Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pozoruhodné propojení zábavy, umění a vlastně i cestování přichystali na 26. září Divadlo Plyšového Medvídka a soubor Special Thanks z japonského Tokia. Vše propuklo přímo v srdci Hané, prostějovském kinu Metro 70. Spolupráce dala vzniknout dvěma představením pro děti, během nichž se představí jak čeští, tak japonští umělci. S sebou přivezli japonské zvyky, kulturu i hodnoty japonské společnosti.


„Například první ze dvou představení nazvané Pohlednice z Tokia bylo zaměřené na to, jak se hezky v Japonsku starají o rodiče. Hlavní hrdina se vydává na dobrodružnou cestu na Ostrov ďáblů a snaží se zde získat poklad, kterým by se pak odvděčil rodičům za lásku a výchovu,“ prozradil k jednomu z představení umělecký ředitel Divadla Plyšového Medvídka Konrád Popel.
Druhé mělo příznačný název Červený čert. Jedná se o pohádku o Evropanovi, který v Japonsku ztroskotal a kvůli své odlišnosti byl považován za čerta. A tak trochu připomíná tento příběh skutečnost, že Japonsko bylo až do poloviny 19. století izolované a odmítalo zejména evropské vlivy.
Mezi inscenacemi pak byly k vidění i šermířské umění zvané čambara. Vše doprovodila také hra na tradiční japonský hudební nástroj šamizen.
Hry v režii Konráda Popela a Kazunoriho Suzuikiho vznikly s přispěním města Prostějova, Olomouckého kraje a Nadace Život umělce

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments