Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kreativitě se meze nekladou a je třeba ji rozvíjet od útlého dětství. Své o tom vědí i v Muzeu a galerii v Prostějově, kde se rozhodli uspořádat tvůrčí dílnu pro děti s názvem Není kámen jako kámen. Všechny děti se mohou zábavně vzdělávacího odpoledne zúčastnit v úterý 14. ledna mezi 15:00 a 17:00 hodinou.


Tvořivá dílna se tentokrát zaměří na geologickou expozici. „Během kreativního odpoledne se děti seznámí s historií naší planety. Budeme si povídat o procesech, které se na Zemi dějí, aniž bychom o tom přemýšleli, a co všechno příroda dokáže. Jak napovídá sám název, hodně se budeme zabývat kameny, které v tomto procesu hrají důležitou roli. Často nás totiž ani nenapadne, že kámen, do kterého jsme právě ‚kopli‘, může být několik milionů let starý důkaz života na naší planetě nebo výsledek sopečné činnosti třeba i na území České republiky,“ lákají na tvořivé odpoledne edukátorky muzea.
V dnešní době není jednoduché nalákat děti na zajímavou aktivitu vzhledem k vymoženostem a možnostem, které se jim dostávají. „Děti jsou dnes hodně zvyklé dohledávat si informace na internetu či více žít v tom virtuálním světě. I tak se najde pár jedinců, kteří přemýšlejí nad otázkami proč, jak a kde se některé věci udály nebo se dějí. Ale i u těch, kteří jsou zvyklí spíše na svět počítačů a tabletů, lze vyvolat zájem. Zaujmout je může i nějaká informace, o které dříve vůbec nepřemýšleli nebo která je ani nenapadla. Nejčastěji to však bývá, když jsou děti samy vtaženy do děje, mají splnit nějaký úkol, něco vytvořit na základě předaných informací či s využitím vlastních znalostí a dovedností. Pak se často rozeběhne i debata, protože pokládají otázky nebo samy přichází s vlastními postřehy,“ komentují zájem dětí o „běžné věci“ edukátorky.
Muzeum a galerie v Prostějově má i do budoucna za cíl zaujmout menší návštěvníky a rozvíjet v nich jejich zvědavost. Těšit se mohou například na informace o restaurování, činnosti kurátora a mnohé další. „Kreativní odpoledne jsou koncipována jako interakce dětí s rodiči, kdy si výsledek mohou odnést s sebou domů,“ dodávají na závěr pracovnice muzea. Vstupné na tvořivé odpoledne je 50 Kč.


KDY: ÚTERÝ 14. LEDNA, 15:00 – 17:00 HODIN
KDE: MUZEUM A GALERIE, NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA, PROSTĚJOV


PLESY NA PROSTĚJOVSKU 2020

17. ledna XXXVII. Reprezentační ples Kulturní dům Čelčice
Obec Čelčice
17. ledna Maturitní ples Společenský dům Prostějov
Obchodní akademie v Prostějově
17. ledna Společenský ples Restaurace „Zahrádka“
Obecní úřad Dřevnovice
17. ledna Hasičský ples Sál ZOD Ludmírov
SDH Ludmírov
18. ledna Reprezentační ples Společenský dům Prostějov
Cyrilometodějské gymnázium
18. ledna 5. Společenský ples KD Jesenec
Obec Jesenec
18. ledna Myslivecký ples Kulturní dům Malé Hradisko
Obec Malé Hradisko
18. ledna Hasičský ples Obecní hospoda
SDH Dzbel
18. ledna Myslivecký ples Sál kulturního domu v Klenovicích na Hané
Myslivecký spolek Klenovice na Hané – Obědkovice
18. ledna 15. Pilařský a hasičský ples Kulturní dům Niva
SDH Niva
18. ledna XII. Společenský ples Obecní dům Ondratice
SDH Ondratice a Obec Ondratice

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments