Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Smích? Ten mnohé přítomné brzy během čtvrtečního představení v Městském divadle přešel. I když rozhodně nenudily hlášky jako: „Chrápu tak, že si ten zvuk vrchní sestra dala jako vyzvánění...“ Téma hry 4000 dnů ale bylo spíše z těch vážnějších. Příběh totiž pojednával o muži Michaelovi, který po svém kolapsu ztratil paměť. A najednou byl ve vzduchoprázdnu: 11 let života se ztratilo a s nimi vzpomínky na všechno, co měl i neměl rád. Včetně svého partnera. Večerník se zašel na představení podívat.Divadelním prknům dominovala Hana Maciuchová coby možná až příliš starostlivá matka, chránící svého syna před jeho partnerem Paulem. Děj byl plný obviňování z toho, že svého přítele proměnil k obrazu svému a vzal mu tím osobnost. Zatímco tak v průběhu hry se kupily otázky na to, zda a co si Michael dokáže vzpomenout, v závěru zbyla jen jediná: Jak se vypořádá s minulostí, která jednoduše není? „Do divadla jsem chodívala pravidelně, teď jsem měla ale pauzu. Více než příběh mě ale tentokrát zaujaly herecké výkony, ty byly skvělé,“ ocenila žena, která se představila jako Lenka, výkony tria Ondřej Novák, Petr Stach a Hana Maciuchová.
Hra je pojatá jako takzvaná „konverzačka“. Její zajímavostí bylo, že Michael v ní většinu proležel v posteli, případně byl v nemocničním úboru. Celá hra se pak konala se stejnými kulisami, odehrála se totiž do poslední minuty v nemocničním pokoji. A i když tu a tam zazněl nějaký vtípek, diváky spíše naplnila hra jinými než veselými emocemi. Otázky jako: Co dělat se životem? Jak se zachovat, kdybychom odložili minulost? nebo Dát druhou šanci? a Co je to vlastně láska? postavily diváka do nelehké situace. A v některých momentech tak mohl být na pochybách, zda se smát, nebo spíš začít uvažovat jiným směrem.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments