Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.9.2019
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Silný a zároveň místy hrůzostrašný zážitek připravilo kino Metro 70 společně s pracovníky hvězdárny na konec minulého týdne. Ve dvou dnech totiž u hvězdárny promítali seriál Černobyl o největší jaderné katastrofě v lidských dějinách.

Pětidílný snímek odhaluje okolnosti i hlavní postavy tragédie, k níž došlo 26. dubna 1986 výbuchem jaderné elektrárny na severní Ukrajině. Seriál vyvolal obrovský ohlas, Rusko dokonce jeho vyznění odmítlo a chystá se točit vlastní verzi událostí. Realitu ovšem tehdejší sovětské Rusko před veřejností zkusilo zatajit. Organizátoři naopak rozhodně před lidmi akci netajili, i proto se jejich počet odhadem pohyboval kolem sedmi set.
Ještě před vlastním promítáním byla ale k poslechu přednáška Martina Tylšara, pracovníka hvězdárny, který navštívil hned dvakrát uzavřenou zónu okolo bývalé atomové elektrárny. Zveřejnil tak snímky radaru Duga, aktuální stav zarůstajícího města i příběh člověka, který v zakázané zóně žije. Věnoval se však také reáliím běžného života na Ukrajině. „This is Ukrajina,“ znělo od něj často. Při pobytu u východního souseda Slovenska se setkal s velkou chudobou, zaujal jej také obří dozimetr na měření radiace místo hodin ve městě Slavutyč.
„Na jednu stranu jim ale závidím. Lidé tam byli neskutečně přátelští a milí, atmosféra tam byla dobrá. Šílené ale na Ukrajině je, že jedete po dálnici a dvě stě až tři sta kilometrů nikde ani osada,“ poznamenal Tylšar, který zároveň poděkoval například vedení města a kina Metro 70 za umožnění promítání.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments