nesl ve znamení baletu. Od 20 hodin tam předváděli své mistrovské umění umělci z Moravského divadla Olomouc. Tato událost byla vyprodaná do posledního místečka a organizátoři ještě přidali do prodeje místa „na kopci“. I to se nakonec solidně zaplnilo. Největší hvězdou večera byla rozhodně Nikola Márová, která svým mistrovským uměním společně s Michalem Štípou zvedala diváky ze sedadel. Michal Štípa vytvářel choreografii na celý večer, a ta nadchla všechny fanoušky umění.

Po úvodním slovu Edity Lachmanové, hlavní organizátorky této úžasné akce, a pozvání od ředitele Moravského divadla Davida Gerneše přišlo na řadu první dějství. V první části nabídli aktéři ukázky z celovečerního baletu Paquita. V něm se představily divákům nové posily Moravského divadla a hned od první minuty všechny přítomné zcela ohromilo. Umění a lehkost nových členů a členek udivovaly diváky, kteří to svým potleskem dávali jasně najevo. Poté ještě přišly na řadu také úžasné taneční duety a sóla.
„Přijela jsem z Prostějova a nevěřím svým očím. To, co všichni na pódiu předvádí, je neuvěřitelné. Jejich ladné pohyby a krásné tance jsou opravdu úžasné. Nemohu se dočkat druhého dějství,“ pravila v první přestávce jedna z divaček.
Druhé dějství po velmi krátké přestávce předvedlo neskutečnou podívanou, jaká všem přítomným tajila dech. Hned na začátku se poprvé představila dvojice Nikola Márová a Michal Štípa v ukázce z Labutího jezera. Jejich mistrovské umění, díky kterému se dostali až na úplný vrchol baletu, nepřestávalo ohromovat. Jejich dokonalé pohyby a taneční umění ohromily všechny. Po jejich prvním sólu přišla na řadu Bajadéra. V této fázi diváky nejvíce bavily extravagantní kostýmy účastníků s jejich nádhernými tanečními schopnosti. Ihned po skončení Bajadéry se na scéně objevili sólisté z baletu Zrcadlení. Ti divákům předvedli tanec plný vášně a krásných baletních kousků.
Poté se na scénu vrátila dvojice Márová–Štípa a všichni návštěvníci byli u vytržení. Pokud si někdo myslel, že první část jejich vystoupení už nic nepřekoná, tak po zhruba půlhodině viděli na vlastní kůži, že překoná. Jejich druhé sólo bylo zlatým hřebem celého krásného letního večera. Ale to stále nebylo vše, co si Moravské divadelní léto pro fanoušky připravilo. Následovala krátká pozvánka na představení Beatles s dalším nádherným duetem na píseň Imagine. Poslední třešničkou na dortu byla druhá ukázka z Bajadéry. Tentokrát část Indického tance, kde nastoupili muži svlečeni do půl těla a poté i ženy v krásných kostýmech. Závěrečná děkovačka trvala dlouho a všichni přítomní zasloužile tleskali všem zúčastněným umělcům ve stoje.
„Jsem tu letos potřetí a každým rokem mě dokáže něco naprosto ohromit. Letošní rok a ty dvě neskutečná sóla Nikoly Márové a Michala Štípy, na to bych mohla chodit pořád. Hned na první pohled každý musel poznat, že tohle je absolutní špička v oboru, ale i všichni ostatní aktéři byli naprosto fantastičtí,“ uvedla další z divaček po konci představení.
Velké poděkování jistě patří jak Moravskému divadlu Olomouc, tak především organizátorům v čele s Editou Lachmanovou, kteří celé tohle úžasné představení pro všechny nadšence umění zorganizovali. 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments