Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Známé prostředí, známé tváře. K prostějovským filmovým nadšencům by se měl letos dostat nový snímek. A přestože ho točí parta amatérských filmařů, ve výsledku by se mohl dostat i do kina. Řeč je o Fotbalovém Skřítkovi, který skupina z Prostějovska tvoří třetím rokem. Jak ale tvůrci prozradili, letošek by měl být posledním rokem příprav.

„V tuto chvíli je film prakticky hotový. Dolaďujeme drobné nuance, nedostatky a chyby, které jsme objevili při interním promítání v rámci štábu. V podstatě již jde jen o drobné korekce. Významnější částí, kterou nám zbývá dodělat, jsou filmové titulky,“ uvedl za celý tým Lukáš Sluka. Ten točil hodně na Prostějovsku, řada scén vznikla ve Vrahovicích.
Příběh pojednává o nadšencích, kteří se snaží dostat na nohy malý fotbalový klub Trpenovice. Zajímavostí je, že si ve snímku střihla roli řada bývalých fotbalistů. A právě s fotbalem bylo také spjaté první filmové nakouknutí do světa. Loni v červenci totiž diváci v prostějovském kině mohli zhlédnout trailer během Fotbalového večera s Maradonou. Právě tam by se také mohla konat premiéra. „Na schůzce s ředitelkou kina, kterou jsme měli ještě v době, kdy práce na postprodukci filmu byly v začátcích, jsme se domluvili, že se znovu sejdeme, až bude vše připraveno k promítnutí. V současné chvíli se tedy s kinem o promítání nebavíme, nicméně v kontaktu jsme,“ uvedl Sluka.
Nejde přitom o žádný krátký film, stopáž se zastavila na 103 minutách. „Pevně věříme, že zábavných a zajímavých 103 minut,“ poznamenal Lukáš Sluka ke snímku, jehož tvůrčí skupina sestává ze čtyř lidí: Michala Grepla, Vlastimila Langa, Marka Gerharda a právě Lukáše Sluky. Zajímavostí pak je, že tvůrcům s hudbou pomohly amatérské skupiny, a to zdaleka ne pouze z Hané.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar