Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 ska1Něco jako reggae, funky či jazz, tak by se dal ve stručnosti popsat hudební styl SKA, jehož houpavý rytmus vás chytí a už nepustí. O tom se ve čtvrtek v podvečer přesvědčilo v rámci „Prostějovského léta 2013“ více než dvě stovky posluchačů z Prostějova i blízkého okolí.

 

Čtvrteční rozpálený podvečer přímo vybízel k poslechu pohodové hudby. Není proto divu, že se na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově sešli příznivci této hudby. Také i ti, kteří se chtěli dozvědět, co to vlastně SKA vůbec je... „Vůbec jsem neměl tušení, o jaký žánr jde, ale moc se mi to líbí. Skvěle se to hodí k prázdninám,“ ohodnotil hudební žánr s typickým kolísavým rytmem Marek Veselý, který se na náměstí přišel bavit s přítelkyní Veronikou a přáteli.

Jako první se na pódiu před radnicí představila prostějovská kapela Něco mezi, která se svou produkcí doslova drží názvu svého music bandu. „Právě protože jsme Něco mezi, nehrajeme pouze čistý SKA styl, můžeme hrát na rockových, funky i reggae festivalech,“ usmívá se pozounista prostějovské partičky Michal Kriška, který si koncert ve stínu radnice užíval stejně jako zbytek kapely. „Hrálo se nám skvěle, publikum bylo výborné,“ usmívá se sympatický pozounista. Že vystoupení Něco mezi Prostějovany opravdu chytlo, dokazoval i hlouček fanynek a fanoušků, kteří pod pódiem vyčkávali na autogramy hudebníků.... Určitě je potěší zpráva, že Něco mezi zanedlouho oslaví deset let svého působení a kde jinde, než ve vyhlášeném prostějovském hudebním klubu Apollo 13. „Třináctého února to bude přesně deset let od našeho prvního vystoupení a rádi bychom to významné jubileum oslavili se všemi fanoušky, proto bude náš koncert v Apollo 13 zdarma,“ zve všechny příznivce Michal Kriška.

S úderem deváté hodiny vystřídala Něco mezi královéhradecká Ska ‚n‘ daal, která byla hudební třešničkou v pořadí již sedmého čtvrtku letošního prostějovského léta. „Byla jsem zvědavá, co se tu děje a už jsem tu zůstala,“ směje se paní Renata, která se na náměstí náhodně zastavila a zaposlouchala se do hudby po návratu z dovolené.

Po setmění jen málokdo z přihlížejících pod pódiem nevyužil možnosti pohupovat se do rytmu pohodové hudby původně jamajského folkloru, a tak se i díky přízni počasí jeden z posledních večerů letošního Prostějovského léta příjemně vydařil.

34 ska2 34 ska3

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments