Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 ska1Něco jako reggae, funky či jazz, tak by se dal ve stručnosti popsat hudební styl SKA, jehož houpavý rytmus vás chytí a už nepustí. O tom se ve čtvrtek v podvečer přesvědčilo v rámci „Prostějovského léta 2013“ více než dvě stovky posluchačů z Prostějova i blízkého okolí.

 

Čtvrteční rozpálený podvečer přímo vybízel k poslechu pohodové hudby. Není proto divu, že se na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově sešli příznivci této hudby. Také i ti, kteří se chtěli dozvědět, co to vlastně SKA vůbec je... „Vůbec jsem neměl tušení, o jaký žánr jde, ale moc se mi to líbí. Skvěle se to hodí k prázdninám,“ ohodnotil hudební žánr s typickým kolísavým rytmem Marek Veselý, který se na náměstí přišel bavit s přítelkyní Veronikou a přáteli.

Jako první se na pódiu před radnicí představila prostějovská kapela Něco mezi, která se svou produkcí doslova drží názvu svého music bandu. „Právě protože jsme Něco mezi, nehrajeme pouze čistý SKA styl, můžeme hrát na rockových, funky i reggae festivalech,“ usmívá se pozounista prostějovské partičky Michal Kriška, který si koncert ve stínu radnice užíval stejně jako zbytek kapely. „Hrálo se nám skvěle, publikum bylo výborné,“ usmívá se sympatický pozounista. Že vystoupení Něco mezi Prostějovany opravdu chytlo, dokazoval i hlouček fanynek a fanoušků, kteří pod pódiem vyčkávali na autogramy hudebníků.... Určitě je potěší zpráva, že Něco mezi zanedlouho oslaví deset let svého působení a kde jinde, než ve vyhlášeném prostějovském hudebním klubu Apollo 13. „Třináctého února to bude přesně deset let od našeho prvního vystoupení a rádi bychom to významné jubileum oslavili se všemi fanoušky, proto bude náš koncert v Apollo 13 zdarma,“ zve všechny příznivce Michal Kriška.

S úderem deváté hodiny vystřídala Něco mezi královéhradecká Ska ‚n‘ daal, která byla hudební třešničkou v pořadí již sedmého čtvrtku letošního prostějovského léta. „Byla jsem zvědavá, co se tu děje a už jsem tu zůstala,“ směje se paní Renata, která se na náměstí náhodně zastavila a zaposlouchala se do hudby po návratu z dovolené.

Po setmění jen málokdo z přihlížejících pod pódiem nevyužil možnosti pohupovat se do rytmu pohodové hudby původně jamajského folkloru, a tak se i díky přízni počasí jeden z posledních večerů letošního Prostějovského léta příjemně vydařil.

34 ska2 34 ska3

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments