Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poslední prázdninový večer se v Plumlově nesl ve znamení baletu. Od 20 hodin tam předváděli své mistrovské umění umělci z Moravského divadla Olomouc. Tato událost byla vyprodaná do posledního místečka a organizátoři ještě přidali do prodeje místa „na kopci“. I to se nakonec solidně zaplnilo. Největší hvězdou večera byla rozhodně Nikola Márová, která svým mistrovským uměním společně s Michalem Štípou zvedala diváky ze sedadel. Michal Štípa vytvářel choreografii na celý večer, a ta nadchla všechny fanoušky umění.

Po úvodním slovu Edity Lachmanové, hlavní organizátorky této úžasné akce, a pozvání od ředitele Moravského divadla Davida Gerneše přišlo na řadu první dějství. V první části nabídli aktéři ukázky z celovečerního baletu Paquita. V něm se představily divákům nové posily Moravského divadla a hned od první minuty všechny přítomné zcela ohromilo. Umění a lehkost nových členů a členek udivovaly diváky, kteří to svým potleskem dávali jasně najevo. Poté ještě přišly na řadu také úžasné taneční duety a sóla.
„Přijela jsem z Prostějova a nevěřím svým očím. To, co všichni na pódiu předvádí, je neuvěřitelné. Jejich ladné pohyby a krásné tance jsou opravdu úžasné. Nemohu se dočkat druhého dějství,“ pravila v první přestávce jedna z divaček.
Druhé dějství po velmi krátké přestávce předvedlo neskutečnou podívanou, jaká všem přítomným tajila dech. Hned na začátku se poprvé představila dvojice Nikola Márová a Michal Štípa v ukázce z Labutího jezera. Jejich mistrovské umění, díky kterému se dostali až na úplný vrchol baletu, nepřestávalo ohromovat. Jejich dokonalé pohyby a taneční umění ohromily všechny. Po jejich prvním sólu přišla na řadu Bajadéra. V této fázi diváky nejvíce bavily extravagantní kostýmy účastníků s jejich nádhernými tanečními schopnosti. Ihned po skončení Bajadéry se na scéně objevili sólisté z baletu Zrcadlení. Ti divákům předvedli tanec plný vášně a krásných baletních kousků.
Poté se na scénu vrátila dvojice Márová–Štípa a všichni návštěvníci byli u vytržení. Pokud si někdo myslel, že první část jejich vystoupení už nic nepřekoná, tak po zhruba půlhodině viděli na vlastní kůži, že překoná. Jejich druhé sólo bylo zlatým hřebem celého krásného letního večera. Ale to stále nebylo vše, co si Moravské divadelní léto pro fanoušky připravilo. Následovala krátká pozvánka na představení Beatles s dalším nádherným duetem na píseň Imagine. Poslední třešničkou na dortu byla druhá ukázka z Bajadéry. Tentokrát část Indického tance, kde nastoupili muži svlečeni do půl těla a poté i ženy v krásných kostýmech. Závěrečná děkovačka trvala dlouho a všichni přítomní zasloužile tleskali všem zúčastněným umělcům ve stoje.
„Jsem tu letos potřetí a každým rokem mě dokáže něco naprosto ohromit. Letošní rok a ty dvě neskutečná sóla Nikoly Márové a Michala Štípy, na to bych mohla chodit pořád. Hned na první pohled každý musel poznat, že tohle je absolutní špička v oboru, ale i všichni ostatní aktéři byli naprosto fantastičtí,“ uvedla další z divaček po konci představení.
Velké poděkování jistě patří jak Moravskému divadlu Olomouc, tak především organizátorům v čele s Editou Lachmanovou, kteří celé tohle úžasné představení pro všechny nadšence umění zorganizovali. 

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments