Dobrý večer, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Lidské tělo skrývá mnoho tajemného. Jakmile objevíme jeho kouzlo, náš život se změní. Pomoci nám k tomu může i výstava skvělé prostějovské fotografky Heleny Kadlčíkové, která byla ve středu 30. října zahájena slavnostní vernisáží. Večerník byl u toho!Už je to více jak deset let, co se díky svému nespornému výtvarnému talentu Helena Kadlčíková dostala do nejbližšího okolí Michaela Jacksona. U krále popu tři měsíce žila a kreslila na jeho ranči Neverland. Svůj um i originální přístup k tvorbě využila i po návratu do Prostějova, kdy zaujala zejména cyklem „Člověk mnoha tváří“, kdy klasický fotografický portrét nápaditým a vtipným způsobem obohacovala o příběh konkrétního člověka. Souběžně s tím se věnovala také tvorbě aktů, které nyní vystavila. „Helenu Kadlčíkovou považuji za momentálně asi nejlepší prostějovskou fotografku,“ vyjádřil se galerista Jindřich Skácel, jenž výstavu organizoval.
Na středeční vernisáž do Zlaté brány zavítalo zhruba sedmdesát diváků. Úvodní slovo si vzal univerzitní profesor Ivo Barteček. Zajímavostí expozice bylo, že na všech z celkem dvaadvaceti fotografií byli zachyceni pouze dva lidé. „Bylo zajímavé pracovat stále se stejnou modelkou a modelem. Při vzniku snímků museli zvládat hodně těžké podmínky, ať už to byla ledová voda, či náročné fyzické výkony. Oba mají můj obdiv,“ upozornila sama Helena Kadlčíková, která se nyní dle svých slov chce při fotografování aktu zaměřit hlavně na snímky vzniklé pod vodní hladinou.
Výstavu výtečné fotografky si nenechali ujít ani mnozí její prostějovští kolegové. „Viděl jsem už některé její ručně dokreslované snímky, ty mě až tolik nezaujaly. Nicméně to, co tady vystavuje, mě velice mile překvapilo. Je v nich kus poctivého řemesla a zároveň dokazují, že nahé lidské tělo je opravdu krásné,“ zhodnotil guru prostějovských fotografů Karel Novák, jenž sám za svůj život vytvořil nebývale početnou řadu kvalitních aktů.
Výstava Heleny Kadlčíkové ve Zlaté bráně bude k vidění až do 30. listopadu.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments