Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud se chcete dozvědět něco o hanáckých tradicích, určitě byste si neměli nechat ujít výstavu obrazů s hanáckou tematikou, jejíž vernisáž se uskuteční ve středu 11. září v 16:30 hodin v městské galerii na prostějovském zámku. Kromě obrazů uvidíte i kroje a hanácké tance a uslyšíte taktéž hanácké písně.

V sobotu 1. června se v kavárně Café Zámek v prostějovském zámku na Pernštýnském náměstí konalo Hanácké zastavení. To se věnovalo zejména hanáckým tradicím a oblečení a proběhla v rámci něj taktéž módní přehlídka. Nyní se v městské galerii bude konat akce pod stejným názvem. Rozdíl bude v tom, že tentokrát nabídne tematické obrazy.
„Na vystavených obrazech pocházejících z městských i soukromých sbírek bude k vidění hanácká tematika. Součástí expozice přitom bude i výstava krojů. Hudební doprovod na akci zajistí Hanácký soubor písní a tanců Klas z Kralic na Hané,“ uvedli pořadatelé. Obrazy si budete moci přijít prohlédnout do konce letošního roku.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments