Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kreativitě se meze nekladou a je třeba ji rozvíjet od útlého dětství. Své o tom vědí i v Muzeu a galerii v Prostějově, kde se rozhodli uspořádat tvůrčí dílnu pro děti s názvem Není kámen jako kámen. Všechny děti se mohou zábavně vzdělávacího odpoledne zúčastnit v úterý 14. ledna mezi 15:00 a 17:00 hodinou.


Tvořivá dílna se tentokrát zaměří na geologickou expozici. „Během kreativního odpoledne se děti seznámí s historií naší planety. Budeme si povídat o procesech, které se na Zemi dějí, aniž bychom o tom přemýšleli, a co všechno příroda dokáže. Jak napovídá sám název, hodně se budeme zabývat kameny, které v tomto procesu hrají důležitou roli. Často nás totiž ani nenapadne, že kámen, do kterého jsme právě ‚kopli‘, může být několik milionů let starý důkaz života na naší planetě nebo výsledek sopečné činnosti třeba i na území České republiky,“ lákají na tvořivé odpoledne edukátorky muzea.
V dnešní době není jednoduché nalákat děti na zajímavou aktivitu vzhledem k vymoženostem a možnostem, které se jim dostávají. „Děti jsou dnes hodně zvyklé dohledávat si informace na internetu či více žít v tom virtuálním světě. I tak se najde pár jedinců, kteří přemýšlejí nad otázkami proč, jak a kde se některé věci udály nebo se dějí. Ale i u těch, kteří jsou zvyklí spíše na svět počítačů a tabletů, lze vyvolat zájem. Zaujmout je může i nějaká informace, o které dříve vůbec nepřemýšleli nebo která je ani nenapadla. Nejčastěji to však bývá, když jsou děti samy vtaženy do děje, mají splnit nějaký úkol, něco vytvořit na základě předaných informací či s využitím vlastních znalostí a dovedností. Pak se často rozeběhne i debata, protože pokládají otázky nebo samy přichází s vlastními postřehy,“ komentují zájem dětí o „běžné věci“ edukátorky.
Muzeum a galerie v Prostějově má i do budoucna za cíl zaujmout menší návštěvníky a rozvíjet v nich jejich zvědavost. Těšit se mohou například na informace o restaurování, činnosti kurátora a mnohé další. „Kreativní odpoledne jsou koncipována jako interakce dětí s rodiči, kdy si výsledek mohou odnést s sebou domů,“ dodávají na závěr pracovnice muzea. Vstupné na tvořivé odpoledne je 50 Kč.


KDY: ÚTERÝ 14. LEDNA, 15:00 – 17:00 HODIN
KDE: MUZEUM A GALERIE, NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, PROSTĚJOV


PLESY NA PROSTĚJOVSKU 2020

17. ledna XXXVII. Reprezentační ples Kulturní dům Čelčice
Obec Čelčice
17. ledna Maturitní ples Společenský dům Prostějov
Obchodní akademie v Prostějově
17. ledna Společenský ples Restaurace „Zahrádka“
Obecní úřad Dřevnovice
17. ledna Hasičský ples Sál ZOD Ludmírov
SDH Ludmírov
18. ledna Reprezentační ples Společenský dům Prostějov
Cyrilometodějské gymnázium
18. ledna 5. Společenský ples KD Jesenec
Obec Jesenec
18. ledna Myslivecký ples Kulturní dům Malé Hradisko
Obec Malé Hradisko
18. ledna Hasičský ples Obecní hospoda
SDH Dzbel
18. ledna Myslivecký ples Sál kulturního domu v Klenovicích na Hané
Myslivecký spolek Klenovice na Hané – Obědkovice
18. ledna 15. Pilařský a hasičský ples Kulturní dům Niva
SDH Niva
18. ledna XII. Společenský ples Obecní dům Ondratice
SDH Ondratice a Obec Ondratice

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-