Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pozoruhodné propojení zábavy, umění a vlastně i cestování přichystali na 26. září Divadlo Plyšového Medvídka a soubor Special Thanks z japonského Tokia. Vše propuklo přímo v srdci Hané, prostějovském kinu Metro 70. Spolupráce dala vzniknout dvěma představením pro děti, během nichž se představí jak čeští, tak japonští umělci. S sebou přivezli japonské zvyky, kulturu i hodnoty japonské společnosti.


„Například první ze dvou představení nazvané Pohlednice z Tokia bylo zaměřené na to, jak se hezky v Japonsku starají o rodiče. Hlavní hrdina se vydává na dobrodružnou cestu na Ostrov ďáblů a snaží se zde získat poklad, kterým by se pak odvděčil rodičům za lásku a výchovu,“ prozradil k jednomu z představení umělecký ředitel Divadla Plyšového Medvídka Konrád Popel.
Druhé mělo příznačný název Červený čert. Jedná se o pohádku o Evropanovi, který v Japonsku ztroskotal a kvůli své odlišnosti byl považován za čerta. A tak trochu připomíná tento příběh skutečnost, že Japonsko bylo až do poloviny 19. století izolované a odmítalo zejména evropské vlivy.
Mezi inscenacemi pak byly k vidění i šermířské umění zvané čambara. Vše doprovodila také hra na tradiční japonský hudební nástroj šamizen.
Hry v režii Konráda Popela a Kazunoriho Suzuikiho vznikly s přispěním města Prostějova, Olomouckého kraje a Nadace Život umělce

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-