Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do funkce ředitelky Muzea a galerie v Prostějově nastoupila na podzim roku 2018. Doba hájení je tak u konce, Soňa Provazová (na snímku) má za sebou půldruhý rok v pozici ředitelky jedné z nejvýznamnějších kulturních organizacích města. Byl to rok plný novinek, rekonstrukcí a zajímavých výstav či workshopů. Ale také nečekaných zpráv. Třeba o odchodu Karla Trutnovského z prostějovské hvězdárny. Muzeum celkově poutalo značnou pozornost svými aktivitami.

* Jak uplynulý rok hodnotíte? Dorazilo oproti předchozímu roku více či méně návštěvníků?
„Pokud bych se měla ohlédnout subjektivně a pocitově, domnívám se, že k žádným extrémům nedošlo. Některé výstavy jsou samozřejmě navštěvované více, jiné méně. Pravidelně k nám chodí žáci škol, v letních měsících jsme zorganizovali několik zájezdů seniorů a průběžně k nám zavítají návštěvníci na stálé expozice i krátkodobé výstavy. Konkrétní data ještě sčítáme.“
* Co byla z vašeho pohledu nejpovedenější výstava?
„Velkým překvapením byla výstava Milana Knížáka. Mnoho lidí z něj bylo v počátku v rozpacích, ale když výstavu zhlédli, byli mile překvapeni. Početnou návštěvnost pak měla výstava obrazů Alžběty Zelené. Zde se projevil její vztah k Prostějovu, mnoho jejích známých, přátel, ale i členů rodiny si ji nenechalo ujít. Netradiční přehlídkou s interaktivními prvky byla výstava ke 115. letům prostějovského fotbalu. Ve Špalíčku pak mezi hojně navštěvovanou akci můžeme zařadit ‚Nastupujte, odjíždíme‘. Velmi poutavou byla autorská výstava doktorky Jaškové ‚Barevný svět přírody‘ a nesmíme pak opomenout ani Václava Brožíka. Tento typ výstav, autorů zvučných jmen, je v muzeu už tradicí a vždy se setká s velkým zájmem a velmi pozitivním hodnocením. Výstava pak byla doplněna o katalog, což svědčí o její exkluzivitě. Celkem jsme v roce 2019 představili v obou budovách třináct výstav. Všechny byly velmi pěkné, se všemi měli jejich autoři hodně práce a bylo by nespravedlivé řadit některou na první či poslední místo. Výstavy zahájené koncem roku jsme dokonce na přání návštěvníků prodlužovali. Celkově bych tedy ráda zhodnotila, že jsme při jejich výběru měli šťastnou ruku.“

 

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar