Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 FOTOGALERIE: 130 let je dlouhá doba. A málokterá instituce se takového výročí dožije. Základní umělecké škole v Prostějově se to ale podařilo. A co víc? Prostějovská ZUŠ slaví velký počet žáků, kvalitních absolventů a nepřeberné množství vyvíjených aktivit. Ty se také rozhodla představit ve třídenní oslavě kulatin, které proběhly například v Národním domě, ale také na jednotlivých pracovištích školy. Večerník u toho nemohl chybět.Celá akce začala několika hudebními vystoupeními v hlavním sále Národního domu. V něm se představil ve velkém hudební obor, jehož produkce byla o vystoupeních celých skupin i jednotlivců. Velké nadšení vzbudilo například kytarové duo s písní Mediterranean summer, diváci ale zahrnuli velkým potleskem všechny účastníky. „Kdysi jsem chodila do umělecké školy, zpěv, klavír, výtvarka. Doteď jsem ve výboru přátel školy. Moc se mi to všechno líbilo. Bylo to pojaté netradičně, bez pompy. Ta forma se mi prostě hodně líbila,“ ocenila účinkující i organizátory Vlasta Mendlová.
Sobota pak nabídla program na všech oborech školy. Tedy hudebním, tanečním, výtvarném i literárně-dramatickém. Návštěvníci měli možnost poznat nejen zázemí školy, ale také její práci s mladými umělci. „Akce je zatím velmi podařená, ale je to spíš otázka na diváky, jak se jim vše líbilo. V pátek to byl koncert, v sobotu zase byly otevřené všechny obory umělecké školy. Nyní se chystám do divadla na Kouzelný příběh. A ten je vyprodaný,“ řekla k průběhu akce v neděli ředitelka školy Eliška Kunčíková.
Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose je vidět v průběhu celého roku. Její velký dechový orchestr hraje na řadě akcí, ohromný ohlas získalo třeba letní vystoupení na prostějovském náměstí T. G. Masaryka. Všechny obory se pak prezentovaly letos opět během celorepublikové akce ZUŠ Open. Oslavy školy pak nekončí ani nedělí. „Oslavy nekončí. Osmého prosince vystoupí velký dechový orchestr, na který chodívá hodně lidí. A začátkem ledna proběhne velká výstava výtvarného oboru ve Špalíčku,“ prozradila Eliška Kunčíková.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments