Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Říká se, že manželství bez hádek je jako svatba bez muziky. V komponovaném pořadu V rodině velí a vládne muž! si publikum v konickém kině Oko užilo téměř vše: svatbu, hádky, problémy v manželství, srandu a hlavně tu muziku. Světem po svatebním veselí je uplynulý pátek 7. února provedli sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kteří zazpívali melodie z více či méně známých operet a muzikálů.

Pořad nesoucí poněkud provokativní a jak se v jeho průběhu ukázalo také zcela ironický název, navazoval na příběh „Když dva se rádi mají“. Ten byl zakončen svatebním duetem Johanna Strausse mladšího ze známé operety Cikánský baron. Světoznámá melodie tentokrát zazněla hned na úvod pátečního pořadu. To, co následovalo, však mělo k romantickým chvilkám, kdy „v lednu je jak v máji“ již opravdu daleko. Následující příběh prokládaný písničkami provedl diváky mnohem prozaičtějším obdobím, kdy oba partneři již jen marně hledají růžové brýle, které jim láska kdysi nasadila. „I ten pes má se líp, je nakrmen a může ven,“ zpíval například Peter Svetlík v titulní písni V rodině velí a vládne muž z operety Carla Millöckera Gasparone. Naopak Eva Zbrožková v roli zasloužilé manželky si slovy hned několika písní stěžovala na nedostatek něhy a lidského tepla, jehož se jí od manžela už dlouho nedostává. „Tady už pomůže jen Uzel. Radim Uzel,“ glosoval situaci obou manželů Petr Miller, jenž pořadem provázel.
V jeho průběhu dostal prostor také klavírista Nenko Slavov, který nejenže doprovázel všechna pěvecká čísla, ale sám velmi dobře zvládl například ústřední melodii ze slavného muzikálu Kabaret či nesmrtelný Radeckého pochod Johanna Strausse staršího, jenž poprvé zazněl v srpnu 1848.
V sedačkách kina Oko v pátek jednoznačně převládaly ženy. „Opereta zrovna není můj oblíbený žánr, přesto jsem mnohé z nesmrtelných melodií znal, díky jiným jsem si rozšířil obzory a občas se i zasmál,“ zhodnotil jeden z mála odcházejících diváků.
Sezóna divadelních pátků pro letošní jaro skončí 6. března, kdy s mini muzikálem Vrabčák Edith dorazí Divadlo Silesia z Ostravy. Lidé se tak mohou těšit na písně a povídání ze života slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf v podání dvou herců a jednoho klavíristy.

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar