Dobrý večer, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 FOTOGALERIE: 130 let je dlouhá doba. A málokterá instituce se takového výročí dožije. Základní umělecké škole v Prostějově se to ale podařilo. A co víc? Prostějovská ZUŠ slaví velký počet žáků, kvalitních absolventů a nepřeberné množství vyvíjených aktivit. Ty se také rozhodla představit ve třídenní oslavě kulatin, které proběhly například v Národním domě, ale také na jednotlivých pracovištích školy. Večerník u toho nemohl chybět.Celá akce začala několika hudebními vystoupeními v hlavním sále Národního domu. V něm se představil ve velkém hudební obor, jehož produkce byla o vystoupeních celých skupin i jednotlivců. Velké nadšení vzbudilo například kytarové duo s písní Mediterranean summer, diváci ale zahrnuli velkým potleskem všechny účastníky. „Kdysi jsem chodila do umělecké školy, zpěv, klavír, výtvarka. Doteď jsem ve výboru přátel školy. Moc se mi to všechno líbilo. Bylo to pojaté netradičně, bez pompy. Ta forma se mi prostě hodně líbila,“ ocenila účinkující i organizátory Vlasta Mendlová.
Sobota pak nabídla program na všech oborech školy. Tedy hudebním, tanečním, výtvarném i literárně-dramatickém. Návštěvníci měli možnost poznat nejen zázemí školy, ale také její práci s mladými umělci. „Akce je zatím velmi podařená, ale je to spíš otázka na diváky, jak se jim vše líbilo. V pátek to byl koncert, v sobotu zase byly otevřené všechny obory umělecké školy. Nyní se chystám do divadla na Kouzelný příběh. A ten je vyprodaný,“ řekla k průběhu akce v neděli ředitelka školy Eliška Kunčíková.
Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose je vidět v průběhu celého roku. Její velký dechový orchestr hraje na řadě akcí, ohromný ohlas získalo třeba letní vystoupení na prostějovském náměstí T. G. Masaryka. Všechny obory se pak prezentovaly letos opět během celorepublikové akce ZUŠ Open. Oslavy školy pak nekončí ani nedělí. „Oslavy nekončí. Osmého prosince vystoupí velký dechový orchestr, na který chodívá hodně lidí. A začátkem ledna proběhne velká výstava výtvarného oboru ve Špalíčku,“ prozradila Eliška Kunčíková.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments