Dobrý večer, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Molière jako nudná klasika? Ani nápad. Tento předsudek neplatí tak jako tak, ještě méně ale uplynulý čtvrtek, kdy s hrou přijeli brněnští herci do Národního domu. Lakomec byl součástí tradičního festivalu Aplaus. A ten vskutku na závěr, ale nejen během něj, sklidila. Částečně i díky Bolku Polívkovi. Velezkušený, oblíbený herec totiž dodal představení vskutku osobitost. A nebál se své kolegy na jevišti trochu potrápit. „Ha, konečně skutečný herec,“ prohlásil třeba po příchodu Zdeňka Junáka na scénu. Snad během žádného ze zpracování hry klasického díla nezavládlo v sále takové veselí jako při tomto antréé Anselma na scénu. Třetí díl dvanáctého ročníku se vyvedl.

Herci v čele s Bolkem Polívkou zkrátka dostali publikum Městského divadla v Prostějově do varu. Pranic lidem nevadilo, že hra trvala skoro tři hodiny, naopak. Tolik smíchu snad sál ještě nezažil. Patřil však výkonům všech herců na jevišti, kteří si nakonec vysloužili potlesk vestoje a opakovaně se ještě vraceli na scénu.
„Kdo zná a má rád improvizace Bolka Polívky, ten si určitě přišel na své. Polívka ho zahrál velmi osobitě. A co jsem se bavila s diváky, byli moc spokojení,“ uvedla Hana Šprynarová, produkční divadla. A zároveň jeden z lidí, kteří program letošního Aplausu vybírali.
Někteří diváci toto skutečně potvrdili. „Tuhle hru jsem nikdy předtím neviděl. Musím ale říct, že jsem na ní nebyl naposledy. A výkony herců? Špičkové,“ ocenil Daniel Straka snažení tuctu herců, kteří nakonec dovedli pány Harpagona a Anselma k překvapivým zjištěním ohledně jejich rodin a domácnosti. Aplaus představením uzavřel svůj dvanáctý ročník. A v některých ohledech překvapil. „Ročník se podle mě povedl. Zajímavostí je, že tentokrát proběhl bez pražských souborů. Diváci tak měli možnost zjistit, že třeba i v Olomouci umí skvěle hrát,“ nechala se slyšet Šprynarová.
Také letošní klání Aplaus s pořadovým číslem 12 proběhl za pořadatelské taktovky marketingové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově. Hlavnim partnerem byla premiérově firma Micos Telcom.
Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments