Dobré odpoledne, dnes je sobota 29.2.2020
svátek slaví Horymír,
zítra Bedřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Silný a zároveň místy hrůzostrašný zážitek připravilo kino Metro 70 společně s pracovníky hvězdárny na konec minulého týdne. Ve dvou dnech totiž u hvězdárny promítali seriál Černobyl o největší jaderné katastrofě v lidských dějinách.

Pětidílný snímek odhaluje okolnosti i hlavní postavy tragédie, k níž došlo 26. dubna 1986 výbuchem jaderné elektrárny na severní Ukrajině. Seriál vyvolal obrovský ohlas, Rusko dokonce jeho vyznění odmítlo a chystá se točit vlastní verzi událostí. Realitu ovšem tehdejší sovětské Rusko před veřejností zkusilo zatajit. Organizátoři naopak rozhodně před lidmi akci netajili, i proto se jejich počet odhadem pohyboval kolem sedmi set.
Ještě před vlastním promítáním byla ale k poslechu přednáška Martina Tylšara, pracovníka hvězdárny, který navštívil hned dvakrát uzavřenou zónu okolo bývalé atomové elektrárny. Zveřejnil tak snímky radaru Duga, aktuální stav zarůstajícího města i příběh člověka, který v zakázané zóně žije. Věnoval se však také reáliím běžného života na Ukrajině. „This is Ukrajina,“ znělo od něj často. Při pobytu u východního souseda Slovenska se setkal s velkou chudobou, zaujal jej také obří dozimetr na měření radiace místo hodin ve městě Slavutyč.
„Na jednu stranu jim ale závidím. Lidé tam byli neskutečně přátelští a milí, atmosféra tam byla dobrá. Šílené ale na Ukrajině je, že jedete po dálnici a dvě stě až tři sta kilometrů nikde ani osada,“ poznamenal Tylšar, který zároveň poděkoval například vedení města a kina Metro 70 za umožnění promítání.


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments