Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Teď si asi říkáte, jak může takový blbec jako já dělat u policie? To víte, nejsou lidi!“, vysvětlil publiku Václav Vydra v roli komisaře Pellissiéra. Představení Turecká kavárna bylo k vidění uplynulou sobotu 11. ledna v kulturním domě v Jesenci, kam si našlo cestu něco přes 250 diváků. Mezi nimi byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.
Obnovenou tradici divadelních představení v Jesenci odstartovala v září 2016 komedie o manželském trojúhelníku Nebyla to Pátá, byla to Devátá v podání Rudolfa Hrušínského, Jany Švandové a Josefa Cardy. Od té doby se tu obvykle dvakrát do roka objevují známé hvězdy v bláznivých situacích i zápletkách. Nejinak tomu bylo také uplynulou sobotu, kdy diváky do své Turecké kavárny pozvala Georgette v podání Nadi Konvalinkové. Do jinak útulného podniku mířili podivní hosté pohybující se často na hraně zákona. Zralou ženu to však nikterak nerozhodilo, ostatně byla zvyklá na ledacos. Například její manžel hostinský zemřel na nemoc z povolání, když podlehl cirhóze jater…
Mezi nejvýraznější zákazníky nepochybně patřil Václav Vydra, který se ve třech krátkých komických detektivkách spojujících právě prostředí postupně představil v rolích ustrašeného svědka, nastydlého komisaře a zlatého pana ministra.
Inscenace z pera francouzského „mistra nedorozumění a nečekaných zvratů“ Roberta Thomase poklidně plynula a lidé se dobře bavili, přičemž oceňovali zejména některé české aktualizace jako například narážky na EET či upřednostňování rakoviny před impotencí na varovném nápisu na krabičkách cigaret.
„Hlavně ty první dvě povídky nebyly zas až tak vtipné, jak jsem čekala, a překvapivé zvraty přišly vždy až na jejich konci. Na druhou stranu jsem opravdu ocenila, že se to obešlo bez zbytečných vulgarit a přemíry dvojsmyslů. Celé to stálo a padalo s Václavem Vydrou, který opět dokázal, že se v podobných hrách cítí jako ryba ve vodě. Myslím, že nikdo jiný by tohle nezahrál tak dobře jako on,“ zhodnotila Martina, jedna z divaček.
Přestože se kulturní sál v Jesenci na první pohled velmi solidně zaplnil, organizátoři nadšením úplně nehýřili. „Nemáme to přesně spočítané, ale přišlo něco přes dvě stě padesát diváků. Po pravdě bychom uvítali asi tak o padesát víc. Takže jsem teď zatím na vážkách, zda se do pořádání dalšího divadla v Jesenci pouštět. Ale pravděpodobně to v dohledné době ještě jednou zkusíme,“ řekl Večerníku Tomáš Grepl z pořádající Mamut agency s tím, že zatím největší divácký zájem byl v Jesenci o Miroslav Donutila, který tam v únoru 2017 dorazil i se svým představením Cestou necestou.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments