Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Dvanáctou porci tří špičkových představení nabídne divadelní přehlídka Aplaus, která se už v říjnu uskuteční v Městském divadle v Prostějově. Návštěvníci festivalu budou moci tleskat Zdeně Studénkové a Kamile Magálové ze slovenského divadla Štúdio L+S Bratislava, Michaele Doležalové, Vendule Novákové, Janu Ťoupalíkovi a Romanu Venclovi z Moravského divadla Olomouc nebo Bolku Polívkovi, Aleně Antalové, Zdeňku Junákovi, Michalu Isteníkovi, Alanu Novotnému a dalším hercům z Městského divadla Brno.

„Naše divadlo nabízí příznivcům kultury skvělé zážitky. Během roku k nám vždy dorazí řada skvělých souborů. Přehlídka Aplaus je vždy taková třešnička na hodně dobrém dortu. Jsem prostějovský patriot, proto jsem opravdu hrdý, že takovou přehlídku u nás máme,“ prohlásil primátor města Prostějov František Jura.
Na inscenace se těší také náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má v gesci oblast kultury. Výběr je opravdu lákavý, přesto se nejvíce těším na představení, v němž se představí Zdena Studénková a Kamila Magálová. „Jsou to krásné dámy a skvělé herečky. Navíc mám ráda slovenský jazyk. Myslím, že nás čeká velký zážitek,“ míní Sokolová.
Divadelní přehlídka Aplaus je od počátku spojená se společností TK PLUS, která všechny ročníky pořádá a opakovaně přiváží do Prostějova nejlepší inscenace z České republiky a Slovenka. „Když jsme v roce 2008 s Aplausem začínali, zamýšleli jsme zvát na prostějovské jeviště umělce zvučných jmen. Letos pořádáme dvanáctý ročník a stále se nám to daří. Těší mě, že ve třetím aplausovském diamantu zazáří letošní jubilant Bolek Polívka, bude nám ctí hostit tohoto ‚Krále klaunů' tentokrát v roli lakomého kmeta,“ těší se šéf pořádající společnosti TK PLUS Miroslav Černošek.
Prestižní setkání bude mít nového hlavního partnera, kterým se stala společnost Micos Telcom. „Vlastně se do divadla tímto způsobem vracím. Před lety jsem v Městském divadle dělal zvukaře,“ usmál se Svatoslav Novák, ředitel Micos Telcom. „Ke kultuře jsem měl vždy blízko. V době, kdy jsem byl v Telecomu, jsme divadla sponzorovali, byl jsem člen správní rady Janáčkovy akademie múzických umění. Podpora divadelní přehlídky má svoji logiku a myslím, že s Aplausem budeme spojeni delší dobu,“ objasnil podporu Novák.
Na dramaturgii letošního ročníku usilovně pracovala ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková a věří, že vybrané inscenace budou mít úspěch. „Těším se, že letos zazní z jeviště půvabně měkká slovenština v podání dvou mimořádných hereček Zdeny Studénkové a Kamily Magálové a že Bolka Polívku uvidíme v klasické hře v trochu jiné roli. Moravské divadlo přiveze komedii, která je neustále beznadějně vyprodaná a prostějovští diváci určitě ocení, že dobré divadlo se dělá nejen v Praze, ale i v nedaleké Olomouci,“ neskrývá hrdost nad programem Maršálková.
Plakáty, pozvánky a tradiční aplausovské vstupenky jsou vytvářeny dle návrhu akademického malíře prof. Borise Jirků po více než desetiletou historii Aplausu. Doplňující texty jsou z antikvy Vojtěcha Preissiga, kterou vytvořil ve dvou řezech a digitalizoval ji koncem devadesátých let František Štorm.
Festival Aplaus 2019 bude i nadále podporovat studentské Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera. Divadlo Point se na jaře přestěhovalo do nově zrekonstruovaných prostor na Husově náměstí a hned uvedlo dvě premiéry, které měly výbornou diváckou odezvu. „Jsem rád, že Point i nadále prokazuje, že podpora tohoto souboru je skvělou volbou,“ řekl šéf pořádající agentury Černošek.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments