Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To byl nával! V Městské galerii v zámku na Pernštýnském náměstí byla ve středu 11. září zahájena výstava Hanácké zastavení. Vernisáž provázel velký zájem veřejnosti, všichni zájemci se do prostor zámecké kavárny ani nevlezli. U toho prostě Večerník nemohl chybět.Slavnostního zahájení se chopil primátor města Prostějova František Jura, který podobné akce podporuje. „Výstava lidem připomíná šikovnost řemeslníků a krásu umění. Mám radost, že je o ni takový zájem,“ nechal se slyšet první muž radnice.
Na výstavě je k vidění celá řada obrazů, jejichž motivem je Haná či Hanáci. Expozice je dále doplněna o ukázku dvou krásných hanáckých krojů a několika rukodělných výrobků. „Zjistili jsme, že ve sbírkách města Prostějova je celkem dvanáct obrazů s hanáckou tematikou. Zbytek jsme doplnili o díla, která jsou ve vlastnictví mých známých a kamarádů. Téma expozice vymyslela Milada Sokolová, na jejím vzniku se výrazným způsobem podílela předsedkyně Hanáckého folklorního spolku Hana Pospíšiliková,“ předeslal během slavnostní vernisáže galerista Miroslav Macík.
Téma i zahájení expozice byly načasovány před Hanáckými slavnostmi, které o víkendu zaplnily centrum Prostějova. „Z výstavy mám radost. Chtěla bych, aby i ostatní umělecká díla, která máme uložena v depozitáři, vidělo co nejvíce lidí,“ vyjádřila se náměstkyně primátora Milada Sokolová, která byla pověřena úkolem představit městské sbírky veřejnosti.
37 vystva sokolova


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments