Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Velkolepá show plná světel, melodií, ale také tance a literatury. Takové bylo sobotní představení přerovské hudební skupiny Arrhytmia a Moravské školy tance nazvané Celloween. Na pódiu totiž spojily Kytici, dílo Karla Jaromíra Erbena, s hudebními hity od skupin jako System of a down, Apocalyptica nebo Evanescence. To vše s tanečními kreacemi, někdy až dechberoucími. Podání metalových a hardrockových šlágrů od Arrhytmie, to má přitom k „nudné klasice“ daleko. Vše je totiž hrané kromě bicích na violoncella. U toho prostě Večerník nemohl chybět!Národní dům tak nabídl krásnou i místy děsivou podívanou plnou umrlců. Pódium se totiž proměnilo v dějiště básně Svatební košile. A pojetí tanečnic a hudebníků nechybělo vůbec nic. „Moc se mi to líbilo, bylo to krásné. Na Moravské taneční škole jsem poprvé nebyla, ale na Arrhytmii ano,“ nechala se slyšet Jana Gajdušová.
Nebyla sama, kdo odcházel nadšený. Solidně zaplněný sál odměnil účinkující přinejmenším pětiminutovým potleskem vestoje. Spokojení tak mohli být i umělci. A také byli. „My si užíváme každé představení a prostějovská atmosféra, ta byla super,“ řekl bezprostředně po představení Ondřej Bernkopf, který zahrál společně s Markétou Študentovou hlavní roli. „Celé představení bylo poslední, takže se tím nesl trochu smutek. Ale doufáme, že se k tomu příští rok vrátíme. Myslím si, že si to všichni pořádně užili. Byli jsme opravdu nadšení,“ usmívala se tanečnice po představení.
Arrhytmia začíná být v regionu známá. Například letos zahrála na tradičně značně oblíbených hodech v Tištíně. Vidět je ale po celém regionu, její zpracování metalové klasiky je na Moravě originální. „My se to snažíme dělat netradičně. Máme nástroje osmnáctého devatenáctého století a na ně se snažíme dělat moderní hudbu. Ale my se právě tím chlubíme, že to děláme jinak. Že kloubíme staré a moderní a přibližujeme to tak publiku. Sem to sedlo, podle mě si lidi vystoupení užili a reagovali výborně,“ řekl Večerníku jeden z violoncellistů Martin Přemyslovský. Vysvětlil také, kde původně vzali inspiraci. „Začala s tím Apocalyptica. Oni vyšlapali cestičku, ukázali, jak to jde dělat,“ prozradil.
Právě například píseň Path od finské hudební skupiny během představení také zazněla. Stejně jako také Highway to hell od AC/DC. Přestože pak si pro letošek dává skupina menší odpočinek, příští rok zahraje ve značně neobvyklém prostředí. Měla by totiž dostat prostor na akci Čarovné tóny Macochy, tedy hudebním festivalu, který se odehrává na pozadí překrásných prostor Moravského krasu.
phocagallery view=category|categoryid=4201|limitstart=0|limitcount=0|imageordering=1}

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments