Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hudební zážitek si ve středu odnášeli z prostějovského divadla lidé, kteří si nenechali ujít večerní program. Za ním stál Originální Pražský Synkopický Orchestr, jenž se postaral o pátý abonentní koncert. Tentokrát při něm na jevišti hrálo a místy zpívalo sedm interpretů. A co mohlo lokální patrioty těšit? Že hned čtyři pocházeli z Prostějova. Konkrétně Jan a Vojtěch Pospíšilovi, Antonín Dlapa a Pavel Jurečka.

Během večera si posluchači užili hru na akordeon, piano, ale také na řadu dechových nástrojů. Hlavně se však podívali zpět do 20. a 30. let minulého století, časů Louise Armstronga i dalších světoznámých interpretů. Přitom ti vystupující v Prostějově nezapomněli některé momenty vtipně glosovat. „Tady Honza Pospíšil je jako Armstrong. Akorát není černý, není mu už taky dvacet let. A nehraje na trumpetu,“ zaznělo například sálem, který se následně otřásl smíchem.
Právě nejen úroveň vystoupení, ale také atmosféru koncertu vyzdvihla produkční divadla Hana Šprynarová. „Čišel z nich nadhled. Bylo vidět, že si to užívají. Navíc i ta hudba byla radostná,“ poznamenala k představení. To skončilo úspěchem: jednak si lidé našli ve velkém na program cestu, jednak na sebe pozitivní ohlasy nenechaly dlouho čekat. „Dvakrát po koncertu ještě orchestr přidával. Přišly nám poté krásné ohlasy, diváci říkali, že je to potěšilo. I my sami jsme nadšení, bylo to nádherné,“ shrnula Hana Šprynarová další akci divadla, která slavila úspěch.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar