Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Přestože v pátek a sobotu ještě pokračovaly další kulturní akce včetně promítání seriálu Černobyl v Kolářových sadech, čtvrteční vystoupení zpěváka Xindla X na náměstí T. G. Masaryka bylo fakticky rozloučením s letošním Prostějovským létem. Poslední hudební představení léta načala regionáoní kapela Majestico Muzikus, po níž se na pódium před radnicí přišli s festivalem rozloučit primátor statutárního Prostějova František Jura s náměstkyní pro kulturu Miladou Sokolovou. Po nich už pod světla před tisícihlavé publikum nakráčel zpěvák vlastním jménem Ondřej Ládek... U toho prostě musel být Večerník v první řadě.

Xindl X předvedl v Prostějově vynikající pěvecký výkon a potěšil všechny fanoušky, kteří na náměstí přišli. „Jsem tak trochu ďábel, ale spíš velké dřevo,“ rozesmál publikum metaforami ze svých dvou velkých hitů. Zazpíval snad všechny písničky, které v současnosti hrají všechna rádia a díky nimž si Ondřej Ládek alias Xindl X získal v Česku širokou obec svých obdivovatelů.

„Já jsem na něm byla vloni i na přehradě, takže jsem vůbec neváhala přijít dnes na prostějovské náměstí. Styl písniček Xindla mi sedí, je úplně jiný, než slýcháváme od ostatních českých zpěváků nebo skupin. Jeho písničky jsou prostě ze života,“ svěřila se Večerníku těsně před posledním koncertem Prostějovského léta Jana Dvořáková z Prostějova.
Xindl X zazpíval postupně své největší pecky Anděl, Dysgrafik, Chemie, Popelka, Dřevo a mnohé další. Nebylo divu, že v samém závěru svého vystoupení musel přidávat a diváci jej odměnili bouřlivým aplausem.
„Líbil se mi moc, pan Ondřej Ládek je příjemný muž a jeho texty, ač v některých případech značně upřímné a nepřikrášlené, ve spojení s hudbou ladí uchu. Neodolala jsem a požádala jsem jej o fotografii na památku. Pevně věřím, že i návštěvníci koncertu byli nadšeni a závěr Prostějovského kulturního léta si užili,“ komentovala vystoupení Milada Sokolová, náměstkyně primátora Prostějova.
Jak náměstkyně hodnotí celé Prostějovské léto 2019 zakončené právě koncertem Xindla X, odpověděli oba již zmínění vrcholní představitelé města. „Program byl letos velice bohatý. Lidé si mohli vychutnat i zbrusu nová kulturní témata a věřím, že se líbila. I v příštím roce chceme předložit hodně „barevné“ menu, které do centra města přinese další oživení,“ slíbil primátor František Jura. Jeho slova doplnila náměstkyně Milada Sokolová stojící za řadou novinek. „Prostějovská léta byla vždy úžasná, nesmíme však v programu ustrnout. Proto byl letošek ve znamení inovací. Náměstí, kromě tradičních koncertů a programů pro děti, se stalo i hřištěm beach sportů, děti zde mohly využívat pískoviště, stavěly se tu sochy, před muzeem a na nádvoří zámku se promítalo, v nabídce byla i módní přehlídka. Věřím, že si každý v programu našel to svoje,“ uzavřela Milada Sokolová.Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments