Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přestože v pátek a sobotu ještě pokračovaly další kulturní akce včetně promítání seriálu Černobyl v Kolářových sadech, čtvrteční vystoupení zpěváka Xindla X na náměstí T. G. Masaryka bylo fakticky rozloučením s letošním Prostějovským létem. Poslední hudební představení léta načala regionáoní kapela Majestico Muzikus, po níž se na pódium před radnicí přišli s festivalem rozloučit primátor statutárního Prostějova František Jura s náměstkyní pro kulturu Miladou Sokolovou. Po nich už pod světla před tisícihlavé publikum nakráčel zpěvák vlastním jménem Ondřej Ládek... U toho prostě musel být Večerník v první řadě.

Xindl X předvedl v Prostějově vynikající pěvecký výkon a potěšil všechny fanoušky, kteří na náměstí přišli. „Jsem tak trochu ďábel, ale spíš velké dřevo,“ rozesmál publikum metaforami ze svých dvou velkých hitů. Zazpíval snad všechny písničky, které v současnosti hrají všechna rádia a díky nimž si Ondřej Ládek alias Xindl X získal v Česku širokou obec svých obdivovatelů.

„Já jsem na něm byla vloni i na přehradě, takže jsem vůbec neváhala přijít dnes na prostějovské náměstí. Styl písniček Xindla mi sedí, je úplně jiný, než slýcháváme od ostatních českých zpěváků nebo skupin. Jeho písničky jsou prostě ze života,“ svěřila se Večerníku těsně před posledním koncertem Prostějovského léta Jana Dvořáková z Prostějova.
Xindl X zazpíval postupně své největší pecky Anděl, Dysgrafik, Chemie, Popelka, Dřevo a mnohé další. Nebylo divu, že v samém závěru svého vystoupení musel přidávat a diváci jej odměnili bouřlivým aplausem.
„Líbil se mi moc, pan Ondřej Ládek je příjemný muž a jeho texty, ač v některých případech značně upřímné a nepřikrášlené, ve spojení s hudbou ladí uchu. Neodolala jsem a požádala jsem jej o fotografii na památku. Pevně věřím, že i návštěvníci koncertu byli nadšeni a závěr Prostějovského kulturního léta si užili,“ komentovala vystoupení Milada Sokolová, náměstkyně primátora Prostějova.
Jak náměstkyně hodnotí celé Prostějovské léto 2019 zakončené právě koncertem Xindla X, odpověděli oba již zmínění vrcholní představitelé města. „Program byl letos velice bohatý. Lidé si mohli vychutnat i zbrusu nová kulturní témata a věřím, že se líbila. I v příštím roce chceme předložit hodně „barevné“ menu, které do centra města přinese další oživení,“ slíbil primátor František Jura. Jeho slova doplnila náměstkyně Milada Sokolová stojící za řadou novinek. „Prostějovská léta byla vždy úžasná, nesmíme však v programu ustrnout. Proto byl letošek ve znamení inovací. Náměstí, kromě tradičních koncertů a programů pro děti, se stalo i hřištěm beach sportů, děti zde mohly využívat pískoviště, stavěly se tu sochy, před muzeem a na nádvoří zámku se promítalo, v nabídce byla i módní přehlídka. Věřím, že si každý v programu našel to svoje,“ uzavřela Milada Sokolová.Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments