Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Nádherné nedělní odpoledne v prostějovské sokolovně připravili 24. listopadu nejen pro nejmenší dítka členové Loutkového divadla Pronitka. Nadšenci, kteří před lety doslova zachránili dřevěné postavičky z krachujícího závodního klubu Železáren, mají nyní svůj domovský stánek v sokolovně na Skálově náměstí. VPrávě tam pro děti sehráli pohádku Čaroděj Dobroděj, kterou provázely živé vstupy i ukázky loutek. U toho Večerník prostě nemohl chybět!Pohádkové představení loutkového divadla se v neděli uskutečnilo ve dvou časech, ve čtrnáct i šestnáct hodin, a v obou případech byl sál sokolovny zcela zaplněn. „Jsme jediná prostějovská divadelní stálá scéna a tady v sokolovně jsme vůbec první představení loutkového divadla sehráli už v roce 1996. Přestěhovali jsme si sem i všechny loutky, které se nám podařilo zachránit z bývalého klubu Železáren.
A jak vidíte, hrajeme dodnes a především dětem. Ti jsou naši nejvděčnější diváci. Už několik let se ale snažím napsat hru, která by zaujala i dospělé, kteří na loutkách vyrostli. Zatím se mi to příliš nedaří, ale časem se ukáže,“ přivítala Večerník těsně před uvedením pohádky Lucie Hlačíková, principálka Loutkového divadla Pronitka. „Pro děti jsme tentokrát připravili pohádku Čaroděj Dobroděj. A je jasné, že i v tomto případě zvítězí dobro nad zlem. V pohádce samozřejmě dobrému čaroději výrazně pomáhá Kašpárek, na kterého děti vždy reagují nejživěji,“ usmála se Lucie Hlačíková, se kterou Večerník připravuje obsáhlý rozhovor do některého z příštích vydání.
Odpoledne pro děti se v prostějovské sokolovně náramně vydařilo, což vřele kvitovali i rodiče či prarodiče, kteří své ratolesti přivedli. „Za mých mladých let se na loutkové divadlo běžně chodilo, teď se mi zdá, že toto umění neprávem skomírá. Jsem nesmírně ráda, že v Prostějově zanícené loutkaře máme a svá vnoučata mohu vodit na tato nádherná představení,“ svěřila se Večerníku Marie Nakládalová.
Pokud jste nestihli do sokolovny přijít, nezoufejte. Pohádku Čaroděj Dobroděj v něm můžete se svými dětmi zhlédnout ještě tuto neděli 8. prosince.
Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments