Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Umění a charitativní počin. Tyto dvě aktivity se velmi často doplňují. Nejinak tomu bylo i v případě prostějovského Megakoncertu, který se konal uplynulý čtvrtek v prostějovském Společenském domě. Obří akce, která se snažila lidi přitáhnout hned na tři koncerty v jednom, měla za cíl dvě věci: pobavit příznivce hudby a získat peníze pro rodiny vojáků, kteří byli těžce zraněni nebo zahynuli v boji. Zatímco první z ambicí se podařila na jedničku, druhý zůstala s malým otazníkem...


Přišli na hudbu, přišli se pobavit. Ale zároveň pomoci potřebným. Magekoncert v Prostějově nabídl hudbu tří interpretů: Sebastiana, písničkáře Pokáče a slovenské kapely No Name. Ale také možnost přispět. Akci totiž režíroval Nadační fond speciálních sil generála Moravce. Kdo tedy dorazil na jeden z největších koncertů, které Prostějovsko letos zažilo i zažije, pomohl zároveň dobré věci. „Cílová částka není stanovena. Očekávání bylo, že se bude jednat o plusovou akci, teda že vyděláme peníze. Ty by pak šly na zranění vojáků s trvalými následky nebo na fatální zranění s následkem smrti. Akce ale není veřejnou sbírkou. Jde o charitativní koncert nebo, jak se říká, benefiční akci,“ osvětlil Večerníku záměr projektu Vladimír Ganzar, předseda správní rady fondu.
Pro některé účastníky pak byla právě pomoc nadaci hlavním důvodem návštěvy. „Hlavní ale je, že je to koncert na dobrou věc,“ uvedla třeba Markéta Frajová. „Mám ráda ty kapely, ale stěžejní je práce nadace. Zatím je tady málo lidí ale na No Name se to tady zaplní,“ zadoufala v první části koncertu.
Právě i pořadatelé byli trochu (ne)zájmem o Megakoncert zklamání. „Pokud by byl vyprodán sál na plnou kapacitu, v což jsem věřil, mohl být očekávaný zisk kolem čtvrt milionu korun. To se ale nepodařilo a krátce před zahájením koncertu jsem odhadl spíše ztrátu v řádu několika desítek tisíc korun. Ta bude kompenzována dary našich nových podporovatelů,“ konstatoval Ganzar.

Hudebníci to rozjeli

I tak ale bylo před pódiem živo. Na Sebastiana dorazily zejména mladší ročníky, Pokáč naopak zaujal hodně lidi napříč generacemi. A No Name? Slavná slovenská kapela nakonec splnila očekávání Markétě Frajové. Nalákala totiž suverénně nejvíce lidí. A taneční parket byl rozhodně nejhlučnější a nejživější.
„Přišli jsme na všechny kapely. Dostali jsme lístky od zaměstnavatele jako vánoční dárek. Zatím se nám tu líbí. Od všech interpretů znám nějaké písničky. U Pokáče jsem akorát nevěděla do včerejška, jak vypadá,“ prozradila Večerníku Pavla Umlášková k interpretovi, který na svůj zjev – tedy nedostatek vlasů – pamatuje i v jedné ze svých písniček.
Nicméně kapely zaujaly všechny. Sebastian třeba i tím, že den nato slavil 28. narozeniny. A tak mu přítomní v dojemné chvíli sborově zazpívali. Pokáč vzbudil pozornost texty, které byly témě o čemkoli. „Koncert je moc povedený. Přišla jsem hodně kvůli Pokáči, líbí se mi jeho texty. Nejvíc asi píseň V lese,“ potvrdila Radmila Kovaříková k písničkáři, kterého mohli letos zdejší příznivci zaznamenat také na vrchoslavickém Rockovém mlýně. Kapela No Name pak nabídla osvědčené písně i novější hity jako Ty a tvoje sestra, což řada fanoušků zpívala společně s kapelou. A ta si, stejně jako další interpreti, zjevně atmosféru užívala. „Bylo to super. Lidi krásně reagovali,“ poznamenal frontman skupiny Igor Timko.
Spokojení však nakonec byli i pořadatelé. „V průběhu koncertu jsem zaznamenal spokojenost účastníků – převážně mladých lidí, a to je pro organizátory cennější devizou než dosažení zamýšleného ekonomického efektu. To rozhodlo, že v této aktivitě budeme pokračovat a naplánujeme koncert i v příštím roce,“ slíbil už dopředu Vladimír Ganzar.
Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments