Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 ska1Něco jako reggae, funky či jazz, tak by se dal ve stručnosti popsat hudební styl SKA, jehož houpavý rytmus vás chytí a už nepustí. O tom se ve čtvrtek v podvečer přesvědčilo v rámci „Prostějovského léta 2013“ více než dvě stovky posluchačů z Prostějova i blízkého okolí.

 

Čtvrteční rozpálený podvečer přímo vybízel k poslechu pohodové hudby. Není proto divu, že se na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově sešli příznivci této hudby. Také i ti, kteří se chtěli dozvědět, co to vlastně SKA vůbec je... „Vůbec jsem neměl tušení, o jaký žánr jde, ale moc se mi to líbí. Skvěle se to hodí k prázdninám,“ ohodnotil hudební žánr s typickým kolísavým rytmem Marek Veselý, který se na náměstí přišel bavit s přítelkyní Veronikou a přáteli.

Jako první se na pódiu před radnicí představila prostějovská kapela Něco mezi, která se svou produkcí doslova drží názvu svého music bandu. „Právě protože jsme Něco mezi, nehrajeme pouze čistý SKA styl, můžeme hrát na rockových, funky i reggae festivalech,“ usmívá se pozounista prostějovské partičky Michal Kriška, který si koncert ve stínu radnice užíval stejně jako zbytek kapely. „Hrálo se nám skvěle, publikum bylo výborné,“ usmívá se sympatický pozounista. Že vystoupení Něco mezi Prostějovany opravdu chytlo, dokazoval i hlouček fanynek a fanoušků, kteří pod pódiem vyčkávali na autogramy hudebníků.... Určitě je potěší zpráva, že Něco mezi zanedlouho oslaví deset let svého působení a kde jinde, než ve vyhlášeném prostějovském hudebním klubu Apollo 13. „Třináctého února to bude přesně deset let od našeho prvního vystoupení a rádi bychom to významné jubileum oslavili se všemi fanoušky, proto bude náš koncert v Apollo 13 zdarma,“ zve všechny příznivce Michal Kriška.

S úderem deváté hodiny vystřídala Něco mezi královéhradecká Ska ‚n‘ daal, která byla hudební třešničkou v pořadí již sedmého čtvrtku letošního prostějovského léta. „Byla jsem zvědavá, co se tu děje a už jsem tu zůstala,“ směje se paní Renata, která se na náměstí náhodně zastavila a zaposlouchala se do hudby po návratu z dovolené.

Po setmění jen málokdo z přihlížejících pod pódiem nevyužil možnosti pohupovat se do rytmu pohodové hudby původně jamajského folkloru, a tak se i díky přízni počasí jeden z posledních večerů letošního Prostějovského léta příjemně vydařil.

34 ska2 34 ska3

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments