Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Máj letos bude v červnu! Alespoň ten divadelní, který každoročně pořádají v Němčicích nad Hanou. Přehlídka letos odstartuje tuto neděli 21. června.


Diváci se mohou těšit na celkem osm představení. Jako první se v neděli od 19:30 hodin v sále kina Oko představí divadelní soubor bratří Mrštíků z Boleradic s historickým dramatem Kulhavý mezek aneb Výbuch na jičínském zámku. Hned v úterý pak bude na programu domácí soubor Na štaci, který diváky pobaví rodinnou komedií Loupež v Toweru. Vše v pátek 26. června zakončí inscenace ochotníků z Hvozdné Odpusť, Natašo!
„Na programu budou i tři představení pro děti. I letos budeme postupovou přehlídkou pro celostátní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a Popelka Rakovník,“ prozradila němčická místostarostka Jana Oulehlová. Počet představení se proti původnímu plánu o něco snížil. „Některé soubory z řady důvodů přijet nemohly, přesto jsme rádi, že se přehlídka v této podobě bude konat,“ uzavřela Oulehlová.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-