Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Smích? Ten mnohé přítomné brzy během čtvrtečního představení v Městském divadle přešel. I když rozhodně nenudily hlášky jako: „Chrápu tak, že si ten zvuk vrchní sestra dala jako vyzvánění...“ Téma hry 4000 dnů ale bylo spíše z těch vážnějších. Příběh totiž pojednával o muži Michaelovi, který po svém kolapsu ztratil paměť. A najednou byl ve vzduchoprázdnu: 11 let života se ztratilo a s nimi vzpomínky na všechno, co měl i neměl rád. Včetně svého partnera. Večerník se zašel na představení podívat.Divadelním prknům dominovala Hana Maciuchová coby možná až příliš starostlivá matka, chránící svého syna před jeho partnerem Paulem. Děj byl plný obviňování z toho, že svého přítele proměnil k obrazu svému a vzal mu tím osobnost. Zatímco tak v průběhu hry se kupily otázky na to, zda a co si Michael dokáže vzpomenout, v závěru zbyla jen jediná: Jak se vypořádá s minulostí, která jednoduše není? „Do divadla jsem chodívala pravidelně, teď jsem měla ale pauzu. Více než příběh mě ale tentokrát zaujaly herecké výkony, ty byly skvělé,“ ocenila žena, která se představila jako Lenka, výkony tria Ondřej Novák, Petr Stach a Hana Maciuchová.
Hra je pojatá jako takzvaná „konverzačka“. Její zajímavostí bylo, že Michael v ní většinu proležel v posteli, případně byl v nemocničním úboru. Celá hra se pak konala se stejnými kulisami, odehrála se totiž do poslední minuty v nemocničním pokoji. A i když tu a tam zazněl nějaký vtípek, diváky spíše naplnila hra jinými než veselými emocemi. Otázky jako: Co dělat se životem? Jak se zachovat, kdybychom odložili minulost? nebo Dát druhou šanci? a Co je to vlastně láska? postavily diváka do nelehké situace. A v některých momentech tak mohl být na pochybách, zda se smát, nebo spíš začít uvažovat jiným směrem.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-