Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovští radní projednávali minulé úterý také další osud nedávno vzniklé letní scény na nádvoří prostějovského zámku. Místo tam najdou všichni umělci, divadelníci, umělecké spolky a jiní, kteří budou letní scénu pro svá představení potřebovat.

Provozování scény bude svěřeno do působnosti Odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Prostějova ve spolupráci s Domovní správou Prostějov. „V majetku města je pódium, které se postaví a bude využíváno od měsíce května do září včetně prozatímního ukotvení střechy. První zkušební rok proběhne na stávajícím povrchu nádvoří. Na zadláždění nádvoří zámku je zpracována projektová dokumentace a vydáno stavební povolení. Tato projektová dokumentace řeší i osvětlení nádvoří zámku, kabelovou chráničku pro rozvod ozvučení a kotvicí body pódia letní scény,“ prozradil první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil s tím, že účinkující budou mít možnost zapůjčit si zázemí letní scény. „Konkrétně půjde o dvě uzamykatelné místnosti. V jedné bude uložena technika, jako jsou světla a ozvučení. Ve druhé budou uloženy židle a stoly, které zajistí domovní správa. Externí subjekty mohou letní scénu využít také s tím, že k pronájmu bude nádvoří s pódiem a první místnosti se zázemím. Ozvučení, techniku, světla si musí zajistit sami,“ prozradil náměstek.
„Lidé dlouho volali po stálém umístění letní scény. Jsem moc ráda, že se vše nakonec podařilo a věříme, tímto krokem dojde k rozšíření kulturní nabídky. Co se týká vlastní organizace představení, vyzveme včas zájemce o prostor, abychom mohli jejich požadavek zaevidovat. K dispozici bude plán pro sezónu, kde se bude možno zaevidovat pro potřebný termín,“ doplnila pravidla náměstkyně primátora Milada Sokolová. 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar