Příjemnou noc, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Molière jako nudná klasika? Ani nápad. Tento předsudek neplatí tak jako tak, ještě méně ale uplynulý čtvrtek, kdy s hrou přijeli brněnští herci do Národního domu. Lakomec byl součástí tradičního festivalu Aplaus. A ten vskutku na závěr, ale nejen během něj, sklidila. Částečně i díky Bolku Polívkovi. Velezkušený, oblíbený herec totiž dodal představení vskutku osobitost. A nebál se své kolegy na jevišti trochu potrápit. „Ha, konečně skutečný herec,“ prohlásil třeba po příchodu Zdeňka Junáka na scénu. Snad během žádného ze zpracování hry klasického díla nezavládlo v sále takové veselí jako při tomto antréé Anselma na scénu. Třetí díl dvanáctého ročníku se vyvedl.

Herci v čele s Bolkem Polívkou zkrátka dostali publikum Městského divadla v Prostějově do varu. Pranic lidem nevadilo, že hra trvala skoro tři hodiny, naopak. Tolik smíchu snad sál ještě nezažil. Patřil však výkonům všech herců na jevišti, kteří si nakonec vysloužili potlesk vestoje a opakovaně se ještě vraceli na scénu.
„Kdo zná a má rád improvizace Bolka Polívky, ten si určitě přišel na své. Polívka ho zahrál velmi osobitě. A co jsem se bavila s diváky, byli moc spokojení,“ uvedla Hana Šprynarová, produkční divadla. A zároveň jeden z lidí, kteří program letošního Aplausu vybírali.
Někteří diváci toto skutečně potvrdili. „Tuhle hru jsem nikdy předtím neviděl. Musím ale říct, že jsem na ní nebyl naposledy. A výkony herců? Špičkové,“ ocenil Daniel Straka snažení tuctu herců, kteří nakonec dovedli pány Harpagona a Anselma k překvapivým zjištěním ohledně jejich rodin a domácnosti. Aplaus představením uzavřel svůj dvanáctý ročník. A v některých ohledech překvapil. „Ročník se podle mě povedl. Zajímavostí je, že tentokrát proběhl bez pražských souborů. Diváci tak měli možnost zjistit, že třeba i v Olomouci umí skvěle hrát,“ nechala se slyšet Šprynarová.
Také letošní klání Aplaus s pořadovým číslem 12 proběhl za pořadatelské taktovky marketingové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově. Hlavnim partnerem byla premiérově firma Micos Telcom.
Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments