Dobrý podvečer, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Umění a charitativní počin. Tyto dvě aktivity se velmi často doplňují. Nejinak tomu bylo i v případě prostějovského Megakoncertu, který se konal uplynulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Obří akce, která se snažila lidi přitáhnout hned na tři koncerty v jednom, měla za cíl dvě věci: pobavit příznivce hudby a získat peníze pro rodiny vojáků, kteří byli těžce zraněni nebo zahynuli v boji. Zatímco první z ambicí se podařila na jedničku, druhý zůstala s malým otazníkem...


Přišli na hudbu, přišli se pobavit. Ale zároveň pomoci potřebným. Magekoncert v Prostějově nabídl hudbu tří interpretů: Sebastiana, písničkáře Pokáče a slovenské kapely No Name. Ale také možnost přispět. Akci totiž režíroval Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Kdo tedy dorazil na jeden z největších koncertů, které Prostějovsko letos zažilo i zažije, pomohl zároveň dobré věci. „Cílová částka není stanovena. Očekávání bylo, že se bude jednat o plusovou akci, teda že vyděláme peníze. Ty by pak šly na zranění vojáků s trvalými následky nebo na fatální zranění s následkem smrti. Akce ale není veřejnou sbírkou. Jde o charitativní koncert nebo, jak se říká, benefiční akci,“ osvětlil Večerníku záměr projektu Vladimír Ganzar, předseda správní rady fondu.
Pro některé účastníky pak byla právě pomoc nadaci hlavním důvodem návštěvy. „Hlavní ale je, že je to koncert na dobrou věc,“ uvedla třeba Markéta Frajová. „Mám ráda ty kapely, ale stěžejní je práce nadace. Zatím je tady málo lidí ale na No Name se to tady zaplní,“ zadoufala v první části koncertu.
Právě i pořadatelé byli trochu (ne)zájmem o Megakoncert zklamání. „Pokud by byl vyprodán sál na plnou kapacitu, v což jsem věřil, mohl být očekávaný zisk kolem čtvrt milionu korun. To se ale nepodařilo a krátce před zahájením koncertu jsem odhadl spíše ztrátu v řádu několika desítek tisíc korun. Ta bude kompenzována dary našich nových podporovatelů,“ konstatoval Ganzar.

Hudebníci to rozjeli

I tak ale bylo před pódiem živo. Na Sebastiana dorazily zejména mladší ročníky, Pokáč naopak zaujal hodně lidi napříč generacemi. A No Name? Slavná slovenská kapela nakonec splnila očekávání Markétě Frajové. Nalákala totiž suverénně nejvíce lidí. A taneční parket byl rozhodně nejhlučnější a nejživější.
„Přišli jsme na všechny kapely. Dostali jsme lístky od zaměstnavatele jako vánoční dárek. Zatím se nám tu líbí. Od všech interpretů znám nějaké písničky. U Pokáče jsem akorát nevěděla do včerejška, jak vypadá,“ prozradila Večerníku Pavla Umlášková k interpretovi, který na svůj zjev – tedy nedostatek vlasů – pamatuje i v jedné ze svých písniček.
Nicméně kapely zaujaly všechny. Sebastian třeba i tím, že den nato slavil 28. narozeniny. A tak mu přítomní v dojemné chvíli sborově zazpívali. Pokáč vzbudil pozornost texty, které byly témě o čemkoli. „Koncert je moc povedený. Přišla jsem hodně kvůli Pokáči, líbí se mi jeho texty. Nejvíc asi píseň V lese,“ potvrdila Radmila Kovaříková k písničkáři, kterého mohli letos zdejší příznivci zaznamenat také na vrchoslavickém Rockovém mlýně. Kapela No Name pak nabídla osvědčené písně i novější hity jako Ty a tvoje sestra, což řada fanoušků zpívala společně s kapelou. A ta si, stejně jako další interpreti, zjevně atmosféru užívala. „Bylo to super. Lidi krásně reagovali,“ poznamenal frontman skupiny Igor Timko.
Spokojení však nakonec byli i pořadatelé. „V průběhu koncertu jsem zaznamenal spokojenost účastníků – převážně mladých lidí, a to je pro organizátory cennější devizou než dosažení zamýšleného ekonomického efektu. To rozhodlo, že v této aktivitě budeme pokračovat a naplánujeme koncert i v příštím roce,“ slíbil už dopředu Vladimír Ganzar.
Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments