Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 5.12.2019
svátek slaví Jitka,
zítra Mikuláš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pozoruhodné propojení zábavy, umění a vlastně i cestování přichystali na 26. září Divadlo Plyšového Medvídka a soubor Special Thanks z japonského Tokia. Vše propuklo přímo v srdci Hané, prostějovském kinu Metro 70. Spolupráce dala vzniknout dvěma představením pro děti, během nichž se představí jak čeští, tak japonští umělci. S sebou přivezli japonské zvyky, kulturu i hodnoty japonské společnosti.


„Například první ze dvou představení nazvané Pohlednice z Tokia bylo zaměřené na to, jak se hezky v Japonsku starají o rodiče. Hlavní hrdina se vydává na dobrodružnou cestu na Ostrov ďáblů a snaží se zde získat poklad, kterým by se pak odvděčil rodičům za lásku a výchovu,“ prozradil k jednomu z představení umělecký ředitel Divadla Plyšového Medvídka Konrád Popel.
Druhé mělo příznačný název Červený čert. Jedná se o pohádku o Evropanovi, který v Japonsku ztroskotal a kvůli své odlišnosti byl považován za čerta. A tak trochu připomíná tento příběh skutečnost, že Japonsko bylo až do poloviny 19. století izolované a odmítalo zejména evropské vlivy.
Mezi inscenacemi pak byly k vidění i šermířské umění zvané čambara. Vše doprovodila také hra na tradiční japonský hudební nástroj šamizen.
Hry v režii Konráda Popela a Kazunoriho Suzuikiho vznikly s přispěním města Prostějova, Olomouckého kraje a Nadace Život umělce

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments