Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se uplynulý čtvrtek večer uskutečnil další z řady koncertů v rámci open air akce. Letošní festival na zámku ukončila známá popová kapela Mandrage, jejímž zdatným předskokanem byla skupina Mech. Všem muzikantům tleskala zhruba pětistovka diváků, dalších přibližně sto padesát mladých fanoušků poslouchalo oba koncerty venku za zámeckou zdí... Večerník sledoval vydařené vystoupení pěkně zblízka.Svůj hodinový úspěch na pódiu si na začátku koncertního vystoupení v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem prožila i mladá kapela velmi mladých muzikantů, která si říká Mech. Postupně se hlediště ale zaplnilo až těsně před dvacátou hodinou, kdy se blížil vrchol večera.
„Jsme Mandrage, máte radost? My ano, přestože na Prostějovsko moc často nejezdíme. Ale rádi se s vámi vidíme,“ přivítal se s diváky frontman a zakladatel kapely Víťa Starý, jehož kytara je neodmyslitelnou součástí skupiny. Zpěvák Pepa Bolan pak sypal jeden hit za druhým, nechyběly Šrouby a matice, Františkovy Lázně, Tanči, dokud můžeš, Motýli a spousta dalších písniček, které všichni známe nejen z rádií.
Skupina Mandrage však není prostějovským fanouškům až tak cizí, předloni vystupovala rovněž na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Založili ji už zmiňovaný kytarista Vít Starý spolu s bubeníkem Matyášem Vordou, a to už v roce 2001. O tři roky později vstoupili do kapely baskytarista Michal Faitl a zpěvák Josef Bolan. V roce 2009 se přidal ještě klávesista František Bořík. Mandrage za svoji dlouholetou kariéru získala několik prestižních ocenění, například je držitelem ceny Anděl, Žebřík či ceny OSA.
„Já tyto kluky mám hrozně ráda, Pepa Bolan má takový chlapecký až dětský hlas a přímo zbožňuji Víťu Starého. Oba to jsou nejen skvělí zpěváci a muzikanti, ale zároveň i showmani,“ svěřila se Večerníku Blanka Nováková, která na koncert dojela z Lutína.
Bez zajímavosti nebyl ani fakt, že na Mandrage dorazila nejen mladá generace jejích příznivců, ale v hledišti bylo rovněž mnoho fanoušků střední i starší generace.
Závěrečný podnik letošního ročníku open air akce se tak na zámku v Čechách pod Kosířem vydařil přímo náramně.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments