Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak jak skončilo, nyní začíná. Divadlo Point v červnu uzavřelo svou sezónu v nových prostorách na Husově náměstí hrou Maturanti. Tento pátek 13. září zase otevírá novou sezónu stejným představením. Přijďte se na něj podívat v 19:00 hodin.

„Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti nejmenší problém,“ to je hra Maturanti v provedení Matěje Randára. Postavy v ne tak docela korektním představení charakterizuje jednoduchá věta: „Neser mě, pokud sis nevšimla, tak dneska maturuju!“, podle níž všechny jednají i mluví. Ve vyprávění se setká šest povah, šest rozdílných příběhů v jednom jediném školním roce. „Inscenace Divadla Point na text Matěje Randára představuje situace z prostředí školních lavic, ve kterých je zkouška dospělosti ten nejmenší problém, a ukazuje, že se ona zásadní zkouška a všechny starosti okolo, které musel v životě někdy absolvovat každý, vlastně v průběhu let moc nemění.“
Představení ovšem obsahuje vulgarismy, proto je vstup povolen až od 15 let. V Maturantech uvidíte Filipa Jiráka, Lucii Grulichovou, Amelii Kostelkovou, Johanu Minářovou, Annu Mlčochovou a Michaelu Švestkovou. Hru zrežíroval Jakub Hyndrich a hudbu k ní napsala jedna z hereček Amelie Kostelková. Vstupenky jsou prozatím ještě k dispozici, ale vzhledem k tomu, jak v minulé sezóně mizely bleskovou rychlostí, byste s jejich koupí neměli příliš dlouho otálet.
Další hru uvede Point v pátek 27. září v 19:00 hodin. Tentokrát to bude komedie Viliama Klimáčka Miluju svůj mobil, která pojednává o tom, jaký důsledek může mít technologie a sociální sítě na skutečný život.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments