Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se uplynulý čtvrtek večer uskutečnil další z řady koncertů v rámci open air akce. Letošní festival na zámku ukončila známá popová kapela Mandrage, jejímž zdatným předskokanem byla skupina Mech. Všem muzikantům tleskala zhruba pětistovka diváků, dalších přibližně sto padesát mladých fanoušků poslouchalo oba koncerty venku za zámeckou zdí... Večerník sledoval vydařené vystoupení pěkně zblízka.Svůj hodinový úspěch na pódiu si na začátku koncertního vystoupení v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem prožila i mladá kapela velmi mladých muzikantů, která si říká Mech. Postupně se hlediště ale zaplnilo až těsně před dvacátou hodinou, kdy se blížil vrchol večera.
„Jsme Mandrage, máte radost? My ano, přestože na Prostějovsko moc často nejezdíme. Ale rádi se s vámi vidíme,“ přivítal se s diváky frontman a zakladatel kapely Víťa Starý, jehož kytara je neodmyslitelnou součástí skupiny. Zpěvák Pepa Bolan pak sypal jeden hit za druhým, nechyběly Šrouby a matice, Františkovy Lázně, Tanči, dokud můžeš, Motýli a spousta dalších písniček, které všichni známe nejen z rádií.
Skupina Mandrage však není prostějovským fanouškům až tak cizí, předloni vystupovala rovněž na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Založili ji už zmiňovaný kytarista Vít Starý spolu s bubeníkem Matyášem Vordou, a to už v roce 2001. O tři roky později vstoupili do kapely baskytarista Michal Faitl a zpěvák Josef Bolan. V roce 2009 se přidal ještě klávesista František Bořík. Mandrage za svoji dlouholetou kariéru získala několik prestižních ocenění, například je držitelem ceny Anděl, Žebřík či ceny OSA.
„Já tyto kluky mám hrozně ráda, Pepa Bolan má takový chlapecký až dětský hlas a přímo zbožňuji Víťu Starého. Oba to jsou nejen skvělí zpěváci a muzikanti, ale zároveň i showmani,“ svěřila se Večerníku Blanka Nováková, která na koncert dojela z Lutína.
Bez zajímavosti nebyl ani fakt, že na Mandrage dorazila nejen mladá generace jejích příznivců, ale v hledišti bylo rovněž mnoho fanoušků střední i starší generace.
Závěrečný podnik letošního ročníku open air akce se tak na zámku v Čechách pod Kosířem vydařil přímo náramně.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments