Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Lidské tělo skrývá mnoho tajemného. Jakmile objevíme jeho kouzlo, náš život se změní. Pomoci nám k tomu může i výstava skvělé prostějovské fotografky Heleny Kadlčíkové, která byla ve středu 30. října zahájena slavnostní vernisáží. Večerník byl u toho!Už je to více jak deset let, co se díky svému nespornému výtvarnému talentu Helena Kadlčíková dostala do nejbližšího okolí Michaela Jacksona. U krále popu tři měsíce žila a kreslila na jeho ranči Neverland. Svůj um i originální přístup k tvorbě využila i po návratu do Prostějova, kdy zaujala zejména cyklem „Člověk mnoha tváří“, kdy klasický fotografický portrét nápaditým a vtipným způsobem obohacovala o příběh konkrétního člověka. Souběžně s tím se věnovala také tvorbě aktů, které nyní vystavila. „Helenu Kadlčíkovou považuji za momentálně asi nejlepší prostějovskou fotografku,“ vyjádřil se galerista Jindřich Skácel, jenž výstavu organizoval.
Na středeční vernisáž do Zlaté brány zavítalo zhruba sedmdesát diváků. Úvodní slovo si vzal univerzitní profesor Ivo Barteček. Zajímavostí expozice bylo, že na všech z celkem dvaadvaceti fotografií byli zachyceni pouze dva lidé. „Bylo zajímavé pracovat stále se stejnou modelkou a modelem. Při vzniku snímků museli zvládat hodně těžké podmínky, ať už to byla ledová voda, či náročné fyzické výkony. Oba mají můj obdiv,“ upozornila sama Helena Kadlčíková, která se nyní dle svých slov chce při fotografování aktu zaměřit hlavně na snímky vzniklé pod vodní hladinou.
Výstavu výtečné fotografky si nenechali ujít ani mnozí její prostějovští kolegové. „Viděl jsem už některé její ručně dokreslované snímky, ty mě až tolik nezaujaly. Nicméně to, co tady vystavuje, mě velice mile překvapilo. Je v nich kus poctivého řemesla a zároveň dokazují, že nahé lidské tělo je opravdu krásné,“ zhodnotil guru prostějovských fotografů Karel Novák, jenž sám za svůj život vytvořil nebývale početnou řadu kvalitních aktů.
Výstava Heleny Kadlčíkové ve Zlaté bráně bude k vidění až do 30. listopadu.


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments