Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Závěr hodů i víkendu patřil v Prostějově pohádkám. Ovšem ne jen tak ledajakým, ale hudebním. Program totiž oživil skladatel Jaroslav Uhlíř, duchovní otec celé řady pohádkových písní, ale také několika do celovečerních filmů. Jeho jméno i dílo jsou natolik známé, že na náměstí nebylo před muzeem k hnutí. Hodinový koncert pak vyvolal bouřlivý potlesk nadšeného publika. A jak interpreta potěšilo, kromě dětí a jejich rodičů se zastavila i řada zástupců střední generace a zaposlouchala se do písniček 80. a 90. let minulého století


Na náměstí tak zazněly třeba písničky z pohádek Tři veteráni, Lotrando a Zubejda nebo Ať žijí duchové. Tedy hity dobře známé a s příjemným textem, který se dobře zapamatuje. A tak nechal Jaroslav Uhlíř se svou kapelou některé části zpívat obecenstvo, které se proměnilo v obří sbor. Nálada byla velkolepá.
„Nejraději mám ´Není nutno´. Byl jsem na celých hodech, v poledne, odpoledne i teď večer. Musím říct, že organizátoři vybrali program dobře, závěr s panem Uhlířem byl pak fantastický,“ vysekl poklonu jeden z mnoha diváků Josef Křupka.
Obecenstvo si během hodiny vyslechlo mnohé, část lidí dokonce tančila. „Koncert se nám velmi líbil. Nejraději mám asi tady Mravenečka, ale zatímco u některých interpretů je jen pár hitů, u Uhlíře to platí prakticky o všem, co napsal,“ byla spokojená Vlasta Greplová.
Vystpupení pouze mírně pokazila opilost některých fanoušků burčáku, o jednoho z nich, který okupoval místo přímo před Jaroslavem Uhlířem, se museli postarat pořadatelé. Nicméně celkově byla s tečkou za hody spokojenost i ze strany organizátorů. „Bylo to skvělé, jsem moc spokojená. Pěkné zakončení, lidé se zapojovali. Navíc to bylo pro všechny, koncert zaujal i starší,“ kvitovala Pavla Vašková z Kulturního klubu Duha.
Spoustu fanoušků a navíc nadšených. Co víc si může umělec přát? Obojího se tedy dostalo v Prostějově textaři a zpěvákovi Jaroslavu Uhlířovi vrchovatě. „Je moc dobře, že se v publiku setkali děti i starší lidé. Potěšilo mě to. Přitom, samozřejmě, děti a dospělí vidí vystoupení úplně jinak. S koncertem jsem opravdu spokojený,“ svěřila se Večerníku hodová hvězda.
S Jaroslavem Uhlířem vám Večerník přinese v některém z nejbližších čísel exkluzivní rozhovor.


Vše o prostějovských hodech čtěte v tištěném vydání Večerníku, které vychází v pondělí 16. záříTotal Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments