Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Teď si asi říkáte, jak může takový blbec jako já dělat u policie? To víte, nejsou lidi!“, vysvětlil publiku Václav Vydra v roli komisaře Pellissiéra. Představení Turecká kavárna bylo k vidění uplynulou sobotu 11. ledna v kulturním domě v Jesenci, kam si našlo cestu něco přes 250 diváků. Mezi nimi byl i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.
Obnovenou tradici divadelních představení v Jesenci odstartovala v září 2016 komedie o manželském trojúhelníku Nebyla to Pátá, byla to Devátá v podání Rudolfa Hrušínského, Jany Švandové a Josefa Cardy. Od té doby se tu obvykle dvakrát do roka objevují známé hvězdy v bláznivých situacích i zápletkách. Nejinak tomu bylo také uplynulou sobotu, kdy diváky do své Turecké kavárny pozvala Georgette v podání Nadi Konvalinkové. Do jinak útulného podniku mířili podivní hosté pohybující se často na hraně zákona. Zralou ženu to však nikterak nerozhodilo, ostatně byla zvyklá na ledacos. Například její manžel hostinský zemřel na nemoc z povolání, když podlehl cirhóze jater…
Mezi nejvýraznější zákazníky nepochybně patřil Václav Vydra, který se ve třech krátkých komických detektivkách spojujících právě prostředí postupně představil v rolích ustrašeného svědka, nastydlého komisaře a zlatého pana ministra.
Inscenace z pera francouzského „mistra nedorozumění a nečekaných zvratů“ Roberta Thomase poklidně plynula a lidé se dobře bavili, přičemž oceňovali zejména některé české aktualizace jako například narážky na EET či upřednostňování rakoviny před impotencí na varovném nápisu na krabičkách cigaret.
„Hlavně ty první dvě povídky nebyly zas až tak vtipné, jak jsem čekala, a překvapivé zvraty přišly vždy až na jejich konci. Na druhou stranu jsem opravdu ocenila, že se to obešlo bez zbytečných vulgarit a přemíry dvojsmyslů. Celé to stálo a padalo s Václavem Vydrou, který opět dokázal, že se v podobných hrách cítí jako ryba ve vodě. Myslím, že nikdo jiný by tohle nezahrál tak dobře jako on,“ zhodnotila Martina, jedna z divaček.
Přestože se kulturní sál v Jesenci na první pohled velmi solidně zaplnil, organizátoři nadšením úplně nehýřili. „Nemáme to přesně spočítané, ale přišlo něco přes dvě stě padesát diváků. Po pravdě bychom uvítali asi tak o padesát víc. Takže jsem teď zatím na vážkách, zda se do pořádání dalšího divadla v Jesenci pouštět. Ale pravděpodobně to v dohledné době ještě jednou zkusíme,“ řekl Večerníku Tomáš Grepl z pořádající Mamut agency s tím, že zatím největší divácký zájem byl v Jesenci o Miroslav Donutila, který tam v únoru 2017 dorazil i se svým představením Cestou necestou.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-