Dobré ráno, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak jak skončilo, nyní začíná. Divadlo Point v červnu uzavřelo svou sezónu v nových prostorách na Husově náměstí hrou Maturanti. Tento pátek 13. září zase otevírá novou sezónu stejným představením. Přijďte se na něj podívat v 19:00 hodin.

„Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti nejmenší problém,“ to je hra Maturanti v provedení Matěje Randára. Postavy v ne tak docela korektním představení charakterizuje jednoduchá věta: „Neser mě, pokud sis nevšimla, tak dneska maturuju!“, podle níž všechny jednají i mluví. Ve vyprávění se setká šest povah, šest rozdílných příběhů v jednom jediném školním roce. „Inscenace Divadla Point na text Matěje Randára představuje situace z prostředí školních lavic, ve kterých je zkouška dospělosti ten nejmenší problém, a ukazuje, že se ona zásadní zkouška a všechny starosti okolo, které musel v životě někdy absolvovat každý, vlastně v průběhu let moc nemění.“
Představení ovšem obsahuje vulgarismy, proto je vstup povolen až od 15 let. V Maturantech uvidíte Filipa Jiráka, Lucii Grulichovou, Amelii Kostelkovou, Johanu Minářovou, Annu Mlčochovou a Michaelu Švestkovou. Hru zrežíroval Jakub Hyndrich a hudbu k ní napsala jedna z hereček Amelie Kostelková. Vstupenky jsou prozatím ještě k dispozici, ale vzhledem k tomu, jak v minulé sezóně mizely bleskovou rychlostí, byste s jejich koupí neměli příliš dlouho otálet.
Další hru uvede Point v pátek 27. září v 19:00 hodin. Tentokrát to bude komedie Viliama Klimáčka Miluju svůj mobil, která pojednává o tom, jaký důsledek může mít technologie a sociální sítě na skutečný život.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments