Příjemnou noc, dnes je středa 20.2.2019
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 slavnostní_koncertUplynulou neděli se ku příležitosti zasvěcení kostela sv. Bartoloměje v Klenovicích na Hané odehrál slavnostní koncert v podání pražských a brněnských umělců, kteří zdejší publikum zaujali vybraným repertoárem klasických liturgických i současných skladeb.

Uplakané hodové nedělní odpoledne si přišla do klenovického kostela sv. Bartoloměje zpříjemnit více než stovka milovníků hudby, a to nejen z řad starších posluchačů! Do chrámových lavic zasedli i náctiletí, kteří si spolu s rodiči a prarodiči vychutnali výjimečný hudební zážitek, jenž jim ve spolupráci s Římskokatolickou farností připravili sólista opery Národního divadla v Praze Zdeněk Plech, pedagog brněnské Konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění Jan Řezníček a docent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Jan Král. Trojice hudebníků překvapila klenovické publikum repertoárem skladeb od dob barokních až po současnost. Mezi klasickými melodiemi rozpoznali zasvěcení díla hudebních velikánů Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka a mnoha dalších, a pro někoho v chrámových zdech možná překvapivě i několik melodií, známých ze současných muzikálů. „Přijela jsem, protože mám ráda hudbu, především tu klasickou. Byla jsem už na bezpočtu koncertů a musím říct, že pánové byli opravdu skvělí,“ nešetřila chválou paní Vlasta, která do klenovického kostela zavítala spolu s manželem z nedalekých Čelčic. Přestože mezi hudebníky chyběla sólová koncertní pěvkyně Anna Vršinská, která účinkování nečekaně odřekla, publikum si dle síly potlesku slavnostní koncert ku příležitosti patrocinia kostela sv. Bartoloměje jak se patří užilo.     

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments