Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 ska1Něco jako reggae, funky či jazz, tak by se dal ve stručnosti popsat hudební styl SKA, jehož houpavý rytmus vás chytí a už nepustí. O tom se ve čtvrtek v podvečer přesvědčilo v rámci „Prostějovského léta 2013“ více než dvě stovky posluchačů z Prostějova i blízkého okolí.

 

Čtvrteční rozpálený podvečer přímo vybízel k poslechu pohodové hudby. Není proto divu, že se na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově sešli příznivci této hudby. Také i ti, kteří se chtěli dozvědět, co to vlastně SKA vůbec je... „Vůbec jsem neměl tušení, o jaký žánr jde, ale moc se mi to líbí. Skvěle se to hodí k prázdninám,“ ohodnotil hudební žánr s typickým kolísavým rytmem Marek Veselý, který se na náměstí přišel bavit s přítelkyní Veronikou a přáteli.

Jako první se na pódiu před radnicí představila prostějovská kapela Něco mezi, která se svou produkcí doslova drží názvu svého music bandu. „Právě protože jsme Něco mezi, nehrajeme pouze čistý SKA styl, můžeme hrát na rockových, funky i reggae festivalech,“ usmívá se pozounista prostějovské partičky Michal Kriška, který si koncert ve stínu radnice užíval stejně jako zbytek kapely. „Hrálo se nám skvěle, publikum bylo výborné,“ usmívá se sympatický pozounista. Že vystoupení Něco mezi Prostějovany opravdu chytlo, dokazoval i hlouček fanynek a fanoušků, kteří pod pódiem vyčkávali na autogramy hudebníků.... Určitě je potěší zpráva, že Něco mezi zanedlouho oslaví deset let svého působení a kde jinde, než ve vyhlášeném prostějovském hudebním klubu Apollo 13. „Třináctého února to bude přesně deset let od našeho prvního vystoupení a rádi bychom to významné jubileum oslavili se všemi fanoušky, proto bude náš koncert v Apollo 13 zdarma,“ zve všechny příznivce Michal Kriška.

S úderem deváté hodiny vystřídala Něco mezi královéhradecká Ska ‚n‘ daal, která byla hudební třešničkou v pořadí již sedmého čtvrtku letošního prostějovského léta. „Byla jsem zvědavá, co se tu děje a už jsem tu zůstala,“ směje se paní Renata, která se na náměstí náhodně zastavila a zaposlouchala se do hudby po návratu z dovolené.

Po setmění jen málokdo z přihlížejících pod pódiem nevyužil možnosti pohupovat se do rytmu pohodové hudby původně jamajského folkloru, a tak se i díky přízni počasí jeden z posledních večerů letošního Prostějovského léta příjemně vydařil.

34 ska2 34 ska3

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments