Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Dvanáctou porci tří špičkových představení nabídne divadelní přehlídka Aplaus, která se už v říjnu uskuteční v Městském divadle v Prostějově. Návštěvníci festivalu budou moci tleskat Zdeně Studénkové a Kamile Magálové ze slovenského divadla Štúdio L+S Bratislava, Michaele Doležalové, Vendule Novákové, Janu Ťoupalíkovi a Romanu Venclovi z Moravského divadla Olomouc nebo Bolku Polívkovi, Aleně Antalové, Zdeňku Junákovi, Michalu Isteníkovi, Alanu Novotnému a dalším hercům z Městského divadla Brno.

„Naše divadlo nabízí příznivcům kultury skvělé zážitky. Během roku k nám vždy dorazí řada skvělých souborů. Přehlídka Aplaus je vždy taková třešnička na hodně dobrém dortu. Jsem prostějovský patriot, proto jsem opravdu hrdý, že takovou přehlídku u nás máme,“ prohlásil primátor města Prostějov František Jura.
Na inscenace se těší také náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má v gesci oblast kultury. Výběr je opravdu lákavý, přesto se nejvíce těším na představení, v němž se představí Zdena Studénková a Kamila Magálová. „Jsou to krásné dámy a skvělé herečky. Navíc mám ráda slovenský jazyk. Myslím, že nás čeká velký zážitek,“ míní Sokolová.
Divadelní přehlídka Aplaus je od počátku spojená se společností TK PLUS, která všechny ročníky pořádá a opakovaně přiváží do Prostějova nejlepší inscenace z České republiky a Slovenka. „Když jsme v roce 2008 s Aplausem začínali, zamýšleli jsme zvát na prostějovské jeviště umělce zvučných jmen. Letos pořádáme dvanáctý ročník a stále se nám to daří. Těší mě, že ve třetím aplausovském diamantu zazáří letošní jubilant Bolek Polívka, bude nám ctí hostit tohoto ‚Krále klaunů' tentokrát v roli lakomého kmeta,“ těší se šéf pořádající společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.
Prestižní setkání bude mít nového hlavního partnera, kterým se stala společnost Micos Telcom. „Vlastně se do divadla tímto způsobem vracím. Před lety jsem v Městském divadle dělal zvukaře,“ usmál se Svatoslav Novák, ředitel Micos Telcom. „Ke kultuře jsem měl vždy blízko. V době, kdy jsem byl v Telecomu, jsme divadla sponzorovali, byl jsem člen správní rady Janáčkovy akademie múzických umění. Podpora divadelní přehlídky má svoji logiku a myslím, že s Aplausem budeme spojeni delší dobu,“ objasnil podporu Novák.
Na dramaturgii letošního ročníku usilovně pracovala ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková a věří, že vybrané inscenace budou mít úspěch. „Těším se, že letos zazní z jeviště půvabně měkká slovenština v podání dvou mimořádných hereček Zdeny Studénkové a Kamily Magálové a že Bolka Polívku uvidíme v klasické hře v trochu jiné roli. Moravské divadlo přiveze komedii, která je neustále beznadějně vyprodaná a prostějovští diváci určitě ocení, že dobré divadlo se dělá nejen v Praze, ale i v nedaleké Olomouci,“ neskrývá hrdost nad programem Maršálková.
Plakáty, pozvánky a tradiční aplausovské vstupenky jsou vytvářeny dle návrhu akademického malíře prof. Borise Jirků po více než desetiletou historii Aplausu. Doplňující texty jsou z antikvy Vojtěcha Preissiga, kterou vytvořil ve dvou řezech a digitalizoval ji koncem devadesátých let František Štorm.
Festival Aplaus 2019 bude i nadále podporovat studentské Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera. Divadlo Point se na jaře přestěhovalo do nově zrekonstruovaných prostor na Husově náměstí a hned uvedlo dvě premiéry, které měly výbornou diváckou odezvu. „Jsem rád, že Point i nadále prokazuje, že podpora tohoto souboru je skvělou volbou,“ řekl šéf pořádající agentury Černošek.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments